Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

DALŠÍ SENZACE! Lopéz přeboxoval líného Lomačenka a je novým králem lehké váhy

  • Napsal Antonín Vavrda

Lopez vs. LomaLopez vs. LomaLAS VEGAS – Američan Téfimo Lopéz (16-0, 12 KO) je novým absolutním šampionem lehké váhy, když dokázal „nemožné“ – porazil 3-0 na body (119-109, 117-111 a 116-112) hvězdného Ukrajince Vasyla Lomačenka (14-2, 10 KO). Profiboxing.cz nabodoval duel 115-113 pro vítěze.

„Myslí si o sobě, že je boxerský bůh. A dle toho se chová, což se mi nelíbí. Chci ho ztrestat. Knouckoutovat do třetího kola, porazit a poslat do důchodu,“ znělo před duelem z úst třiadvacetiletého bijce z Brooklynu, jehož předci pocházejí z Hondurasu.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

První plán mu nevyšel – knockout se nekonal.
Druhý plán mu ale VYŠEL – vyhrál u všech tří bodových a to tak, že jednoznačně.
Poslední plán mu možná vyjde, pokud nedojde na okamžitou odvetu, bude Lomačenko nejspíše hodně těžko hledat motivaci do dalšího pokračování bezesporu úchvatné kariéry.

Ale kariéry, která má po včerejšku další menší škraloup.

Bijec, kterého ho mnozí považují za současného krále boxu (do dnešní noci), odstartoval duel vlažně. Precizně v obraně, ale směrem dopředu? Nula. A podobně pokračovalo druhé, třetí i čtvrté kolo. „Co se mu honí hlavou?“ museli se v tu chvíli ptát fanoušci po obrazovek.

Následující minuty odhalili jeho myšlenkové pochody. Jeho a jeho týmu. Jako kdyby chtěl Lopéze vytrestat se vším všudy. Postupně ho nechat vybláznit, poté ukázat dominanci a vše vygradovat knockoutem, nebo alespoň počítáním.

Nebyla to špatná taktika, od sedmého kola, kdy se začal Lomačenko pomalu rozjíždět, bylo vidět, že je lepší, rychlejší i silnější než Lopéz. A také šikovnější, přesnější. Jenže ve svém plánu ukrajinská parta nepočítala se dvěma faktory.

úderové statistikyúderové statistiky

„Jen“ dvanácti koly. A srdnatým odporem třiadvacetiletého dravce. Ten přečkal nejtěžší okamžiky desátého i jedenáctého kola, kdy byl pod drtivým tlakem. Jenže nenásledoval Luka Campbella, Jorgeho Linarese si Joseho Pedrazu, kteří v těchto kolech podlehli a před „Bohem“ poklekli.

A ve dvanáctém předvedl, jak moc chce dostát svým slovům o tom, že s jeho triumfem přichází čas nové, mladé generace. V jediném čistě otevřeném dějství dokázal Lomačenka přeboxovat! Porazit. A dát razítko na jednu z největších senzací letošního roku.

Pokud se to dá tak popsat. Protože v covidovém roce 2020 to vypadá, že snad není nic nemožné. Ani pád muže, který je právem považován za vůbec jednoho z nejlepších boxerů všech dob.

A musí se naučit vyslovovat jméno nejmladšího absolutního šampiona některé z vah historie. Téofimo Lopéz v sobotu 17. října 2020 možná začal psát příběh nového krále. „Spolu s Berlangou ukázali, že začíná nová éra nové generace boxu. Jsme zde!“ napsal na Twitter krajan Lopéze a další z této „nové generace“ – Shakur Stevenson.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze