Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Ramirez vs. Barrera: Zurdo chce sjednotit polotěžkou, pak cílí na křížovou i těžkou

  • Napsal Antonín Vavrda

Zurdo vs. Barrera na tiskovce / zdroj foto: Golden BoyZurdo vs. Barrera na tiskovce / zdroj foto: Golden BoyPRAHA – Netradičně v pátek se bude konat vlastně jeden z největších galavečerů tohoto víkendu. Mexičan Gilberto Ramirez (41-0, 27 KO) bude v netitulovém dvanáctikolovém souboji čelit Kubánci Sullivanu Barrerovi (22-3, 14 KO). DAZN a Golden Boy Boxing ale dobře vědí, co dělají.

Bude to dlouhý a napínavý víkend. Opravdu. A první část přijde už v noci na sobotu, díky DAZN pak také v Česku. Od 3:00 hodin startuje v Banc of California Stadium show se třemi titulovými bitvami, dvě z nich budou mezi ženami.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Joseph „Jo Jo“ Diaz si to rozdá o prozatímní pás WBC v lehké váze s Javierem Fortunou (36-2-1, 25 KO) a jejich styly slibují hodně třaskavou bitvu. Navíc vítěz by si mohl říct o předchozího držitele pásu, kterým není nikdo jiný než Ryan Garcia (21-0, 18 KO).

Tenkai Tsunamiová (28-12-1, 16 KO) pak bude hájit pás WBO v lehké muší váze proti Seniese Estradové (20-0, 8 KO), Naoko Fujioková (18-2-1, 7 KO) si to rozdá o titul WBA v muší váze se Sulem Urbinou Ochoovou (12-1, 2 KO).

Hlavním tahákem akce ale bude střet Ramireze s Barrerou. Tak trochu zapomenutých bijců polotěžké váhy, kteří se ale chtějí nyní řádně připomenout. „Příprava byla parádní, trénoval jsem celou dobu a nyní mám před sebou tuto šanci. Jsem ve formě a plně soustředěný na Ramireze,“ pronesl skrze tlumočníka před příletem do Kalifornie devětatřicetiletý Barrera.

Ten má před sebou velmi těžkou práci. Kde, kdo už ho vidí na konci kariéry, která sice byla skvělá, přesto si na titul mistra světa ani jednou nesáhl. Přitom z počítání dokázal v roce 2017 porazit Joa Smitha Jr., současného šampiona WBO a muže, který platí za největšího tvrďáka divize.

Jenže předtím nestačil ve dvanácti kolech na Andrého Warda, v roce 2018 pak prohrál TKO ve 12. kole s Dmitrijem Bivolem a naposledy, už v červnu 2019 nestačil v deseti kolech na Jesseho Harta. „Motivuje mě moje rodina, chci se stát mistrem světa. Chci ukázat, že na to mám. Musím zjistit, co ve mně je, zda pořád patřím mezi špičku. On je hodně kvalitní, tvrdý, silný, nemá výraznou slabinu, ale nikdo není neporazitelný,“ usmívá se svěřenec Derika Santose.

Zurdo vs. Barrera / zdroj foto: Golden BoyZurdo vs. Barrera / zdroj foto: Golden Boy

Ten dodává: „Má za sebou nejlepší přípravu kariéry, opravdu. Je v nejlepší formě za poslední dva roky, ta nabídka přišla v ideální čas. Do kempu přišel skvěle připravený, byl jsem až překvapený, jak byl ochotný sám na sobě dřít v této těžké době. Budou proti sobě stát dva vynikající bojovníci.“

Minimálně s tím posledním favorit zápasu souhlasí také. „Oba jsme si prošli těžkými chvílemi. On přišel do Ameriky z Kuby, já z Mexika, neměli jsme to lehké. A oba se snažíme dosáhnout svých cílů,“ začal své povídání stále teprve třicetiletý bývalý šampion WBO v super střední váze, který titul vybojoval dvanáctikolovou demolicí legendárního Němce Arthura Abrahama v dubnu roku 2016.

„Nikdo netrénuje tak, jako já. Jsem chytřejší, jsem lepší, než je on. To není o despektu, naopak, respektuji ho. Je to skvělý bojovník, pro mě je to skvělá zkouška v této váze, on bojuje za svoji rodinu a své cíle, já za svoji rodinu a vlastní cíle. A těmi je vítězství. Vždy a všude. Tohle je můj čas. Jsem hladovější, než je on,“ přidal sebevědomě levoruký čahoun přezdívaný „Zurdo“.

Právě díky jeho postavě nepřekvapí slova, kterými první setkání s novináři zakončil. „Sjednotím divizi, chci bojovat v příštím souboji s Bivolem. Pak zbylé pásy. A poté? Postoupím do křížové a těžké váhy a tam si také sáhnu na tituly. Proč ne?“ pousmál se 189 centimetrů vysoký bijec, který za posledních třicet měsíců i díky problémům s promotéry a vlastním zdravím odboxoval jen dva duely.

Dojde na jeho slova, nebo ho vrátí už zkušený Barrera zpět na zem?

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Zurdo vs. Barrera / zdroj foto: Golden BoyZurdo vs. Barrera / zdroj foto: Golden Boy

Zurdo vs. Barrera / zdroj foto: Golden BoyZurdo vs. Barrera / zdroj foto: Golden Boy

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze