Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

To byla show! Konečný je stále chirurgem, Agateljanové mají 2. titul, šok Hubálkové

  • Napsal Antonín Vavrda

Konečný a Albrecht po zápaseKonečný a Albrecht po zápaseÚSTÍ NAD LABEM – Komu bylo líto 200 korun za galavečer „Save Boxing“ z hotelu Vetruše v Ústí nad Labem, ten může hodně litovat. Dohromady dvacet zápasů nabídlo parádní podívanou, která měla řadu hrdinů. A to nemluvě o pořadatelích, kteří museli stejně jako ostatní organizátoři zvládnout přísná covidová nařízení.

Úsměvy i přísnost už od vstupu, kdo nebyl na zhruba stohlavém seznamu, nebo neměl pásku už z pátečního vážení, měl smůlu. Hotel Větruše pro něj byl v tu chvíli uzavřen.

Pokud jste ale fanouškem boxu, stačilo si zakoupit na Tickestreamu přímý přenos a sledovat akci z pohodlí domova. A že se bylo nač dívat.

DALŠÍ NOVINKY Z DOMÁCÍHO RINGU:

Už amatérské předzápasy měly kvalitu, kdy nejprve skončil remízou 1-1 na zápasy střet mezi BFC Liberec a SKB Chlumec, aby následně jen těsně, hodně těsně podruhé porazila Valentinu Vackovou dcera promotéra akce, Jaromíra Konečná, která si tak dala perfektní dárek k 15. narozeninám. Byť minimálně remíza by souboji také slušela, liberecká bojovnice předvedla kvalitní výkon.

„Ona se ale také od posledně zlepšila,“ uznala sympaticky poražená, která stejně jako její soupeřka následně sbírala zkušenosti sledováním pokračování akce. „Bylo to těžké, jsem moc ráda za vítězství,“ usmívala se vítězka, která přiznala, že před pár lety – třeba v Brně 2012, kdy její otec slavil zisk titulu mistra světa – by ji ani ve snu nenapadlo, že jednou bude boxovat a co víc, společně se představí na stejné akci.

Zatímco následně Slovinec Aljaž Venko (3-0, 2 KO) překvapení proti Janu Balogovi (16-52-1, 9 KO) nepřipustil, o Němce Laře Ochmannové (5-1, 4 KO) totéž říct nešlo. Boxerská debutantka Nikola Hubálková (1-0) předvedla skvělý nástup, a ještě lepší pokračování a jednadvacetiletou favoritku z SES Boxing ve čtyřech kolech jednoduše přejela jako parní válec. Naprosto zasloužený triumf a dle slov čtyřiadvacetileté vítězky by nemusel být poslední, boxerskou kariéru bere totiž vážně.

Očekávané triumfy v těžké váze naopak zapsali jako Radek Vařák (8-8, 4 KO), tak Dominik Musil (6-3, 5 KO). Prvně jmenovaný ve druhém kole ukončil strongmana a bývalého kvalitního kickboxera Petra Pastyříka (0-1), druhý zopakoval vítězný „taneček“ s veteránem Tomášem Mrázkem (10-74-6, 5 KO). Opět byl čtyřkolový, jen tentokrát ne na body, ale před limitem.

Na body triumfovali Fabiana Bytyqi (17-0-1, 5 KO) i debutující velký talent českého boxu, devatenáctiletý Miloš „Banán“ Beránek (1-0). Šampionka WBC v atomové váze, která ale tentokrát opět boxovala o váhu výše si poradila s maďarským pitbulem alias „Tygrem“ Judit Hachboldovou (5-10, 1 KO), brněnský mladík přeboxoval Slováka Andreje Morávka (9-18-4, 2 KO).

Konečná vs. VackováKonečná vs. Vacková

„Jsem spokojená, uvidíme, co bude dál. Ráda bych obhajovala titul, ale víme, jaká je doba. Kdyby přišla zajímavá nabídka z této váhy, nebráním se ani té,“ usmívala se po zápase Bytyqi, která se představila také v roli asistentky trenéra, když byla o pár desítek minut dříve v rohu Jaromíry Konečné, pro kterou je velkým vzorem. A také tréninkovou parťačkou.

„Teď není do čeho bouchnout, proto jsem zkusil profesionální debut, ale ještě dva, tři roky bych rád byl amatérem a až pak natrvalo zamířil k profíkům,“ přidal své pozápasové hodnocení Beránek, který na devatenáct let předvedl precizní a vyzrálý výkon hodný mládežnického českého reprezentanta.

Jestli byl někdo z tohoto galavečera zklamaný, pak obrovitý Michal Reissinger (2-0, 2 KO). Ten má za sebou v boxerském ringu druhý duel a opět šlo o expresní záležitost. V Lucerně se mu zranil v prvním kole Tomáš Pollák, tentokrát s po první inkasované tvrdé zadní sesypala obrana Jana Hřebíka (2-19, 2 KO) – a také on sám – a bylo bohužel pro Reissingera, tak pro fanoušky rychle hotovo.

Také další tři duely nabídly expresní konec. Kosovský ranař žijící v Česku Edmond Zefi (8-0, 5 KO) v balkánském souboji zdemoloval bosenského čahouna Jasmina Dananoviče (16-17-2, 6 KO), už v prvním kole ukončil Alaina Banonga (3-2, 2 KO) stále teprve dvaadvacetiletý Tomáš Šálek (15-2, 13 KO), který alespoň spálil nějaké další kalorie po vánočních svátcích a následném drilu, během kterého shodil osm kilo.

Nu, a Tomáš Ivachov (4-0, 2 KO) při prvním startu v polotěžké váze ukončil ve druhém kole nepříjemného maďarského veterána Lajoše Szilagyie (6-9, 6 KO). Ten ale především v prvním kole ukázal, proč jsou jeho zápasy hop, nebo trop, když drtivým zadním capákem otřásl favoritem a ten nejspíše až ze záznamu zjistí, odkud tenhle úder přilétl.

„Jo, chytil mě, nečekal jsem ho, vůbec jsem ho neviděl. Co se týče váhy, bylo to cílené, v kříži jsem boxoval s daleko většími kluky, dává to smysl. Stejně tak byl připravený ten finální úder,“ řekl po duelu devětadvacetiletý bývalý kvalitní český amatérský bijec momentálně žijící v Anglii. Z ostrovů si „odskočil“ pro hodně tvrdé ukončení, dle všeho totiž soupeři naštípl, nebo zlomil žebro.

Mimochodem, jeho souboj odstartoval po pauze druhou polovinu galavečera, které se neslo ve znamení naprosto špičkových, evropských výkonů.

Ondra Budera (14-20-1, 8 KO) sice čtyři kola ničil Slováka Michala Gazdíka (6-10, 4 KO), ukončit ho ale nedokázal. A v posledním kole mu navíc ještě „dal čuchnout“. „Úplně to nebyl plán, problém je, že podobný styl přebíjené mám prostě rád,“ usmíval se zároveň i spolupromotér večera. „Rád bych v dalších zápasech zkusil jít ještě alespoň o váhu níže. Střední? Tolik už se mi hubnout nechce,“ usmíval bývalý dvojnásobný neúspěšný vyzývatel o český titul v polotěžké váze.

Bytyqi vs. HachboldováBytyqi vs. Hachboldová

Strhující, čtyřkolovou show poté předvedli dva mladí dravci a debutanti v profesionálním boxerském ringu – Tadeáš Růžička a Nikolas Dzurňák. Jejich „střelecké cvičení“ nakonec vítěze – oprávněně – nemělo, zápas skončil remízou. Byť výsledek oba mladé talenty štval, na výkony mohou být náležitě hrdí, šlo o ozdobu galavečera. A pokud na sobě budou oba pracovat...

Už v prvním kole slavil zkušený Tomáš Bezvoda (9-14, 6 KO). Ten sice tím prvním, kdo inkasoval tvrdý „knockoutový“ úder, jenže poté se René Molík (3-8-1, 2 KO) nechal strhnout a za své „zbláznění“ pykal dvěma downy, když po druhém zkušený ringový Pavel Hynek zápas správně ukončil. „Byla to taktika, potřeboval jsem ho dostat do přestřelky, věděl jsem, že pak bude můj,“ usmíval se už na rautu znojemský ranař, který je drtivým úderem pověstný už dobrých patnáct let.

Fantastickou podívanou viděli fanoušci také v následujícím duelu, ostatně v ringu také bylo přes 500 amatérských zápasů. Triumf na body slavil Pavel Polakovič (1-0), mezi profíky debutující, když si 3-0 po čtyřech kolech poradil se zkušeným Hamem Aperjanem (4-2, 4 KO).

„Tohle je jen začátek, věř mi, už se těším na další výzvy, třeba tu o český titul v lehké velterové váze,“ usmíval se olomoucký talent, kterého mnozí přirovnávají fyzicky k fenomenálnímu Ukrajinci Vasylu Lomačenkovi. „Už mi to pár lidí řeklo, já na to vždycky, že možná mu mohu být podobný, ale raději bych mu byl podobný boxersky v ringu,“ dodal skvěle naladěný syn slavného otce, který mohl být i na dálku na potomka opět hrdý.

Hrdost pociťoval jistě i nový český šampion v lehké váze Michal Dufek (30-22-2, 22 KO). Ano, maďarská dvojka Szilvesztek Ajtai (13-17-1, 7 KO) pro něj nebyl soupeř, duel skončil po pěti počítání v kole číslo pět. Šlo ale spíše o příběh souboji předcházející – za poslední půlrok to byl pro Dufka první zápas a až v pořadí s pátým domluveným soupeřem. Jestli si s někým koronavirová doba zahrála nepříjemnou hru, pak právě s ním...

Pět kol boxoval také navrátilec a hlavní postava akce – Lukáš Konečný (52-5, 24 KO). Ten se po více jak dvou letech opět vrátil do ringu, aby znovu ukázal, že to tam pořád je... Devětadvacetiletý Pavel Albrecht (6-9, 4 KO) předvedl přesně dle slibu nebojácný výkon, bojoval, dřel, na stupňované tempo o třináct let staršího bývalého mistra světa protizbraň ale nenašel.

„Ukázal srdce i kvalitu, děkuji,“ ocenil vyzývatele vítěz. A poté přidal: „Už před dvěma lety jsem říkal, že už žádnou výhru nepřidám, a teď říkám to samé. Nechci tedy přidat ani žádnou prohru. Nikdy neříkej nikdy, ale teď si myslím, že to tak je,“ pousmál se vítěz a manželce Jarce jistě spadl velký kámen ze srdce. Jeden, dcera Jarka totiž chce nadále jít v otcových šlépějích a klan Konečných tak nejspíše bude nakonec pokračovat i po přeslici...

Závěrečný duel o pás českého šampiona v lehkém velteru mezi Erikem Agateljanem (7-0, 5 KO) a Josefem Zahradníkem (12-5, 7 KO) nabídl vyrovnanou bitvu jen v první polovině z deseti vypsaných kol, v té druhé to byla dominance vítěze, prvně jmenovaného. Ten slavil 3-0 na body (99-91, 98-92 a 99-93) a do ústecké boxerské rodiny tak přibyl druhý mistrovský pás. O rok starší Viktor totiž vládne od září váze střední.

„A tohle je teprve začátek, brácho. Tohle je teprve začátek,“ zářil po duelu vítěz, který sportovně přiznal, že šlo o jeho nejtěžší dosavadní profesionální duel. Kdo ví, třeba ještě do konce roku 2021 stihne další zajímavou domácí zkoušku. Jménem Pavel Polakovič...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze