Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Krutost i lehkost bytí. Slepý Maccarinelli smutní, Pulev si zatrénoval!

  • Napsal Antonín Vavrda

Brähmer vs. Maccarinelli / zdroj foto: ARDBrähmer vs. Maccarinelli / zdroj foto: ARDROZTOKY – Hodně smolně skončil vysněný zápas o titul mistra světa WBA v polotěžké váze pro Enza Maccarinelliho (38-7). Tomu už v prvním kole zavřel pravé oko šampióna Jürgen Brähmer (43-2), který si tak zadělal na obhajobu titulu. Brit svůj marný boj zabalil po pátém kole...

„Jsem jako Rocky. Chci ten titul, udělám pro něj cokoliv. Je to možná můj poslední zápas kariéry," prohlašoval před soubojem třiatřicetiletý Velšan s italskými kořeny. Pokud měl být duel s o dva roky starším Němcem skutečně jeho derniérou, pak hodně smolnou.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Dejte proti sobě dva boxeři, kteří mají mnoho předností, ale vytříbený a čistý styl mezi ně nepatří a je jasné, že nebezpečí zranění se rovná téměř jistotě. Souboj Brähmera s Maccarinellim nebyl výjimkou. Němec do svých útoků často přepadává hlavou napřed a už po minutě boje si o čelo soupeře rozsekl své obočí.

Menší cut se objevil i na tváři Maccarinelliho, daleko podstatnější ale byl další z útoků obhájce titulu, který ovšem tentokrát čistě levým hákem započal zkázu pravého oka ostrovního bijce. Už po druhém kole měl jeho kouč Gary Lockett po hlášce rodáka ze Swansea, že na pravé oko nevidí, jasno: „Ještě jedno kolo, zkus ho knockoutovat, pokud to nevyjde, skončím to!"

Brähmer vs. Maccarinelli / zdroj foto: ARDBrähmer vs. Maccarinelli / zdroj foto: ARDNakonec byla z jednoho kola tři a přestože se Maccarinelli snažil, Brähmer až na pár okamžiků vývoj zápasu jasně kontroloval a poté, co se rozlil otok otci pěti dětí do tváře, která mu možná natekla i po dalším zranění (zlomenině), byl nekompromisní. „Takhle nemůžeš pokračovat dál! Jako bys měl na tváři masku, to nejde," kroutil hlavou Lockett a svého svěřence už dále nepustil.

„Byl to napínavý boj, který skončil možná moc brzo, ale zdraví boxera je na prvním místě. Jürgen má ve své levačce obrovskou sílu," ocenil rozhodnutí Locketta jeho protějšek Karsten Röwen. „Nešlo pokračovat," přidal svůj odborný názor ringový lékař Walter Wagner. Ten ostatně má s podobnými případy z titulových soubojů své zkušenosti.

Byl to právě on, který loni v březnu zastavil zápas mezi Robertem Stieglitzem a Arthurem Abrahamem po téměř totožném zranění druhého jmenovaného, který dnešní souboj sledoval z první řady u ringu a dá se tak říct, že zažíval jisté deja vu.

Kromě hlavního souboje večera viděli fanoušci v roztocké Stadthalle dalších sedm soubojů, ve kterých se veskrze představovali domácí naděje. Zatímco Tyron Zeuge (13-0) a Jack Culcay své role zvládli, když porazili Georgeho Sabaua (10-1), respektive v Česku dobře známého Salima Larbiho (19-2-5), šok zažil Dominik Britsch (28-1-2).

Kubrat Pulev / zdroj foto: ARDKubrat Pulev / zdroj foto: ARDTen tvrdě narazil v souboji s Tunisanem Soufienem Ouerghim (7-3), který tak rivalovi vrátil půl roku starou porážku se vším všudy. Také loni v prosinci byl stejně jako nyní verdikt bodových 2-0. V obou případech se boxovalo na osm kol. A zatímco Ouerghiho čeká velký výtah žebříčkem střední váhy, šestadvacetiletého Britsche možná podobný osud jako Edmunda Gerbera, či Dustina Dirkse – tedy vyhazov ze stáje Sauerland Event.

Jasnou výhru si připsal také Bulhar Kubrat Pulev (20-0), kterého ale jubilejní dvacáté vítězství kariéry vůbec netěšilo. Chorvat Ivica Perkovič (20-24) byl totiž až třetím náhradníkem, který nebyl ani na včerejším vážení a do místa konání dorazil až v sobotu, tedy den zápasu. Ten podle toho také vypadal.

Pulev si udělal z Perkoviče 120kilový tréninkový pytel, přičemž tato role „bavila" brzo čtyřicetiletého veterána nejen boxu, ale také K-1, nebo kickboxu, jen tři kola, než zápas zabalil. „Na Ivicu se nezlobíme, spíše na Eliju McCalla. Ten byl první volbou, podepsal smlouvu, ale ze zápasu vycouval ve středu poté, co viděl tréninková videa Kubrata. Je to srab," pronesl promotér Bulhara Kalle Sauerland.

„Je stále těžší pro Kubrata najít soupeře. Nyní se pokusíme domluvit jeho souboj s Vladimirem Kličkem," dodal. Otázkou je, co na to říká sám Pulev. „Tohle nebyl ten správný zápas před případným soubojem s Kličkem. Spíše to byl takový silnější sparing," pronesla lakonicky, leč pravdivě dvaatřicetiletá dvojka těžké váhy.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze