Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Bez kontroly. Berchelt slaví triumf v Mexiku, hledá Lomu i šlágr s Valdezem

  • Napsal Antonín Vavrda

Berchelt v akci / zdroj foto: Top Rank BoxingBerchelt v akci / zdroj foto: Top Rank BoxingMEXICO CITY – Podruhé zavítal promotér Top Rank Boxing a televize ESPN na mexické území po koronavirové krizi. Znovu z toho byl triumf favorita, v tomto případě Miguela Berchelta (38-1, 34 KO). Oficiální punc ale jeho šestikolovému vítězství nad Eleazaram Valenzualou (21-14-4, 16 KO) chybí.

Pětadvacetiletý Mexičan Valenzuela sice nemá nikterak líbivou bilanci, přesto má šestikolový triumf Berchelta svoji váhu. Ukončit před limitem bijce přezdívaného „Tronco“ není rozhodně snadná práce, šampion WBC v super pérové váze je teprve čtvrtým boxerem, kterému se to povedlo.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Navíc oba boxovali vzájemný střet mimo své obvyklé váhy, což ale není v době poronavirové nijak výjimečné. Přece jen chvíli potrvá, než se bojovníci dostanou do obvyklé formy. Ostatně, že v ní poražený není, dokazují také statistiky.

Za necelých šest kol stihl šampion 478 úderů, ze kterých trefil 232, tedy de facto polovinu. Soupeř? 305 vyslaných ran není špatné číslo, 37 trefených je ale mizérie. A to si přesto Berchelt po duelu postěžoval: „Cítím se skvěle, přesto mě nadmořská výška Mexico City dohnala. Není snadné zde bojovat, ale děkuji Bohu, že se mi povedlo zvítězit. Eleazar má můj maximální respekt, unesl opravdu hodně.“

Zároveň už ale přemýšlel o věcech příštích. Za tři týdny se v ringu představí jeho krajan Oscar Valdez (27-0, 21 KO), toho času jednička WBO v super pérové váze a bývalý šampion pérové divize. „Ten zápas chtějí všichni vidět. A já chci být jeho součástí,“ vzkázal devětadvacetiletému rivalovi o rok mladší knockoutér.

„Ten zápas určitě připravíme, jen je potřeba ho správně načasovat. Bez diváků to nemá smysl. Ale na podzim, nebo na přelomu roku se stane realitou. Pokud se budou moct lidé vrátit zpět do hledišť,“ podpořil Berchelta v jeho tužbách promotér obou bijců, Bob Arum. A také je tak trochu utlumil.

Valdez a Berchelt / zdroj foto: Top Rank BoxingValdez a Berchelt / zdroj foto: Top Rank Boxing

Ostatně na BoxRec.com stále výsledky galavečera z Mexico City nevisí. Respektive je u nich „No contest“. Důvod? V největší středoamerické zemi jsou stále velmi přísné restrikce ohledně sportovních akcí a na centrálu BoxRec.com zatím nedorazilo posvěcení od příslušných státních orgánů. Byť se boxovalo, byť měli promotéři všechna povolení, oficiální posvěcení na pořádání galavečera zatím chybí. I tři dny po jeho uskutečnění.

Že ale Bercheltovi nakonec 38. vítězství do rekordu přibude, není třeba pochybovat. A že bude proti Valdezovi usilovat o 39. také ne. Stejně jako o tom, že případnou čtyřicítku by se mohl pokusit zapsat proti Vasylu Lomačenkovi v lehké váze.

Není tajemstvím, že „El Alacran“ touží po přesunu do lehké váhy, kde by měl cítit váhové daleko lépe než v super pérovce. A fenomenální Ukrajinec pro něj má velké kouzlo. Nejen kvůli svým dovednostem.

„S Vasylem nás spojují dva soupeři. Chonlatarna Piriyapinya (61-7, 41 KO) jsem knockoutoval ve čtvrtém kole, on s ním boxoval kol dvanáct. Stejně rychle jsem se vypořádal také s Jasonem Sosou, se kterým on boxoval kol osm. Sleduji to, je to pro mě důležité. A dle mého to o něčem svědčí,“ řekl pro Heraldo de Mexico krátce po víkendovém triumfu. Pokud by došlo na jeho střet s krajanem Valdezem, tak s ním se Ukrajinec také už utkal, ještě v amatérech. A pochopitelně ho porazil...

„Možná na ten zápas (s Lomačenkem) nedojde dnes ani zítra. Stejně jako na ten s Gervontou Davisem či Teófimem Lópezem. Chápu, že mne neregistrují, protože jsem o váhu níže, ale můj čas se blíží. A jsem připraven ukázat, že dokážu v lehké váze knockoutovat kohokoliv. A myslím, že budu mít v budoucnu co říct ještě i v lehkém velteru,“ dodal sebevědomě Berchelt.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze