Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

'Bombarďák' Bellew roznesl Florese po ringu, pak si skončil pod něj pro Hayeho

  • Napsal Antonín Vavrda

Bellew vs. BJ Flores / zdroj foto: Sports YahooBellew vs. BJ Flores / zdroj foto: Sports YahooLIVERPOOL – Na neuvěřitelné vlně se i nadále veze Brit Tony Bellew (28-2-1, 18 KO), který v sobotu krátce před půlnocí knockoutoval v liverpoolské noci Američana BJ Florese (32-3-1, 20 KO). Stačilo mu na to tři kola, následně se plný adrenalinu rozhodl dát si ještě další dějství s Davidem Hayem pod ringem a oba muže museli držet v dostatečné vzdálenosti bodyguardi.

Sliboval, že mu utrhne hlavu, s trochou ironie ale začal Tony Bellew s BJ Floresem hezky odspodu. Po vyrovnaném prvním kole trefil v tom druhém amerického rivala očividně pod pás, ten se jal „žalovat“ u ringového Iana Johna Lewise, ten ale nereagoval.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Aktivní byl až ve chvíli, kdy jej zcela mimo koncentraci poslal britský obhájce titulu WBC v křížové váze poprvé na podlahu ringu. Flores sice nevypadal nijak výrazně otřesený, přesto se dostal do výrazné defenzivy a do konce dějství byl na podlaze ringu ještě dvakrát (ani jednou nešlo o čisté knockoutové údery).

Ani do toho třetího nenastoupil už sedmatřicetiletý zámořský veterán plně koncentrován a za to nakonec zaplatil. Na začátku třetí minuty jej poslal Bellew tentokrát přesným úderem na bradu k zemi počtvrté a bylo po zápase. Nekoncentrovanost Florese byla naprosto zjevná a očividná, ostatně rozkrok si „upravoval“ a kontroloval ještě i během vyhlášení výsledků.

Poté z ringu zmizel doslova jako divák při kouzelnickém vystoupení.

Bellew vs. BJ Flores / zdroj foto: Sports YahooBellew vs. BJ Flores / zdroj foto: Sports Yahoo

To o čtyři roky mladší šampion si triumf pořádně vychutnal. Jen pár vteřin po něm seskočil pod ring a doslova se sápal na Davida Hayeho, bývalého krále křížové divize a mistra světa těžké váhy, který je Floresovým kamarádem a pro tento večer působil v roli experta televize Sky Sports (po boku Johnnyho Nelsona a Carla Frocha). Oba museli oddělit až statní bodyguardi, rozvášněného Bellewa tahali zpět do ringu i jeho trenéři.

Bylo jasné, co bude následovat. „Jsem nemilosrdný, když jsem v ringu. BJ je stará škola, respektovaný bojovník, který si chtěl splnit dětský sen, ale já jsem ho zbil, zničil. Nemám přezdívku 'Bomber' jen tak pro nic za nic,“ začal liverpoolský rodák a velký fanoušek Evertonu své pozápasové vyprávění ještě směrem ke svému soupeři. Respektovanému expertu stanice NBC nevyšel ani třetí pokus na zisk titulu mistra světa.

„Vidíš ho? Všichni se mu klaní za to, že se vrátil do ringu, ale jeho poslední dva soupeři byli kluci, kteří dělají po nocích vyhazovače, nebo se živí jako popeláři,“ spustil už s upřeným pohledem na pod ringem stojícího Hayeho. „Viděl jsi frajere, jak jsem rozbil tohoto tvého kamaráda? S deseti-uncovými rukavicemi pošlu spát i tebe. Brácho, já jsem teď ten největší možný výdělek pro tebe,“ dodal.

Bellew vs. BJ Flores / zdroj foto: Sports YahooBellew vs. BJ Flores / zdroj foto: Sports Yahoo

„Jeho výkon byl prvotřídní, porazil mého kamaráda a po skvělém představení,“ zachoval profesionální odstup při následném hodnocení pro televizi Haye. Poté přidal: „Bellew má v rukou dynamit, ale má ho v nich dost na mě? Já si to nemyslím. Schytal tvrdé údery, jeho obrana je děravá, mě by stačil jeden úder. Jsem v těžké váze osm, nebo devět let. Pokud si to chce rozdat, proč ne, pro mě to bude snadná práce. Pošlu ho k zemi jedním tvrdým úderem.“

A co na to všechno promotér liverpoolského hrdiny sobotní noci, který vyhrál po přesunu do křížové váhy šestý z osmi soubojů před limitem? „Všichni víme, že David Haye má rád peníze. Ten zápas by se měl stát,“ pronesl ještě v ringu Eddie Hearn, šéf stáje Matchroom Boxing, který v těchto dnech domlouvá šlágr těžké váhy mezi Anthonym Joshuou a Vladimirem Kličkem. Přidá na prosinec ještě jedno parádní gala?

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Bellew vs. BJ Flores / zdroj foto: Sports YahooBellew vs. BJ Flores / zdroj foto: Sports Yahoo

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze