Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Fenomenální Gonzalez řádí dál, 'King Kong' Ortiz ukončil frašku ve třetím kole

  • Napsal Antonín Vavrda

Román Gonzalez vs. Brian Viloria / zdroj foto: Sports YahooRomán Gonzalez vs. Brian Viloria / zdroj foto: Sports YahooNEW YORK – Nikaragujec Román Gonzalez (44-0, 38 KO) potvrdil svoji pozici jednoho z nejlepších boxerů napříč vahami, když v devíti kolech zničil v souboji o titul mistra světa WBC v muší váze Američana s havajskými kořeny Briana Viloriu (36-5, 22 KO). Titul prozatímní šampiona WBA v těžké váze slaví Kubánec Luis Ortiz (23-0, 20 KO).

Maličký Nikaragujec je dle zahraničních specializovaných serverů a expertů po konci kariéry Floyda Mayweathera novým králem napříč váhovými kategoriemi. A proti Viloriovi ukázal, proč si jej tito lidé tak váží, přestože se pohybuje v muší váze.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Roman Gonzalez vs. Brian ViloriaRoman Gonzalez vs. Brian ViloriaČtyřiatřicetiletý Viloria nezačal zápas s favorizovaným šampionem WBC špatně a první kola díky pohybu na nohou a rychlým úderům opanoval. Jenže to se o šest let mladší Gonzalez pouze rozjížděl. Postupně navyšovaným tempem a přesnými zásahy v různých úhlech demoloval protivníka, kterého poslal do prvního počítání už ve třetím dějství.

Bývalý trojnásobný mistr světa prokázal svoji velkou odolnost a bojovné srdce, když souboj ani poté nezabalil a dál vzdoroval. Před devátým dějství jej nejprve zkontroloval ringový lékař, jeho práci pak dokončil sedm sekund před dalším gongem sudí Benjy Esteves Jr., který se už jednoduše nemohl na demolici Vilorii dívat.

Luis Ortiz vs. Matias VidondoLuis Ortiz vs. Matias VidondoGonzalez tak při své premiéře na placeném kanále HBO prokázal, že si tuto šanci zasloužil právem a bude zajímavé sledovat, co bude následovat. Jeho tým mluví o dalším posunu – do super muší divize, kde řádí mladý japonský supertalent Naoya Inoue (8-0, 7 KO).

Dojde na tento střet už nyní, nebo se oba rivalové budou následující měsíce (a roky) špičkovat a šponovat cenu vzájemného střetu? „Myslím, že jsem nastoupil svoji cestu do historie boxu,“ řekl na tiskovce po zápase neurčitě Gonzalez.

Jen necelá tři kola potřeboval šestatřicetiletý „Skutečný King Kong“ Luis Ortiz na to, aby se podruhé v kariéře – a tentokrát snad už definitivně a bez dopingového prohřešku – stal prozatímním šampionem WBA v těžké váze, jehož regulérní verzi titulu drží Uzbek Ruslan Čagajev (34-2-1, 21 KO).

Dlužno dodat, že po odřeknutí Bryanta Jenningse a údajně také Bermana Stiverneho měl Ortiz k cestu k pásu až nedůstojně snadnou. Na rychlo dosazená patnáctka ratingu WBA – Argentinec Matias Ariel Vidondo (20-2-1, 18 KO) – neměl v zápase o titul světového šampiona absolutně co pohledávat.

Tureano Johnson vs. Eamonn O'KaneTureano Johnson vs. Eamonn O'KaneOsmatřicetiletý veterán za touhu po největším výdělku kariéry a šanci ukázat se na placeném kanále zaplatil drtivým knockoutem ve třetím dějství poté, co jej už o kolo dříve poslal Ortiz do těžkého počítání. Svoji práci musel ale dokončit až po pauze, zbylých pár vteřin totiž Vidondo s vypětím všech sil dokázal ustát.

V posledním televizním předzápase se pak stal oficiálním vyzývatelem šampiona IBF ve střední váze – kterým je nově Gennadij Golovkin – bahamský rodák Tureano Johnson (19-1, 13 KO), který si v ostré dvanáctikolové bitvě poradil s irským tvrďákem Eammonem O'Kanem (14-2-1, 5 KO) hladce 3-0 na body. Ostrovní bijec ukázal po dvojím počítání v úvodním dějství obrovskou bojovnost, když zápas doboxoval do konce, k vítězství měl ale hodně daleko.

„Bylo by mi ctí se utkat s Golovkinem, moje brada je litinován,“ pronesl po zápase před novináři jednatřicetiletý Johnson, který přitom svoji jedinou porážku zaznamenal před limitem v desátém kole souboje s Curtisem Stevensonem. A jak je známo, právě před tímto duelem zvládl bijec přezdívaný „Showtime“ s Golovkinem osm kol, ve kterých byl ve druhém dějství počítán.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze