Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Také Cotto zbil Gealeho. Před zraky Golovkina ale touží více po Alvarezovi

  • Napsal Antonín Vavrda

Cotto vs. Geale / zdroj foto: Sports YahooCotto vs. Geale / zdroj foto: Sports YahooNEW YORK – Téměř 13 tisíc fanoušků boxu vidělo v newyorské Barclays Center demolici Australana Daniela Gealeho (31-4), na kterého si po Kazachovi Gennadiji Golovkinovi vyšlápl tentokrát Portoričan Miguel Cotto (40-4).

Na jedné straně šikovnost, rychlost a výbušnost, na straně druhé především výška a váha. Cotto šel do souboje s Gealem po téměř roční pauze, kterou vyplnil neúspěšnými jednáními s promotérem Saula Alvareze, coby mírný favorit. Mnozí měli ale v ústech otázku: Jak si poradí s o tolik větším soupeřem?

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Geale totiž v pátek na vážení, které bylo úmyslně už časně po poledni, sice splnil limit 157 liber (71,2 kg), do samotného zápasu ale vstoupil s vahou 182 liber (82,5 kg). To Cotto měl o 16 liber méně (75,3 kg).

Cotto vs. GealeCotto vs. GealeVěčné téma, k čemu vlastně vážení den před zápasem jsou, ale Portoričan rozsekl hodně rázně. Po opatrném prvním dějství postupně vystupňoval tempo, kdy dle rad svého trenéra Freddieho Roache rozebíral Gealeho především tvrdými údery na spodek, rozhodl tvrdým levým hákem na bradu v první minutě čtvrtého dějství.

„Junito" nejprve pravým zvedákem (a také hlavou) načal Gealemu jednu stranu těla a donutil jej dát ruce od brady, aby jej následně trefil drtivým hákem, který se nebál následně při rozhovoru pro HBO přirovnat Max Kellerman ke stejnému úderu Joa Frazier. Ten dle mnohých oplýval coby klasický gard nejlepším právě levým hákem historie boxu.

Geale se sice po prvním těžkém downu ještě postavil na nohy a zkusil se Cotta pustit ve vzájemné přestřelce, tu ale rychle prohrál a po dalším počítání odpověděl ringovému Harveymu Dockovi gestem hlavy jasně, že dál pokračovat už nechce.

Cotto vs. GealeCotto vs. GealePortoričan tak obhájil svůj titul WBC ve střední váze a může se dál ohlížet po dalších možnostech. Zatímco po souboji s králem lehké střední váze Saulem „Canelem" Alvarezem touží i nadále, na otázku týkající se bitvy s Gennadijem Golovkinem – který duel sledoval jak slíbil osobně z prvních řad pod ringem – odpověděl hodně vyhýbavě.

Dle všeho tak dojde na očekávaný scénář: nejprve souboj Cotto vs. Alvarez a vítěz se pak střetne o pás WBC v této divizi s povinným vyzývatelem „GGG". Podle „zamilovaných" pohledů i objetí mezi Cottem a šéfem této federace Mauriciem Sulejmanem totiž zjevně obě strany hned v ringu zakopaly válečnou sekeru, kterou svými prohlášeními odkryl právě Cotto.

V dalších duelech galavečera se zrodilo jediné překvapení – a to na úkor jeho krajana Wilfredo Vasqueze Jr. (24-1-5), který prohrál v osmi kolech s Mexičanem Fernandem Vargasem (29-3-9) hladce a zaslouženě 0-3 na body.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze