Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Vzhůru na Kladno! Bytyqi čeká další mexická dobyvatelka, Eschnera duel o titul

  • Napsal Antonín Vavrda

Bytyqi vs. Arrazolová / zdroj foto: Crazy ProductionBytyqi vs. Arrazolová / zdroj foto: Crazy ProductionKLADNO – Podruhé bude obhajovat pás šampionky WBC v mini muší váze Fabiana Bytyqi (14-0-1, 6 KO). Soupeřkou ji bude levoruká Mexičanka Ana Arrazolová (28-13-3, 14 KO). To vše na galavečeru Boxing Live na Kladně, kde bude k vidění celkem devět zápasů. A jeho poslední dva souboje bude od 21:30 hodin vysílat v přímém přenosu ČT Sport. Už od 20:00 hodin bude k dispozici přenos na webu www.sport.ceskatelevize.cz.

Vlastně od vstupu do profesionálního ringu musí třiadvacetiletá Fabiana Bytyqi odrážet ataky některých fanoušků, hejterů a i kolegů ze světa bojových sportů. Že není boxerkou, že není šampionkou. Že některé zápasy nevyhrála. Že je protěžovaná svým trenérem a manažerem Lukášem Konečným a také německou stájí SES Boxing.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Ne, že by šlo během 100 kol její profesionální kariéry vše ideálně, nezpochybnitelnou pravdou je, že už je více než rok jedinou českou boxerskou světovou šampionkou. Navíc nejprestižnější z prestižních federací – WBC.

„A ten pás se mi líbí. Zelená mi sluší,“ opakuje s oblibou usměvavá blondýnka z Ústí nad Labem, která se ale v ringu mění na dračici a bojovnici. Právě bojovnost ji pomohla proti Mexičance Marii Soledad Vargasové v dubnu letošního roku při první obhajobě pásu. Ten skončil pro mnohé spornou remízou.

Kde, kdo by se schoval. Hledal by snadnou cestu. Jenže Bytyqi a Konečný ne. Nyní stojí v cestě vlastně ještě tvrdší a nepříjemnější soupeřka – navíc Vargasová čeká na odvetu, kterou s ohledem na pozici jedničky v ratingu WBC v této váze dříve nebo později stejně dostane – Ana Arrazolová.

Ano, někdo může poukázat na její věk. Rodačka z Tuxtla Gutierrez oslaví v březnu 40. narozeniny. Jenže to u žen v profesionálním boxerském ringu není ničím výjimečné, v elitní desítce světového žebříčku napříč vahami jsou všechny boxerky třicátnice. Čtyři z nich už oslavily 35. narozeniny, Argentince Marcele Elianě Acuňové je dokonce 43 let.

Bytyqi vs. Arrazolová / zdroj foto: Crazy ProductionBytyqi vs. Arrazolová / zdroj foto: Crazy Production

Navíc proti jedné z těchto dam, hvězdné Jessice Chavezové před dvěma lety Arrazolová nastoupila. Prohrála v deseti kolech 0-3 na body, ovšem rozhodně nešlo o jasnou záležitost. Navíc dnešní soupeřka Bytyqi je zvyklá boxovat o váhu i dvě výše než nyní na Kladně. A k tomu je to otočený gard.

„To je trochu oříšek, normálně se s tím nesetkávám, ale připravujeme se na to. Doufám, že bude vše v pohodě. V boxu jsem proti otočenému gardu zatím absolvovala pouze jeden zápas, další tři v kickboxu,“ řekla k tomuto faktoru pro ČTK Bytyqi, která v přípravě spárovala především s muži a chlapci. Během přípravy stihla zhruba 100 ostrých sparingových kol. A také video přípravu na zkušenou soupeřku. Tentokrát – oproti minulosti – materiály byly.

Ostatně i Konečný poznamenal, že taktika je připravená. „Ale ta se může rychle změnit,“ usmíval se bývalý světový šampion WBO v lehké střední váze. „Koukala jsem na její nějaké zápasy a je hodně zkušená. Boxovala ve všech čtyřech hlavních organizacích a má naboxovaných asi třikrát více kol než já. Zkušenosti určitě budou na její straně,“ ví Bytyqi.

Že by ale pochybovala o tom, že i tentokrát si bude po zápase pochutnávat na vítězných oblíbených donutech, to ne. A pevně věří, že nebude sama. Na sladkou tečku za galavečerem se chystají i její ústečtí parťáci Radek Vařák (6-8 3 KO), Tomáš Šálek (10-1, 8 KO) a Stanislav Eschner (12-13-1, 6 KO).

Eschner vs. Andrýsek / zdroj foto: Crazy ProductionEschner vs. Andrýsek / zdroj foto: Crazy Production

A ani je nečeká nic snadného. Prvně jmenovaný si to rozdá v nefalšované čtyřkolové české štípané s velezkušeným Tomášem Mrázkem (10-70-6, 5 KO). Šálka čeká nepříjemný Polák Sebastian Hladun (2-1, 1 KO), na kterého jdou z jeho rodného Polska kvalitní reference.

Eschner pak bude hájit domácí neporazitelnost proti bývalému špičkovému amatérovi Marku Andrýskovi (3-0, 3 KO), který si musel ale dát nucenou více než dvouletou pauzu. A ve hře bude domácí pás v super střední váze, který uvolnil slovenský bombarďák ze zahraničními ambicemi Robert Rácz (21-2, 19 KO). Také toho fanoušci na Kladně uvidí, zástupce Qwert Boxing si střihne šestikolový duel s Polákem Pawlem Martyniukem (1-2, 1 KO).

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Lukáš Filka a Robo Rácz / zdroj foto: Crazy ProductionLukáš Filka a Robo Rácz / zdroj foto: Crazy Production

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze