Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Nakonec brutální K.O. Joshua sundal Puleva, přijal gratulaci Mayweathera a hledá Furyho

  • Napsal Antonín Vavrda

Joshua dostává Puleva do počítání / zdroj foto: Matchroom BoxingJoshua dostává Puleva do počítání / zdroj foto: Matchroom BoxingLONDÝN – Jednatřicetiletý Brit Anthony Joshua (24-1, 22 KO) zůstává i nadále šampionem WBA (Super), IBF a WBO v těžké váze. V sobotní noci v devátém kole knockoutoval Bulhara Kubrata Puleva (28-2, 14 KO), kterému tak nevyšla ani druhá šance na to, aby se stal prvním mistrem světa v těžké váze své země.

Místo Tysona Furyho přijel do Londýna (respektive přiletěl) legendární Floyd Mayweather, dle svých slov podpořit „svého bratra“.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

A také on sledoval z hlediště Wembley Arena, kde bylo na tisíc fanoušků boxu, zajímavou podívanou v boji o tři tituly mistra světa těžké váhy. Po prvním oťukávacím kole přece jen boxeři lehce zvýšili obrátky a ve třetím to vypadalo na rychlý konec.

Devětatřicetiletý Pulev udělal rychlý výpad, ale ne tak rychlý, aby ho Joshua poprvé v duelu tvrdě zakontroval svojí tvrdou pravačkou. Snad dvacet vteřin se bránil Bulhar počítání, chvíli se tvářil, že je z nejhoršího venku, když se i na soupeře usmíval, vzápětí se ale začal otáčet zády, a když mezi oba vstoupil ringový Deon Dwarte, nikdo by se nedivil odmávání duelu. Zvláště, když se otřesený rodák ze Sofie otočil zpět do ringu a bránil se ve dvojáku neexistujícímu útoku Joshuy.

Joshua trefuje Puleva zvedákem / zdroj foto: Boxingscene.comJoshua trefuje Puleva zvedákem / zdroj foto: Boxingscene.com

Ringový jej ale pouze zkontroloval, došlo na tradiční počítání a pokračovalo se v boji. Ne dlouho, po sérii zvedáků a další tvrdé zadní šel Pulev tentokrát už regulérně na zadek. Opět vstal. Kolo dokončil. Stejně tak čtvrté a páté, kdy to vypadalo, jako by si Joshua dával oddech. Jako by i jemu třetí dějství sebralo moc sil.

Tím ale dostal vyzývatele do hry a ten v šestém, sedmém, a hlavně osmém dějství dokázal zahrozit. Jako kdyby si šampion v tu chvíli řekl dost. A v devátém opět úřadoval. V předchozích mu snaha o drtivé zvedáky nevycházely, ale dle všeho Pulevovu bradu postupně praskaly. Až praskla definitivně.

Bulharská „Kobra“ se opět poroučela k zemi, znovu byla počítaná, znovu se zvedla. A znovu ji pustil Dwarte do hry, byť už klidně nemusel. Následná brutální dlouhá zadní Joshuy ale už udělala za duelem tečku. Počítání bylo v tuto chvíli už jen formalita nutná k tomu, aby nikdo třeba nemluvil o předčasném konci.

Joshua si plácl ve svém rohu a okamžitě zamířil za „svým bratrem“ Mayweatherem, který mu srdečně gratuloval. Až poté oslavil svůj triumf v ringu a následně předvedli plácací show také s Pulevem, který vzal prohru více než sportovně. Druhou prohru se šampionem WBA, IBF a WBO ve své kariéře.

„Méně řečí, více akce. Doufám ale, že to dneska všechny bavilo. Já jsem dělal to, co umím nejlépe, boxoval. Další zápas? Zeptejte se fanoušků, co chtějí vidět, ale není těžké to uhádnout. Chci toho, kdo má zbylý pás. Pokud je to Tyson Fury, bude to on,“ pronesl vítěz po duelu do mikrofonu Sky Sports.

„Můžeme jít na to. Bude to s tebou podobná práce jako s Deontayem Wilderem, dvě, tři kola a je hotovo,“ reagoval šampion WBC ze svého obýváku, kde duel sledoval. „Je hodně výbušný, přesto z nějakého důvodu pustil Puleva zpět do boje. Jeho pravačka je ale opravdu ničivá. Na druhou stranu, Tyson je z jiného těsta, údery, které trefovaly Puleva, by jeho nezasáhly,“ přidal se Peter Fury, strýc manchesterského obra a bývalý trenér. Ten, který ho přivedl na vrchol.

„Od neděle začneme jednat. Víme, co musíme udělat. Víme, co chceme dělat. Jde o historii, dědictví,“ dodal promotér Eddie Hearn směrem ke sjednocujícímu souboji v těžké váze. Souboji, ke kterému pokud dojde, tak bude prvním, kdy půjde o tituly všech čtyř prestižních federací – WBC, WBA, IBF a WBO. Kdo se stane nesporným králem těžké váhy? Novým „The Baddest Man On The Planet“?

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze