Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Bezvoda vykouzlil vítěznou odvetu, Jurko si řekl o pozvánku do Lucerny

  • Napsal Antonín Vavrda

Bezvoda trefuje Agateljana / zdroj foto: Ondřej HájekBezvoda trefuje Agateljana / zdroj foto: Ondřej HájekPRAHA – Podruhé uspořádal promotér Lukáš Konečný galavečer pod hlavičkou Save Boxing. Tentokrát v sále hotelu Clarion v Ústí. A opět se bylo nač dívat.

Vlastně až na pár výjimek v čele s Vasilem Ducárem a Pavlem Šourem, který se chystá na zámořskou misi, byla v sobotu večer na severu Čech celá tuzemská boxerská elita. A dle toho také akce probíhala. Navíc, ostudu neudělali ani slovenští hosté. Ba, naopak.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Ve skvělém světle se opět převedl mladý brněnský talent Miloš „Banán“ Beránek (2-0). Ano, ani tentokrát nezapsal knockoutové vítězství, v devatenácti letech ale zaujal. Bavil. Tedy diváky u streamu a zhruba stovku pozvaných hostí v sále, Reného Molíka (3-10-1, 2 KO) – svého soupeře – už asi méně.

Známý tvrďák a také velmi zkušený amatér šlapal, nic nevypustil, bojoval. Ale na svého rivala jednoduše neměl. „Užil jsem si to, baví mě to. V amatérech toho teď nebylo tolik, tak jsem si dal další profesionální zápas. Ještě rok, dva bych chtěl v amatérech zůstat, ale pak do profi,“ usmíval se mladý talent nejen brněnského boxu, který s dobrým vedením – a ještě i nějakým tím amatérským úspěchem – může mít zaděláno na skvělou kariéru.

Blízko velmi cennému skalpu byl další bijec z tohoto města – Pavel Albrecht (8-11, 6 KO). David Bauza (7-8-3, 3 KO) dlouho neboxoval, vlastně už více než dva roky, přesto má daleko více zkušeností než bijec přezdívaný „Buldozer“.

To se také v ringu projevilo. Právě ony zkušenosti „Kubánské kočce“ pomohly k těsnému triumfu, který nakonec neohrozil ani bodový odečet kvůli opakovaným úderům pod pás. Oficiální verdikt zněl 2x 38-37 a 36-39 pro vítěze, autor tohoto článku viděl vyhrát poměrem 38-37 (právě kvůli onomu odečtu) Albrechta.

Utahané vítězství zapsal Tomáš Ivachov (6-0, 3 KO), který se snažil Slováka Michala Gazdíka (6-12, 4 KO) knockoutovat snad každým úderem, místo toho se ale zbytečně vyčerpával. Jak sám přiznal, na soupeře před zápasy nekouká, a tak nevěděl, že Gazdíka dosud ukončil jen Libyjec Malik Zinad (17-0, 15 KO), současná osmadvacítka světového žebříčku polotěžké váhy.

„Kluci na tréninku mi po takových úderech padají. Nechápu to, musím se poučit, jsem rád, že jsem vyhrál,“ analyzoval poté v hlavě duel bijec žijící dlouhodobě v Anglii. Remízový duel, který ale nakonec vyhrál těsně 2-1 na body (2x 58-57 a 57-58).

To, co se nepovedlo Gazdíkovi, vyšlo jeho krajanovi Jozefu Jurkovi (7-2, 5 KO). Slovenský sympaťák se také snažil každým úderem Stanislava Eschnera (14-16-1, 7 KO) poslat k zemi. Nakonec se dočkal v pátém kole poté, co jej poprvé posadil na zadek už s gongem oznamujícím závěr druhé tříminutovky.

„Byl jsem překvapený, že šel k zemi, čekal jsem, že to bude na deset kol. A trochu mě to zatavilo, protože pak jsem strašně chtěl, trvalo mi dvě kola, než jsem se zase uvolnil a dokázal to ukončit,“ usmíval se sedmadvacetiletý bijec, který triumfem získal Mezinárodní titul menší federace UBO v polotěžké váze. A vzápětí dal jasně najevo, kde by chtěl boxovat příště.

Ze země na východ od našich hranic pochází také Martin Parlagi (26-5-1, 14 KO), který ale žije většinu dospělého života v Česku. Také on nakonec slavil. Poprvé po sérii tří proher v řadě a před plánovanou operací ramene, když mimo jiné i kvůli tomuto problému začal boxovat v otočeném gardu. A Nikaragujce Felixe Garciu (7-2-1, 3 KO) nakonec jako levák celkem snadno zdolal 3-0 na body (60-55, 2x 59-55). Ten jen, aby dopadla dobře operace a mohlo se na tento triumf navázat...

Na co navazovat má také Václav Pejsar (16-11, 14 KO), který změnil předzápasové rituály, ovšem ty v ringu nikoliv – opět jeho zápas skončil knockoutem, po sérii dvou expresních proher ale tentokrát slavil on.

Po sobotě také známe dva české šampiony. Dva nové šampiony. Sedmadvacetiletý Ondřej Budera (15-21-1, 8 KO) na třetí pokus odvezl směr Pardubice pás tuzemského krále polotěžké váhy, když v zajímavém, desetikolovém duelu přetlačit svého vrstevníka Michala Rybu (6-4, 5 KO). Oba ale ukázali, že se v posledních měsících výrazně posunuli vpřed. A to po všech stránkách.

Posun ukázal také Tomáš Bezvoda (10-15, 6 KO). Jeden z nejoblíbenějších českých boxerů poslední dekády potvrdil, že se na odvetu s Viktorem Agateljanem (9-2, 5 KO) připravil opravdu svědomitě. Precizně. Přesto to v polovině duelu vypadalo, že nakonec ten bude mít stejný průběh jako loni v září.

Čtyřiatřicetiletý bijec přezdívaný „El Magico“ sice tentokrát neodcházel kondičně, to jen jeho o osm let mladší rival opět začal zvyšovat obrátky, přitvrdil. Jenže tuto sobotní noc nakonec neměl v očích slzy štěstí, ale zklamání. Bezvoda dokázal zvýšení tempa rivala ustát, poslední dvě kola vyhrál, což se nakonec ukázalo klíčové.

Bodoví rozhodčí totiž rozhodli následovně: 97-94, 97-93 a 95-96. Autor těchto řádku tento duel opět nabodoval od komentátorského pultíku jinak (94-96), což ale na výsledku nic nemění.

„Dělal málo, viděl jsi to sám. Vzal jsem si tam jedno odpočinkové kolo, kdy mě i chytil skvělým úderem na spodek, ale vyhrál jsem zaslouženě, děkuji všem, co při mně stáli. Teď nechci o boxu alespoň měsíc slyšet,“ usmíval se s mistrovským pásem ve své moci Bezvoda, než se vydal na cestu domů do Znojma, aby jej tam už v neděli nad ránem ukázal boxerským nadějím a parťákům z místního klubu.

„Nechci, aby to znělo k Tomovi neuctivě, není to jeho vina, ale já dneska odmakal ten zápas na 20 procent, klidně bych teď a tady dal odvetu, dalších deset kol. Je to strašný pocit, mám o čem přemýšlet, jsem strašně zklamaný, určitě budu chtít tento duel ještě jednou,“ smutnil šestadvacetiletý ústecký bijec.

Zda ji dostane, se teprve uvidí, jak nejen tento duel probíhal, se můžete do soboty 17. července podívat na stránkách Ticktestream, pokud si pochopitelně zakoupíte záznam celé akce (za 150 korun). Následně všechny duely nahrajeme na náš Youtube kanál.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze