Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

'Černý kohout' ostrou zkoušku nezvládl! Agresivní Mansour ale bere jen remízu

  • Napsal Antonín Vavrda

Washington vs. Mansour / zdroj foto: PBCWashington vs. Mansour / zdroj foto: PBCWASHINGTON – V Little Creek Casino Resort ve Washingtonu viděli fanoušci první parádní představení tohoto týdne – v souboji dvou kvalitních těžkých vah mezi Geraldem Washingtonem (16-1-0) a Amirem Mansourem (22-1-1) se ale vítěze nedočkali. Desetikolová bitva pod hlavičkou Premier Boxing Champions (PBC) skončila nepopulární remízou.

A dle všeho nejspíše spravedlivou, i když... Čistě spravedlivě, favorizovaný Washington zvládl svojí výškou a délkou paží dominovat jen v prvních čtyřech kolech, zbylých šest pak vládla ringu Mansourova agresivita a neustálá vůle jít vpřed. Pamětníci by mohli tento souboj přirovnat k tomu, co spolu svedli Carlos Takam a Mike Perez. Průběhem pochopitelně.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Washington vs. MansourWashington vs. MansourOba soupeři ukázali velkou odolnost, Mansour musel v úvodních třech kolech „rozchodit“ několik tvrdých háků z pravačky „Černého kohouta“ i jeden drtivý zvedák. Jenže třiatřicetiletý Washington se po tomto skvělém ataku spokojil jen s úsměvem na tváři, místo toho aby se pokusil dostat protivníka do větších problémů.

A to se mu stalo osudným. O deset let starší bijec přezdívaný „Hardcore“ opět ukázal svoji neuvěřitelnou bojovnost a vůli, neustále se tlačil na tělo soupeře a postupně jej dokázal utahat. Jak svým tlakem, tak i tvrdými údery na spodek. Postupem času mu navíc začal vycházet i jeho nejlepší úder – dlouhý zadní hák z obráceného gardu.

Washington prožil prostřední pasáž souboje ve velké defenzivě a i v závěru se už na moc útočné aktivity nezmohl. Přesto mu především kontroverzní Adalaide Byrdová dala poslední tři dějství, stejně jako jindy velmi přesný Pat Russell. Výsledkem byl nejednotný verdikt: 97-93 pro Washingtona, 95-95 a 96-94 pro Mansoura. Právě k tomuto rozhodnutí Steva Morrowa se přiklánělo nejvíce expertů i fanoušků.

Washington vs. MansourWashington vs. Mansour„Pokud chtěl Washington prokázat příslušnost k elitě, proti splašenému veteránovi se mu to nepovedlo. Více než čtyři kola bych mu nedal,“ napsal reportér Badlelefthook.com Patrick L. Stumberg. „Nebyl to od Washingtona povedený výkon,“ přidal se Lucas Browne, neporažená těžká váha, která se nechala v přípravě na bitvu s Ruslanem Čagajevem zatáhnout do twitterové diskuze s fanoušky.

„Je to box, je to boj. Já přišel bojovat, jako vždycky. Přišel jsem na území Ala Haymona a věděl, co mě čeká. S verdiktem nesouhlasím, ale vím, že bych ho musel sundat, abych vyhrál,“ neodpustil si zklamaný Mansour s tmavými brýlemi narážku na všemocného promotéra a majitele organizace PBC, která stojí za jeho soupeřem.

Ten měl pochopitelně jiný názor. „Vyhrál jsem většinu kol. Vzal jsem ho do školy, dělal si v ringu, co chtěl. Absolutně nebyl schopen rozvinout svoji hru. Neměl co nabídnout. Od rozhodčích je to hrozný verdikt, nechápu to,“ kontroval téměř dvoumetrový Washington. Ten byl sice o něco přesnější, úderová aktivita ale by jednoznačně na straně soupeře.

Washington vs. Mansour statsWashington vs. Mansour stats„Boxoval jsem chytře. Několikrát jsem mu dokázal ublížit. Možná jsem ho mohl více zatlačit, ale nechtěl jsem to přehnat, snažil jsem se boxovat úsporněji. Věděl jsem, že mám navrch. Házel tam hodně divoké údery, ale nepřesné. Všichni ví, že jsme vyhrál. Potřebuji ještě přidat ke svému výkonu agresivitu a boxovat ve větším tempu, ale zůstat stále chytrý,“ dodal bývalý hráč amerického fotbalu.

Těžko říct, zda jsou toto slova – navíc podpořená nepřesvědčivým výkonem – případného budoucího šampiona těžké váhy. Tím už sice nebude ani Mansour, svým přístupem a boxem ale opět zaujal daleko více, než chráněný soupeř. Postaví se příště další velké výzvě?

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze