Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Super střední váha má nového krále. Smith zničil Grovese v 7. kole a ovládl WBSS

  • Napsal Antonín Vavrda

Callum Smith slaví / zdroj foto: WBSSCallum Smith slaví / zdroj foto: WBSSJEDDAH – Ve sportovním komplexu v saudskoarabském Jeddahu došlo ke střídání stráží v super střední váze. Osmadvacetiletý Brit Callum Smith (25-0, 18 KO) ukončil v sedmém kole vzájemného střetu vládu svého o dva roky staršího krajana George Grovese (28-4, 20 KO).

V sobotu po poledni se vlastně na prvním místě super střední váhy ratingu BoxRec.com moc nezmění. Stále tam zůstane britská vlajka. Jen jméno bude nebude patřit Grovesovi, ale Smithovi. A i dále budou ostrovní bijci vládnout, Groves určitě neopustí elitní pětku této divize.

VÍCE K ZÁPASU GROVES VS. SMITH:

Ale v sobotní noci před deseti tisíci fanoušků v luxusním King Abdullah Sports City přišel o pás světového šampiona WBA (Super) v této váze.

Přitom tomu tak být nemuselo. Bodoví viděli vyrovnanou bitvu po polovině vypsaných kol na remízu: 59-55 (Groves), 57-57 a 55-59 (Profiboxing.cz měl duel 58-56 pro Grovese).

Jenže stačila jedna chyba. Jeden trefený kontr z levé ruky 191 centimetrů vysokého čahouna z Liverpoolu.

O devět centimetrů menší londýnský rodák zaparkoval do svého rohu a bylo zle. Smith už svoji práci dokázal dokončit, mimo jiné i tvrdým úderem na spodek. Právě ten dle poraženého rozhodl. „Nikdy jsem nebyl chycený na tělo. Všechno je ale bohužel poprvé,“ hlesl smutně ex-šampion, který už během počítání od ringového Luise Pabona ukázal ke svému kouči, že dál pokračovat nebude.

Ve chvíli, kdy to vypadalo, že má duel relativně pod kontrolou. Groves vyhrál první kolo, další dvě měl mírně navrch Smith, posléze byl ale opět aktivnější bijec přezdívaný „Svatý“. Vypadalo to, že jeho vyzývatel se ale příliš soustředí na jeden úder, na svoji dlouhou pravačku přes přední ruku šampiona, který ji měl nebezpečně nízko.

Callum Smith vs. George Groves / zdroj foto: WBSSCallum Smith vs. George Groves / zdroj foto: WBSS

A přes kterou se dokázal tvrdě dostat už v kole číslo tři a Grovese roztančit. „Věděl jsem, že má výšku a velké rozpětí, že může tvrdě udeřit. Proto jsem nechtěl zbytečně riskovat boj na kratší a střední vzdálenost. Rameno fungovalo, ale bohužel, dneska vyhrál lepší muž,“ přiznal sesazený šampion.

Jeho kralování nakonec ukončila druhá paže soupeře, levačka. „Možná teď, když jsem porazil nejlepšího boxera naší divize, se konečně dočkám respektu, který si zasloužím,“ pousmál se vítěz. S titulem WBA kolem pasu, „Diamantovým pásem“ WBC přes levé rameno a titulem Ring Magazinu přes pravé.

A obří Muhammad Ali Trophy v rukou. Respektive stále ještě v rukavicích, kterému mu přes to všechno slavení v jeho rohu nestihli před vyhlášením sundat.

„Věděl jsem, že moje chvíle přijde. Čekal jsem to dříve, ale přišla. Věřil jsem ve své schopnosti, věřil jsem, že to přijde.“ usmíval se liverpoolský sympaťák obklopený svým týmem v čele s trenérem Joem Gallagherem, jeho pomocníkem Anthonym Crollou (taktéž aktivní boxer) a bratry Liamem, Stephenem a Paulem.

Poté se vydal slavit. Jen musí opatrně, přece jen Saudská Arábie není Evropa a už vůbec ne britské království. A Groves? „Budu odpočívat a uvidí se, co bude dál. Rozhodně se nechystám do důchodu, ale nebyl to pro mě příliš dobrý rok,“ připomněl květnové zranění ramene a nyní čerstvou ztrátu pásu...

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze