Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Král je jeden! Abraham sestřelil Stieglitze a potvrdil, kdo je z nich lepší

  • Napsal Antonín Vavrda

Arthur Abraham slaví triumf nad Robertem Stieglitzem / zdroj foto: BildArthur Abraham slaví triumf nad Robertem Stieglitzem / zdroj foto: BildHALLE – Německý boxer Arthur Abraham (43-4) zůstává šampionem WBO v super střední váze. Čtvrté setkání s krajanem Robertem Stieglitzem (47-1-5) rozhodl drtivou kombinací a následným kontrem v šestém kole, kterým poslal soupeře do kolen. Zápas následně ukončil Stieglitzův trenér Dirk Dzemski.

„Definitivně ukážu, kdo je z nás dvou lepší. Ten titul bude opět můj, Robert sice dává hodně úderů, ale nemá v nich sílu, kterou by mě ohrozil,“ tvrdil pětatřicetiletý Abraham před zápasem s o rok mladším rivalem. A jak slíbil, tak také učinil.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Rozhodně to ale nebylo snadné vítězství. Oba se zjevně poučili ze svých předchozích chyb a začali daleko defenzivněji a opatrněji. Aktivnějším boxerem v ringu byl Stieglitz, který se vrátil ke své taktice ze druhého, pro něj vítězného, souboje. Rychlá kombinace, přísun k Abrahamovi a klinč.

Jenže ani Abraham neusnul na vavřínech, přestože v případě pózoval se třemi playmate pánského časopisu Playboy, čímž dvakrát nepotěšil kouče Wegnera. Jisté je, že po dnešku nějakou dobu nebude třiasedmdesátiletého šéf-trenéra Sauerlandu uměleckými fotkami provokovat.

Abraham vs. StieglitzAbraham vs. Stieglitz„Vyrazil mi zub,“ pronesl po čtvrtém kole Abraham, který si ale už prohlížel svoji čelist o dějství dříve. „Na takové věci nemá nyní čas,“ odvětil suše Wegner. Jeho svěřenec si vzal tato slova k srdci a dál pokračoval v nastoleném plánu. Přestože byl méně přesným boxerem, přestože dostal právě ve čtvrtém dějství protivníka do hodně sporného počítání, jeho tvrdost postupně slavila úspěch.

Stieglitz si totiž nevyslyšel rady svého kouče Dirka Dzemského a přestože dokázal často slušně povolit proti tvrdým kombinacím Abrahama, ještě častěji zůstával bez pohybu trupem stát ve dvojáku a čekal, než soupeřova úderová bouře přešla.

Jenže jeho dvojitý kryt rozhodně není neprostupný tak, jako například u jeho bývalého stájového parťáka a kamaráda Lukáše Konečného. A Stieglitz na tuto taktiku nakonec i doplatil. V šestém dějství jej načal „Král Artuš“ několikaúderovou kombinací a ve chvíli, kdy se Stieglitz rozbalil a chtěl přejít do ofenzivy, naběhl si na tvrdý kontr.

Rodák z ruského Jejsku chtěl sice zůstat na nohou, hlava a stabilita jej ale zradily. „Lev“ žijící v sídle své stáje SES Boxing v Magdeburgu, se sice postavil na povel „devět“ od ringového zpět na nohy, Dzemski dal ve svém rohu zdviženou paží s bílým ručníkem jasně najevo, že zápas je u konce.

„Jednou jsem nedával pozor a byl za to potrestán. Viděl jsem ručník, sice jsem chtěl pokračovat, ale rozhodnutí svého trenéra respektuji. Další budoucnost? Bez komentáře,“ hlesl zklamaný Stieglitz po zápase. Stáj SES tak dostala během týdne druhou těžkou ránu. Je to přesně sedm dní, kdy v Magdeburgu knockoutoval Ruslan Čagajev jeho stájového kolegu Franceska Pianetu.

Abraham vs. StieglitzAbraham vs. StieglitzPrávě tyto dva zápasy manažerovi Ulfu Steinforthovi ukázaly, že je nejspíše na čase dát větší prostor mladé krvi právě za dvojicí Stieglitz-Pianeta. Tak jak pomalu roste za Abrahamem mladý rváč Vincent Feigenbutz. Ten na dnešním galavečeru získal po tříkolové demolici Peruánce Mauricia Reynosoa pás prozatímního šampiona WBA v super střední váze.

Pozici jedničky Sauerland ale zatím neochvějně a pevně patří Abrahamovi, který s touto stájí prodloužil v minulých dnech smlouvu až do roku 2017. „Vůbec jsme nepřemýšlel o porážce, ale jen o vítězství. A omlouvám se, že mi možná není rozumět, ve druhém kole mi urazil zub,“ pronesl novopečený šampion.

„Boxoval neuvěřitelně sebevědomě. Byl to od něj vynikající výkon. Je výborný, neskutečné zvíře. Arthur v sobě skrývá obrovský knockoutový potenciál,“ doplnil svého nejoblíbenějšího svěřence Wegner, který mu hrozil koncem kariéry, pokud by v sobotu prohrál.

Nestalo se a tak mohou oba dál plnit plán Abrahama: „Chci velké zápasy, velké výzvy. A chci mít svůj titul až do konce kariéry. Za dva roky spolu s Ulli Wegnerem skončíme a budeme si užívat důchodu!“

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze