Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Konec liverpoolské věže?! Německé 'Kladivo' v krásné bitvě zlomilo Priceho

  • Napsal Antonín Vavrda

David Price odmávaný ringovým / zdroj foto: Sports YahooDavid Price odmávaný ringovým / zdroj foto: Sports YahooLONDÝN – Britský obr David Price (21-4, 18 KO) se už už viděl v zápase o titul mistra světa. Jenže jeho sen mu nejspíše definitivně zničil Němec s rumunskými kořeny Christian Hammer (21-4, 11 KO) v parádní boxerské podívané o titul mistra Evropy WBO v těžké váze.

O tom zápase věděl zhruba měsíc. Nakonec jej ale vzal, a dokonce dal všanc svůj mistrovský pás, který vydřel v říjnu v souboji s do té doby neporaženým krajanem Erkanem Teperem. Ano, tím Teperem, který předloni knockoutoval právě Priceho.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

V tom samém roce Hammerovi výlet na britské ostrovy naopak příliš nechutnal, v osmi kolech si jej téměř přesně před dvěma lety doslova povodil Tyson Fury, který se následně stal světovým šampionem, když o devět měsíců později zdolal Ukrajince Vladimira Klička.

Price se chtěl vydat stejnou cestou.

Jenže tvrdě narazil. V úvodních čtyřech kolech přitom senzaci nasvědčovalo máloco. Ano, opět zde bylo kritické druhé kolo, které ale třiatřicetiletý Brit tentokrát přestál bez ztráty kytičky. Hammera si dokázal celkem s přehledem držet na přední ruce, poslouchal svůj roh, byť v obraně mnohdy až příliš dlouho zůstával stát ve dvojitém krytu v provazech.

Právě když jej do nich v pátém dějství opětovně devětadvacetiletý rodák z Galati nahnal, zdálo se, že má Price poprvé v zápase opravdu potíže. Jenže se z nich dokázal skvěle dostat a drtivým zvedákem, jehož sílu loni pocítil i český šampion Václav Pejsar, poslal Hammera k zemi.

Hammer vs. Price / zdroj foto: Sports YahooHammer vs. Price / zdroj foto: Sports Yahoo

Kde, kdo si v tu chvíli říkal, že je s naturalizovaným Němcem jeho příjmení znamená „Kladivo“ amen. Price se dostal z kritické chvíle, musí ho to psychicky posílit, řekla si nejspíše v tu chvíli většina fanoušků.

Jenže bijec z Liverpoolu nedokázal rivala knockoutovat, podobně si „vedl“ v kole čísle šest, které nabídlo oboustranně parádní bitvu. A nejspíše právě zde nastal zlom. Kolikátý již v zápase 203 centimetrů vysokého obra?!

Do sedmého dějství vstoupil úplně jiný David Price než do těch předešlých a po 82 vteřinách byl konec. Nejprve chtěl ringový Phil Edwards dát domácímu bijci šanci se dostat z drtivého tlaku, který ale nebyl schopen Hammer zakončit knockoutovým úderem, když se mu ale krajan doslova proběhl napříč provazy a zlomil se v provazech, byl konec.

Hammer vs. Price / zdroj foto: Sports YahooHammer vs. Price / zdroj foto: Sports Yahoo

„Totálně se vyčerpal,“ přiznal jeho trenér Richie Woodhall po zápase. „Měl by se nad sebou zamyslet. Byl moc velký, nebyl připravený na dvanáctikolový duel,“ zkritizoval Priceho jeho krajan Lennox Lewis, který galavečer spolukomentoval pro televizi ITV Box Office a který mu radil před jeho čtyři roky starou odvetou s Američanem Tonym Thompsonem.

„Je mi líto,“ napsal na sociální sítě další ostrovní boxer Luke Campbell. „Neznám moc lidsky lepších chlapů, než je on,“ dodal. Podobná úvodní slova volil i další expert ITV – Američan André Ward: „Je mi ho líto. Dneska udělal hodně chyb. Byl to od něj špatný výkon.“

Dokáže se bronzový olympijský medailista z Pekingu 2008 ještě jednou zvednout, nebo je s ním definitivní konec? „Je těžké říct, jak to s ním dopadne. Podle mne je konec,“ dodal na toto konto komentátor Duke McKenzie...

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Hammer vs. Price / zdroj foto: Sports YahooHammer vs. Price / zdroj foto: Sports Yahoo

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze