Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Alvarez dál králem střední váhy. Jacobse v zajímavém souboji přetlačil na body

  • Napsal Antonín Vavrda

Alvarez vs. Jacobs / zdroj foto: Boxingscene.comAlvarez vs. Jacobs / zdroj foto: Boxingscene.comLAS VEGAS – Mexičan Saul „Canelo“ Alvarez (52-1-2, 35 KO) je i nadále králem střední váhy, když ke svým pásům WBC a WBA přidal také ten IBF Američana Daniela Jacobse (35-3, 29 KO), kterého porazil v T-Mobile Arena v Las Vegas 3-0 na body (116-112 a 2x 115-113).

Byl to nesmírně očekávaný duel, na který dorazil do domovské arény hokejistů Vegas Golden Knights také Kazach Gennadij Golovkin, který má s Alvarezem bilanci 1-1 a Jacobsem dokázal porazit.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

A který před tímto soubojem oznámil, že jeho novým trenérem bude bývalý kouč Vladimira Klička, Američan Johnathon Banks. Ten by ho mohl vést do podzimního završení trilogie s mexickou hvězdou.

Ta začala souboj s Jacobsem lépe, první oťukávací kolo bylo pro něj, jenže posléze dokázal dvaatřicetiletý Američan přidat na rychlosti, kadenci úderů a také přesnosti. Přesto to od pátého dějství začínalo vypadat na jednoznačnou záležitost.

Dvaatřicetiletý „Miracle Man“ poprvé otočil gard, jenže o čtyři roky mladší rival na to reagoval rozhýbáním trupu a větší dynamikou. V obraně dokázal navíc využívat svého skvělého timingu a soupeře – i fanoušky v hale – provokoval rukama dole.

Do sedmého kola dokázal na mexický národní svátek „Cinco de Mayo“ (slaví ho celý víkend) dominovat, jenže v něm jako by Jacobse nakopl skvělý kontr, který padl favoritovi přesně na bradu. Ne, že by s ním nějak výrazněji otřásl, přesto ten vzal následně trošku zpátečku.

Od osmého do desátého kola to pak byla jízda rodáka z Brooklynu, který dominoval silou úderů i přesností. A hlavně, nebál se pouštět do delších kombinací, které Alvarezovi jednoznačně nechutnaly. Ten těžko hledal zpět svůj rytmus, který se mu povedlo přece jen chytit v kole číslo 11 a také v úvodu toho posledního.

V jeho druhé polovině byl ale opět lepší Jacobs, a tak se čekalo na to, jak si s tímto soubojem poradí zkušená trojice bodových Glenn Feldman, Steve Weisfeld a Dave Moretti.

Alvarez vs. Jacobs / zdroj foto: Boxingscene.comAlvarez vs. Jacobs / zdroj foto: Boxingscene.com

Prvně jmenovaný nabodoval duel 116-112, jeho kolegové 115-113. Všichni se ale shodli na vítězi jménem Saul „Canelo“ Alvarez. Autor těchto řádků nabodoval duel 114-114, remízově ho viděl i například Carl Froch, expert televize Sky Sports, většina žurnalistů pod ringem měla verdikt 115-113 (či 116-112).

„Je to skutečný šampion, musím smeknout klobouk,“ pronesl po duelu poražený, který přijal verdikt o své třetí porážce kariéry s klidem a ve společnosti svého synka. „Dneska to byl velký duel, do kterého jsem se potřeboval dostat, protože on je opravdu skvělým boxerem. Mám pocit, že jsem udělal dost pro vítězství, ale musím se nejdříve podívat na záznam a zjistit, co jsem udělal špatně a co dobře,“ přidal.

Mimochodem, Jacobs přišel nejspíše o 1 milionů dolarů ze své garantované desetimilionové výplaty, jelikož v den zápasu nesplnil kontrolní ranní (v 8:00 hodin) vážení, na kterém měli mít oba rivalové dle smlouvy maximálně 170 liber (o deset více než na oficiálním). Alvarez limit dodržel, Jacobs převážil o 3,6 libry (údajná dohoda byla pokuta 250 tisíc za libru).

„Potvrdil jen to, co jsme o něm už věděli, že je to skvělý a nepříjemný soupeř. V zápase jsem ale neměl žádnou slabší chvilku, žádný větší problém. Věděl jsem, že vyhraji,“ oznámil už se všemi svými pásy mexický talent, kterému je stále teprve osmadvacet let.

Následně doplnil: „Trilogie s Golovkinem? Já osobně hledám jen ty největší výzvy. Pro mě je to s ním hotové, ale pokud on to chce udělat znovu, tak to uděláme znovu. Porazil jsem ho jednou, porazím ho i podruhé.“

Co se nakonec bude ve střední váze dít dál? To zjistíme v následujících hodinách, dnech a nejspíše i týdnech...

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze