Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO 73 126 diváků! Canelo před rekordní návštěvou zničil Saunderse a má další pás

  • Napsal Antonín Vavrda

Canelo trefuje SaundersseCanelo trefuje SaundersseARLINGTON – Mexická hvězda Canelo Alvarez (56-1-2, 38 KO) dál vládne super střední váze a celému boxerskému světu. Před rekordní návštěvou po koronavirové pandemii na fotbalovém stadionu v Arlingtonu porazil v osmi kolech Brita Billa Joa Saunderse (30-1, 14 KO) a ke svým titulům WBC a WBA přidal také pás WBO svého soupeře.

Už před duelem se pořadatelé pochlubili. Ostatně měli čím, na AT&T Stadium v Arlingtonu dorazilo přes 73 tisíc platících diváků (mezi nimi navíc ještě další boxeři a jejich týmy, které po skončených duelech sledovali hlavní tahák z hlediště). V moderní historii – a v „pokoronavirové“ době – jde o boxerský rekord na území USA.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

A našlapaná aréna v texaském městě nedaleko Dallasu se rozhodně nenudila. Saunders totiž dostál předzápasovým prognózám a začal aktivně. Favorizovanou mexickou hvězdu zlobil skvělým pohybem, dlouhou přední rukou a ve své aktivitě a práci neustával ani ve chvíli, kdy Alvarez začal zvyšovat od druhého kola svůj tlak.

V ringu, který nakonec měl přes Saundersem požadovaných 20 stop, se díky tomu odehrávala hodně zajímavá a dramatická bitva. Ostrovní bijec, který přišel do ringu v plášti ctícím cikánskou vlajku a za doprovodu kamaráda a „Gypsy Kinga“ Tysona Furyho, dokonce často soupeře provokoval.

A tomu v první polovině z vypsaných kol styl „Superb“ neseděl. Ano, hledal cestu, ano, něco natrefoval svými obávanými zvedáky, ale také dost často mířil mimo, nebo do ledvin protivníka. A hlavně, na své poměry velmi často inkasoval.

Byť u oficiálních bodových po sedmi kolech prohrával (u většiny novinářů šlo o vyrovnaný duel, autor těchto řádků to měl v tu chvíli 4-3 na kola pro Alvareze), mohl si Saunders říkat, že jde vše dle plánu až zhruba do poloviny osmé tříminutovky.

To se opět sehnul svojí hlavou hodně nízko poté, co netrefil přední hák. Jenže tentokrát si jej našel zvedák Alvareze, který trefil naprosto přesně. Ne na bradu, ale na pravé oko, které se okamžitě zavřelo. „V rohu jsem to řekl Eddymu (Reynosovi, trenérovi), že jsem mu zlomil kosti v oku, že do dalšího kola nevstane,“ zaznělo v pozápasovém rozhovoru Mexičana.

Ostatně ten si ani v přestávce mezi osmým a devátým kolem nesedl. A ukázal, nakolik je komplexním a zkušeným bojovníkem. Saunders pokračovat chtěl. Cutman dělal vše pro to, aby na oko viděl. Jenže problémem bylo viditelné poškození pod ním. Že nejspíše došlo ke zlomeninám v jeho okolí. A trenérský tým v čele s Markem Tibbsem jej do pokračování souboje odmítl pustit.

Levoruký Brit zůstal sedět, zklamaný výraz skryl pod bílý ručník, zatímco jeho přemožitel mohl slavit. Už pátý britský skalp za posledních pět let. A čtrnácté vítězství z patnácti duelů (jedna remíza s Golovkinem) od prohry s Floydem Mayweatherem před necelými osmi lety. „Caleb Plant (21-0, 12 KO) má něco, co chci. Jdu si pro to příteli,“ usmíval se Alvarez po duelu se svými tituly, zatímco jeho protivník mířil do zákulisí a v sanitce na vyšetření do nemocnice.

Tím, co Mexičan po neporaženém Američanovi chce, je pás federace IBF, jediný, který mu do sbírky v super střední váze chybí. „V září se uvidíme,“ přidal ve chvíli, kdy Premier Boxing Champions (PBC), která stojí za osmadvacetiletým rodák z Nashvillu, vydala na sítě status, zda fanoušci po tomto zápasu touží.

Není pochyb, že ano. A bude zajímavé, zda najdou promotéři shodu, protože za Alvarezem stojí konkurenční DAZN a Matchroom Boxing, byť jeho primárním manažerem je trenér a kamarád Eddy Reynoso. „Je to nejlepší kouč na světě. A skvělý chlap,“ zopakoval ostatně král současného boxu s ním po boku, než odešel slavit do kruhu své rodiny.

A poté také do texaské noci stejně jako jeho mexičtí příznivci, kterým dal momentálně ten největší dárek do probíhajících oslav tradičního svátku Cinco de Mayo.

https://www.youtube.com/watch?v=_RwouIKOzMI

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze