Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Briggs i s krvavým šrámem knockoutoval Marroneho. Dodrží Kličko slovo?

  • Napsal Antonín Vavrda

Briggs bije MarronehoBriggs bije MarronehoHOLLYWOOD (FLORIDA) – Jak slíbil, tak učinil. Americký veterán Shannon Briggs (59-1-6) poslal ve druhém kole definitivně k zemi svého krajana Michaela Marroneho (21-5) a dál sní svůj sen o souboji s ukrajinským vládcem těžké váhy Vladimirem Kličkem.

Dá se říct, že náročnější program měl třiačtyřicetiletý bijec přezdívaný „Kanón“ před samotným duelem, než posléze v ringu s o čtrnáct let mladším rivalem. Briggs se v týdnu znovu potkal tváří v tvář s Kličkem, následně organizoval velkou párty a focení více jak dvaceti šampionů těžké váhy, kteří se na jeho galavečeru sešli.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Poté se pustil do opakovaného zastrašování Marroneho i na vážení, kde to chvíli vypadalo i na pořádnou melu. Na tu nakonec nedošlo a to ani v samotném ringu. Agresivnější a zkušenější Briggs nedal floridskému rodákovi šanci. Na podlahu jej poslal už v prvním dějství, z tohoto downu se ale ještě Marrone dostal.

Z dalšího – v závěru druhého kola – kdy jej bývalý dvojnásobný světový šampion chytil krásně na kraje žeber, už nikoliv. Briggs okamžitě triumfálně zvedl paže nad hlavu, o pár vteřin později pak jednu z nich namířil směrem na Klička.

„Let's go champ!“ vyzval po zápase do mikrofonu ukrajinskému vládce nejtěžší váhové kategorie, který se chystá na říjnový duel s neporaženým Britem Tysonem Furym. „Pokud Kličko ctí svá slova, měli bychom spolu bojovat. Já osobně bych se rád vrátil do ringu ještě do konce roku,“ dodal Briggs.

Na co narážel? Na slova svého rivala z toho týdne, kdy mu řekl, že pokud porazí Marroneho, sednou si a budou mluvit o vzájemném souboji. Americký profesionální boxer a také stalker na něj má nárok i žebříčkově, během půl roku se vyhoupl už na páté místo federace WBA. Stačilo mu k tomu osm vítězství nad podprůměrnými soupeři v řadě. Naposledy Briggs prohrál v roce 2010 s bratrem Vladimira – Vitalijem.

Užije si Kličko dvojitou porci drzosti a provokací od svých protivníků? Ani Fury, ani Briggs totiž nejdou ve svém řečnění pro silná slova a urážky daleko.

Na galavečeru v sále Seminole Hard Rock Hotel and Casino se kromě této dvojice představilo ještě dalších čtrnáct boxerů těžké váhy. Jak už bylo zmíněno, další více jak dvacítka bývalých mistrů světa této váhové divize sledovala souboje z první řady u ringu.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze