Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Golovkin vzal Lemieuxe do školy. Výuka trvala necelých osm brutálních kol

  • Napsal Antonín Vavrda

Golovkin bije Lemieuxe / zdroj foto: Sports YahooGolovkin bije Lemieuxe / zdroj foto: Sports YahooNEW YORK – Kazach Gennadij Golovkin (34-0, 31 KO) nadále vládne střední váze a ke svým pásům WBA (Super) a IBO přidal i prozatímní titul WBC. A také titul IBF svého protivníka Davida Lemieuxe (34-3, 31 KO), kterého rozbil v necelých devíti kolech. Kdo bude další?

Měl to být střet dvou nejlepších knockoutérů v historii střední váhy, kteří dosáhli na titul světového šampiona, místo toho vzal třiatřicetiletý Kazach svého o sedm let mladšího protivníka do školy. Tvrdé, precizní, nekompromisní, kdy každou chybu Lemieuxe trestal drtivým úderem.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Nadsazené? Jen pro představu – v prvním kole se Golovkin trefil šestadvacetkrát, jeho protivník třikrát. Ve druhém se čísla příliš nelišila. Konečná statistika po sedmi celých kolech a 92 vteřinách osmého dějství? Golovkin trefil 280 úderů z 549 vyslaných (51% úspěšnost zásahů), Lemieux jen 89 ze 335 (27%). To není rozdíl třídy, ale dvou.

„GGG“ dominoval svým drtivým předním direktem, ke kterému přidával i přesné údery ze zadní ruky. Už ve třetím kole zakolísaly nohy Lemieuxe, v pátém dějství se ocitl na podlaze ringu. To poté, co jej Kazach „vypustil“ krásným hákem na játra poté, co Kanaďana osekával na hlavu. Ten tak rychlý úder na spodek absolutně nečekal.

Knockdown s sebou přinesl i mírnou kontroverzi. Zatímco na konci čtvrtého dějství dokázal Golovkin úder po gongu skvěle zastavit a sportovně si s protivníkem plácl rukavicemi, tentokrát přidal ještě tvrdý hák na bradu ve chvíli, kdy Lemieux už klečel na zemi. Pravdou je, že nešlo o úmysl a že šlo i o chybu ringového Steva Willise, který byl v tu chvíli od obou boxerů zbytečně daleko.

Ke cti Lemieuxe může sloužit fakt, že zbytečně nefilmoval a nechtěl získat triumf nesportovní diskvalifikací protivníka, ale vstal a bojoval dál. Leč marně. Přestože v některých fázích souboje dokázal využít lehké ztráty Golovkinovy koncentrace, poslal jej Kazach vzápětí vždy důrazně zpět do školní lavice.

Placenou výuku nakonec zastavil ringový v polovině osmého dějství. A Golovkin se opět ukázal coby gentleman. Lemieuxe po tvrdé sérii na hlavu znovu „vypustil“ úderem na játra, Kanaďan s hlasitým výkřikem a výdechem poklesl v kolenou, na zem ale nešel. Kazach se na chvíli zastavil a s napřaženou pravačkou se podíval na blížícího se Willise, jestli duel ukončí, nebo má pokračovat. Ringový mezi oba vzápětí vletěl a bijce s arménskými kořeny odmával.

Správně. Přestože sám Lemieux si po zápase ještě v ringu postěžoval, že ukončení souboje bylo předčasné. S ohledem na úderovou sílu Golovkina a jeho výkřik po háku na spodek (viz. hlavní článková fotka) ale nebylo co řešit.

A i výše zmíněné statistiky dokazují, že Kanaďan byl od vítězství daleko asi tak, jako některý český fotbalový celek od vítězství v Lize mistrů. „S ukončením zápasu nesouhlasím. Navíc jsem si myslel, že má Golovkin v úderech větší sílu, než ukázal. Opravdu,“ stál si za svým i na tiskovce Lemieux. Těžko říct, nakolik myslel svá slova vážně a nakolik z něj mluvil bolehlav.

„Dal jsem svým přátelům, svým fanouškům velkou show,“ shrnul stručně dění v ringu nový staronový šampion WBA, IBO a nový držitel pásů WBC (prozatímní) a IBF. Jeho počítání z hlediště sledovali legendy boxu v čele s Robertem Duranem, Lennoxem Lewisem, Mikem Tyson i jeho bývalým soupeřem Gabem Rosadem.

V šatně před zápasem jej pak navštívil miliardář, velký fanoušek boxu a v současnosti americký prezidentský kandidát Donald Trump. Na twitteru mu nového králi boxerského světa napříč vahami (alespoň dle čtenářů Profiboxing.cz) pak okamžitě po vítězství gratuloval šéf UFC Dana White i jeho klenot Ronda Rouseyová. Ta Rouseyová, která se v posledních měsících špičkovala s dosavadním nejlepším boxerem P4P Floydem Mayweather.

Milý a nekonfliktní Golovkin se zabijáckým instinktem – zdá se – nastavil nové pořádky ve světě bojových sportů se vším všudy!

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze