Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Další kontroverzní prohra. Chisora poslal Parkera rychle k zemi, prohrál ale na body

  • Napsal Antonín Vavrda

Parker slaví výhru nad ChisorouParker slaví výhru nad ChisorouMANCHESTER – Hlavní duel v Manchester Arena opět Dereku Chisorovi (32-11, 23 KO) výsledkově nevyšel. S Novozélanďanem Josephem Parkerem (29-2, 21 KO) prohrál těsně 1-2 na body v souboji, ve kterém měl minimálně v první polovině jasně navrch.

Oba to vítězství potřebovali pro svoji další kariéru jako sůl. Sedmatřicetiletý Chisora touží po ještě jedné velké titulové šanci, podobně je na tom ale i o devět let mladší Joseph Parker.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Prvně jmenovaný poslední měsíce trénuje s americkým trenérským veteránem Budem McGirtem, jeho soupeř vsadil po únorové výhře nad krajanem Juniorem Fa na mladého Brita, bývalého mistra světa ve střední váze Andyho Lee.

Už po dvaceti vteřinách to s touto spoluprací vypadalo všelijak, jen ne dobře. Chisora poslal obrovitým pravým capákem přesně na ucho soupeře do počítání. Ten se sice zvedl, úplně v pohodě nebyl.

„War“ pokračoval ve své nátlakové taktice, jeho tlak ale mírně otupovaly opakované údery do zátylku v klinčích, které pozorný ringový Steve Gray nepřehlížel. Přesto krom pátého dějství první polovina duelu mířila za domácím boxerem.

V té druhé se ale karta otočila. Parker ukázal, že spolupráce se známým technikem a šikulou, který navíc trénuje také podobně založeného Tysona Furyho, k něčemu byla. Byť zatím krátká. Pryč je nepřesný box prvního novozélandského mistra světa těžké váhy, který si špatnou technikou málem odrovnal oba lokty.

Šikovně trefoval Chisoru přední rukou, zastavoval tak jeho kontry, navíc začal používat „obyčejnou“ kombinaci přední-zadní bez následného propadnutí, u něj dlouhé roky nevídanou záležitost. Do poslední tříminutovky šel zápas naprosto otevřený. Navíc, jak zmínili komentátoři přenosu, někteří bodoví (dva ze tří) úvodní knockdown – naprosto regulérní – na svých kartách nezohlednily.

Závěrečné kolo dle všeho opanoval Brit narozený v zimbabwském Mbare. U autora těchto řádků díky tomu zvítězil 114-113. „Nejsem jsi jistý, jestli jsem vyhrál,“ měl říct krátce po závěrečném gongu Parker svému trenérovi. „Andy mi řekl, že jsem zvítězil,“ přidal už při pozápasových rozhovorů Chisora.

Verdikt bodových? Polák Grzegorz Molenda nejspíše zavítal na jiný zápas, protože jej nabodoval 116-111 pro boxera ze druhé poloviny zeměkoule. Domácí Howard Foster měl na své kartě výhru Chisory 115-113. A Novozélanďan Andrew Bell pro změnu „svého“ Parkera stejným verdiktem 115-113.

Poražený nechal svého rivala uprostřed ringu samotného, poté na něj ale přece jen počkal u provazů a společně zamířili k mikrofonům Sky Sports. „Derek je velmi tvrdý, tlačil, trefoval své bomby. Bylo to blízko, mohlo to jít na obě strany. Pokud chce, dáme odvetu. Klidně hned,“ nabídl druhý vzájemný duel svého protivníkovi Parker.

Ten ji zprvu přijmout nechtěl, naopak mluvil o konci kariéry. Nakonec si to ale možná rozmyslet, nejspíše i díky intervenci Leeho. „Nevím, co rozhodčí viděli. Ale nenechám se zastavit, nikdy. Jdu do toho znovu, dáme odvetu, beru ji. Klidně hned. Protože ty, co mě chtějí vidět v důchodu, vyhrát nenechám,“ rozloučil se nakonec znovu bojovně naladěný bijec přezdívaný „War“.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze