Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Utajený comeback. Novozélandský hrdina slaví triumf z počítání a vyhlíží Gallena

  • Napsal Antonín Vavrda

Sonny Bill Williams ve svém posledním dueluSonny Bill Williams ve svém posledním dueluPRAHA – On i promotéři dělali vše pro to, aby utajili, že se opět vrací do boxerského ringu. Pětatřicetiletý Sonny Bill Williams (8-0, 3 KO) absolvoval v sobotu duel v Townsville v Queenslandu s podprůměrným Waikatem Falefehim (2-15, 1 KO), který v šesti kolech s obtížemi vyhrál 3-0 na body (3x 57-56).

Když se v pátek rozšířila informace, že Sonny Bill Williams opět vstoupí do boxerském ringu, musela tato hvězda druhé strany zeměkoule doslova prchat před fanoušky a televizními kamerami. Ano, až takový poprask jeho první duel po šesti letech způsobil.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Nedivte se, svého času se o něm mluvilo jako o reálné hrozbě pro Joa Parkera, doma na Novém Zélandu platí za hvězdu srovnatelnou v Evropě třeba s Cristianem Ronaldem. Je dvojnásobným ragbyovým mistrem světa, nejúspěšnějších hráčem z lavičky v historii světových šampionátů, ikona, lídr, ambasador BMW i UNICEF, první ragbistou historie, který podepsal kontrakt s Adidasem.

Kde, kdo si jistě vzpomene, jak po novozélandském triumfu na MS v roce 2015, doslova ochránil čtrnáctiletého fanouška, kterého nechtěla pustit na zelený pažit ochranka, a daroval mu vlastní zlatou medaili.

Jenže už dva roky je sportovním důchodem. Nebo teda měl být. Více než šest let od výhry nad obrovitým Chauncym Welliverem se objevil znovu v boxerském ringu. A rozhodně to nebyl dvakrát povedený návrat.

Falefehi rozhodně není z nejtvrdších soupeřů jeho kariéry, jenže dokázal sympaťáka z Aucklandu dostat ve druhém kole na podlahu ringu, a nakonec prohrál vlastně nejtěsnějším možným rozdílem jednoho bodu. „Cítil jsem se sice docela dobře, ale tomu tak bylo, dokud jsem od něj neschytal pár bomb. Box není hra, to se opět potvrdilo, mám k tomuto sportu maximální respekt,“ rozpovídal se přece jen už s triumfem v kapse.

„Bylo to hodně náročné, ale já nic jiného po takové době bez zápasu ani nečekal. Ale chci pokračovat, protože box miluji. Není to stejná láska jako k ragby, ale naplňuje mě to, v tréninku mám i dost času na svoji rodinu a své další povinnosti,“ pokračoval ženatý otec čtyř dětí, který před dvanácti lety během angažmá ve Francii konvertoval k islámu.

A jaké si dává cíle?

„Dva, tři další zápasy a pak zajímavější výzvy. Barry Hall? Klidně, rád,“ pousmál se na adresu čtyřiačtyřicetiletého bývalého hráče australského fotbalu (upravená forma ragby), který má za sebou jeden duel v boxerském ringu. V něm mile překvapil, když remizoval po šesti kolech s boxersky daleko zkušenějším Paulem Gallenem (11-1-1, 6 KO).

Ano, tím Gallenem, který postupně zdolal Marka Hunta i Lucase Browna a před dvěma týdny hrdinně vzdoroval daleko mladšímu a zkušenějšímu Justisi Hunimu (mimochodem, velká australská naděje nakonec nevyrazí směr olympijské Tokio, jelikož si z tohoto duelu odnesla zranění ramene).

Právě devětatřicetiletý rodák ze Sydney před pár měsíci Williamsův comeback do ringu předpověděl. Stalo se tak poté, co ten přišel o lukrativní kontrakt v kanadské lize kvůli koronavirové pandemii (údajně na 10 milionů dolarů za rok). „Vím, že vydělává obrovské peníze, stejně tak vím, že za boxerský duel dostává slušně zaplaceno. Proti mně by mohl dostat daleko více,“ láká k sobě rivala Gallen, který za zmíněnou válku s Hunim údajně inkasoval 1,5 milionů dolarů.

Ostatně svému přemožiteli nabídl manažerské rady, aby věděl, jak se umět správně prodat. „Sonny Bill podobné rady nepotřebuje. Je to jen na něm. Náš zápas by nám oběma vydělal miliony dolarů,“ vzkázal už na jaře na Nový Zéland muž, který v létě oslaví 40. narozeniny a který je momentálně číslem 70 na světovém žebříčku těžké váhy.

„Říkal jsem to dříve a říkám to znovu, budu s Paulem bojovat. Ale rád bych dostal podobné možnosti se rozboxovat, jako měl on. Podívejte se na jeho rekord a podívejte se na můj v posledních letech,“ reagoval tehdy Williams.

„Dnes večer se vrátil zpět do hry. Ví, jak na tom je. Mám k jeho sportovní kariéře maximální respekt, ale v ringu dostane bití, pokud na ten zápas dojde. Upřímně si ale myslím, že ten velký kluk na to nemá dost velké koule, že na to nikdy nedojde,“ připomněl mu tato slova o víkendu Gallen.

Že by rozjeli mediální přestřelku, kterou završí v ringu?

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze