Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Třetí výhra. Taylorová opět zdolala Jonasová, hodně těsně. Slaví také Bivol a Eubank Jr.

  • Napsal Antonín Vavrda

Report Taylorová a spol.Report Taylorová a spol.MANCHESTER – Irská královna lehké váhy Katie Taylorová (18-0, 6 KO) má za sebou třetí obhajobu titulů WBC, WBA, IBF a WBO, když v Manchester Arena porazila svoji velkou britskou rivalku Natashu Jonasovou (9-2-1, 7 KO) těsně 3-0 na body (96-94 a 2x 96-95).

„Tenhle zápas uděláme znovu. Před plnou arénou,“ vyťukal krátce po oznámení výsledku na svůj Twitter mocný promotér Matchroom Boxing Eddie Hearn. „Těším se na to, až si to konečně s Katie rozdám,“ reagovala Mikaela Mayerová (14-0, 5 KO), neporažená mistryně světa WBO v super pérové váze.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Pokaždé, když my dvě bojujeme, je to válka. Měla jsem pomalý start, ale myslím, že jsem ovládla mistrovská kola a ukázala jsem na konci srdce,“ přidala vítězka parádní bitvy, kterou někteří komentátoři označili za nejlepší zápas žen vůbec.

Těžko soudit, pravdou je, že v ringu se konala pozvolna se rozjíždějící desetikolová řežba žen. První kola mířila za Taylorovou, jenže postupně začala její liverpoolská rivalka zvyšovat tempo. Ne, nedělala tak dlouhé kombinace jako irská mašina, ale byla účelnější, přesnější. A místy i tvrdší. Zatímco Taylorová trefovala jen její kryt, Jonasová spodky i hlavu.

Její otočený gard na čtyřiatřicetiletou hvězdu ženského boxu stačil. Zlobil ji. Jestli něco šestatřicetileté svěřenkyni Joa Gallaghera a mamince šestileté dcerky Mely chybělo, pak kondice. V závěrech jednotlivých kol povětšinou ztrácela.

Stejně tak i v závěru zápasu. Deváté dějství ještě mohlo jít za ní, rozhodující desáté už ale patřilo šampionce. Zápasu by přesto nejvíce slušela remíza, bodoví ale byli jiného názoru. Mimo jiné proto, že jedno z kol, které měla Jonasová vyhrát, dali dva z nich na remízu. Kdyby tak neučinili, právě na jejich kartách by byl verdikt remízový.

Pro Jonasovou, která se vrátila do ringu v roce 2017 po tříleté odmlce, kterou věnovala komentování ženských boxerských zápasů pro Sky Sports, přesto může být výsledek velkou satisfakcí. O Taylorové totiž mluvila už při oznámení vstupu na profesionální scénu, před třemi lety to ale vypadalo, že je snu konec, když ji senzačně ve čtyřech kolech rozbila rvavá Brazilka Viviane Obenaufová.

Liverpoolská bojovnice se ale nevzdala, loni v srpnu kontroverzně remizovala s Terri Harperovou a nyní dokázala potrápit soupeřku, která ji zdolala v roce 2011 na prestižním bulharském turnaji Strandja a o rok později pod pěti olympijskými kruhy v Londýně ve vůbec prvním ženském boxerském zápase na olympijských hrách.

Obhajobu titulu slavil také Rus Dmitrij Bivol (18-0, 11 KO), šampion WBA v polotěžké váze. Třicetiletý rodák z kyrgyzského Tokmaku si poradil 3-0 na body s domácím Craigem Richardsem (16-2-1, 9 KO). Ten vyloženě nezklamal, bodový verdikt zněl 118-110, 115-113 a 115-114 pro šampiona, přesto měl Bivol duel jasně od začátku pod kontrolou. Opětovně dominoval svým chirurgicky přesným stylem, kdy nevydá ani procento energie navíc.

Také z tohoto pohledu by bylo na místě, kdyby konečně došlo na velký ruský střet v této váze mezi ním a ranařem Arturem Beterbijevem, toho času šampionem WBC a IBF. Pokud někdo může dostat Bivola pod tlak a donutit ho sešlápnout pedál, pak právě on.

Třicátý triumf kariéry, první pod vedením legendárního Roye Jonese Jr., má na konce Chris Eubank Jr. (30-2, 22 KO). Ten si poradil 3-0 na body s krajanem Marcusem Morrisonem (23-4, 16 KO) hladce 3-0 na body (3x 98-92). Na druhou stranu, od jednatřicetiletého ex-mistra světa se čekalo přece jen více. Ano, dokázal do svého stylu až nápadně dostat prvky z dílny nového kouče, do přesvědčivého výkonu to ale ještě mělo daleko.

Roli favoritů zvládli také Scott Fitzgerald (15-0, 10 KO) a Campbell Hatton (2-0), přesto ani tentokrát nechybělo na galavečeru Matchroom Boxing a DAZN překvapení. Postaral se o něj Jovanni Straffon (24-3-1, 17 KO). Sedmadvacetiletý Mexičan totiž už v prvním kole poslal do péče lékařů vysoce favorizovaného Jamese Tennysona (28-4, 24 KO), bývalého britského šampiona a neúspěšného vyzývatele o titul mistra světa (v super pérové váze).

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze