Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Nejprve ostuda britské televize, poté další vítězná brutální bitva Eubanka

  • Napsal Antonín Vavrda

Eubank vs. Quinlan / zdroj foto: Daily MirrorEubank vs. Quinlan / zdroj foto: Daily MirrorLONDÝN – Ten boxer jako by snad neměl snadný duel. Syn slavného otce – Chris Eubank Jr. (24-1, 19 KO) – se stal v noci na neděli novým mistrem světa menší federace IBO v super střední váze. Neznámý Australan Renold Quinlan (11-2, 7 KO) mu ale odolával deset kol.

Nejprve nepřímo naštval natěšené fanoušky boxu. Ti, co si na britských ostrovech zaplatili 13 liber, aby sledovali první duel Eubanka pod novým manažerem a na nové platformě ITV BOX OFFICE, museli být pořádně nakrknutí.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Vlastně až do posledního předzápasu netušili, zda duel skutečně uvidí. Placený kanál prostě a jednoduše nefungoval. A na sociálních sítích se jen hemžilo tu naštvanými (většinou), tu ironickými poznámkami na televizi i talentovaného boxera. Ostatně i proto se nakonec celý galavečer o zhruba půl hodiny protáhl.

Už dvakrát britští novináři hlásili, že je přenos obnovený, pravda to byla až ve druhém případě a poté, co byly za účastníky galavečera skoro tři hodiny boje.

Fanoušci tak přišli za své peníze o triumfy Johna Rydera, Andrewa Selbyho i Kida Galahada. Nepřišli ale naštěstí o hlavní duel celé show.

A opět se bylo nač dívat. Tak jak už se stalo v zápasech Eubanka zvykem. Ostatně kvůli tomu si jej ITV vybrala coby svoji hlavní sportovní tvář. A opět muselo sem tam příznivce boxu mrazit. Vzpomínky na brutální řežbu z loňského března, po které Nick Blackwell zkolaboval přímo v ringu, jsou prostě stále ještě příliš čerstvé.

Také Quinlan, sedmadvacetiletý Australan vychovaný svojí babičkou, který se stal slavným loni v říjnu zásluhou výhry nad stárnoucím krajanem Danielem Gealem, totiž dostal pořádně naloženo. A také Quinlan projevil obrovskou odolnost a také odvahu, když Eubankovi i pod jeho největším tlakem byl schopný jeho drtivé údery vracet.

Ve chvíli, kdy se ale stávala dominance domácího bojovníka větší a větší, tak na rozdíl od kolegy Victora Loughlina ze zmíněného duelu Eubank vs. Blackwell mezi oba bojovníky Howard John Foster vstoupil, aby Quinlana odmával. A ochránil od ještě většího výprasku, případně vážnější újmy na zdraví.

Eubank vs. Quinlan / zdroj foto: Daily MirrorEubank vs. Quinlan / zdroj foto: Daily Mirror

„Byl to od Chrise skvělý výkon. Quinlan ukázal, že byl neprávem podceňovaný. Určitě to nebyl duel světové úrovně, kvalitní prověrka ale ano. A Chris ji zvládl jako správný profík,“ pochválil vlastně oba bojovníky André Ward, jeden z expertů televize ITV. „Ještě má ale na čem pracovat. Může vylepšit svůj levý hák. Pak bude ještě nebezpečnější,“ přidal se jeho parťák s mikrofonem v ruce, Lennox Lewis.

A co na svůj vlastní výkon řekl sám Eubank, který úspěšně zvládl posun do super střední váhy? „Teď jsem mistrem světa, mohu vyzvat kohokoliv z této váhy. Jdu si pro každého, chci zbytek zubů DeGaleho (ten v posledním duelu s Badouem Jackem přišel o přední zub), samozřejmě nemám problém se vrátit do váhy střední a utkat se Golovkinem či Saunderse. Mám za sebou skvělou televizi, tak pojďme na to,“ pronesl sedmadvacetiletý syn stále ještě slavnějšího otce.

Zda se těchto duelů fanoušci dočkají, toť otázka, nezbývá než ale věřit, že „skvělá ITV“ si vybrala slabší – tříhodinovou – chvíli jen pro sobotní noc a ty příští už nabídne milovníkům tohoto sportu kompletní a bez problémů...

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Eubank vs. Quinlan / zdroj foto: Daily MirrorEubank vs. Quinlan / zdroj foto: Daily Mirror

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze