Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Neskutečná bitva a Amerika má svého šampiona: Wilder vybodoval Stiverneho!

  • Napsal Antonín Vavrda

Deontay Wilder vs. Bermane Stiverne / zdroj foto: ShowtimeDeontay Wilder vs. Bermane Stiverne / zdroj foto: ShowtimeLAS VEGAS - Amerika se po více jak osmi letech konečně dočkala! Její naděje - Deontay Wilder (33-0) - dokázala v parádní bitvě a po skvělém taktickém výkonu obrat o pás mistra světa WBC v těžké váze Kanaďana Bermana Stiverneho (24-1-2). Bodový verdikt rozhodčích? 120-107, 118-109 a 119-108 (Profiboxing.cz nabodoval zápas 117-111 pro vítěze).

„Nebyla to dneska moje noc," hlesl svým hlubokým barytonem Stiverne poté, co Jimmy Lennon Jr. oznámil očekávaný verdikt bodových a on tak hned ve své první obhajobě ztratil titul mistra světa v těžké váze.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Deontay Wilder vs. Bermane StiverneDeontay Wilder vs. Bermane StiverneK tomu se probil po dvou senzačních demolicích jiného Američana – Chrise Arreoly – a proto mu hodně lidí dávalo naděje proti v dlouhých duelech neprověřenému Wilderovi. Ostatně ne nadarmo devětadvacetiletý rodák z Tuscaloosy po zápase s úsměvem ve tváří pronesl: „Myslím, že jsem dneska odpověděl hodně lidem na hodně otázek. Dokázal jsem, že mohu boxovat na dvanáct kol! Že se nespoléhám jen na jeden úder."

Dlužno dodat, že řekl čistou pravdu. Od úvodního gongu odpověděl i na jinou otázku: Jak silná je jeho přední ruka? Hodně! Bylo vidět, že se na ni v tréninku zaměřil a dokázal si na ní držet Stiverneho první dvě kola celkem bez větších problémů.

Navíc v závěru tohoto dějství se poprvé začaly dít věci, když Wilder zkusil tvrdší kombinaci, přišlo mu, že Stiverne zaváhal, tak rozbalil své pověstné „větrné mlýny" a nejspíše již po (nebo s?) gongu poslal Kanaďana k zemi. Ten vše zahrál do autu tím, že se povalil na svého soka, jenže při vstávání zavrávoral a Wilder si toho moc dobře všiml.

Deontay Wilder vs. Bermane StiverneDeontay Wilder vs. Bermane StiverneJenže v následujícím kole už byl Stiverne opět pevný jako skála a začal pracovat na svém plánu. Zvyšovat tempo, tlačit Wildera na provazy a utahat ho. Jenže k tomu by potřeboval kromě jiného i lepší pohyb trupu, respektive své hlavy. „Nebyl to ode mne dnes 100 procentní výkon. Nedokázal jsem se lépe hýbat tělem, nedokázal se více rozkývat svojí hlavu," pronesl trefně šestatřicetiletý rodák z Haiti.

Wildera tak sice tlačil, jenže sám hodně ran inkasoval. Přesto dokázal Američana nachytat ve čtvrtém kole tvrdým kontrem a v šestém dějství přesným hákem na bradu a v obou případech mu roztančit nohy. Jenže tím prověrka tolik zpochybňované brady „Bronzového Bombarďáka" skončila. V sedmém pokračování naopak zabruslil Stiverne, který to neměl do MGM Grand daleko, v Las Vegas totiž dlouhodobě žije.

Wilder z ničeho rychle našlápl přední rukou, kterou rozbil „dvoják" protivníka, okamžitě přidal svůj obávaný zadní direkt a Stiverne se zastavil až na druhé straně ringu o provazy. Ke cti mu ale slouží, že i on kritický moment celkem s klidem ustál a sám také něco rozdal.

Deontay Wilder vs. Bermane StiverneDeontay Wilder vs. Bermane StiverneJak se chýlil zápas ke konci, stále více bylo jasné dvojí: Wilder ví, že jasně vede na body, a to mu pro tentokrát stačí, a Stiverne může vyhrát jen šťastným „lucky-punchem", ke kterému bylo ale každou další vteřinou dále a dále.

Když se v polovině posledního dějství navěsil poslední americký medailista z olympijských her (bronz z OH 2008) na dosluhujícího šampiona a takto strávil vlastně už většinu zbývajících sekund souboje, bylo o vítězi jasno! V den 73. narozenin legendárního Muhammada Aliho vrátil Deontay Wilder pás světového šampiona – navíc nejprestižnější z prestižních organizací – zpět do rukou hrdé Ameriky!

„Jsem šťastný. Věděli jsme, že to bude těžká práce, že stojím proti soupeři s velkou bradou, který je hodně tvrdý. Ale chtěl jsem ukázat světu, čeho jsem schopen," dodal šťastný Wilder, který titul věnoval své devítileté dceři a celé rodině, která mu držela palce pod ringem.

Deontay Wilder vs. Bermane StiverneDeontay Wilder vs. Bermane StiverneMimochodem – posledním mistrem světa ze Spojených států byl v roce 2006 jistý Shannon „The Cannon" Briggs, který může titulovými kartami výrazně zamíchat i nyní. Stále více je totiž jasné, že na souboj Vladimira Klička s Bryantem Jenningsem (dá ten přednost Wilderovi?) nedojde a že se ukrajinský obr představí americkému publiku poprvé po sedmi letech právě se svým stínem z posledních dvanácti měsíců.

A vítězové těchto soubojů? Ti by si to mohli rozdat ve sjednocujícím duel o všechny čtyři prestižní pásy! Ostatně, kde jinde by k takovému souboji mělo dojít, než zámořské půdě? Zvláště, když je tu ještě další zájemce – obrovitý Brit Tyson Fury, povinný to vyzývatel Klička, který se ale již několik měsíců špičkuje skrze sociální sítě právě s Wilderem...

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze