Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Vysněná odveta je zde. Povětkin měl vážně covid, Whyte ho chce hodně drsně zbít

  • Napsal Antonín Vavrda

Vážení Povětkin vs. Whyte / zdroj foto: Matchroom BoxingVážení Povětkin vs. Whyte / zdroj foto: Matchroom BoxingGIBRALTAR – Přesun o pár dní a také pár stovek kilometrů. Galavečer Matchroom Boxing se dnes večer uskuteční na Gibraltaru, maličkém to kousku země na jihu Pyrenejského poloostrova, který ale patří Velké Británii. Hlavní zápas obstarají těžké váhy Alexander Povětkin (36-2-1, 25 KO) a Dillian Whyte (27-2, 18 KO).

Vlastně už ve chvíli, kdy druhý jmenovaný loni na konci srpna padal omráčen k zemi v ringu na zahradě Matchroom Boxing, bylo jasno, že ti dva se utkají znovu.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Mělo k tomu dojít ještě do konce roku 2020, jenže Alexander Povětkin onemocněl koronavirem a duel musel být odložen. „Nevěřím tomu, že ho prodělal,“ rýpl si v listopadu loňského roku britský ranař, který dostal na konci léta velkou psychickou facku. Knockout.

Tři roky naháněl z pozice povinného vyzývatele šampiona WBC Deontaye Wildera. Američan – a vlastně i slovutná federace – z něj měly dobrý den. A tak zápas od zápasu riskoval to, co nakonec přišlo. Drtivou prohru.

„Klidně si to s ním dám znovu, nemám s tím problém, nevyhýbám se žádné výzvě,“ řekl už pár minut po triumfu a s pásem šampiona (prozatímního) federace přes rameno ruský bohatýr. „Klidně mu ukážu zdravotní dokumentaci, aby mi věřil. Nemám co skrývat. A také vím, že už jsem stoprocentně v pohodě a připraven,“ kontroval pak na obvinění z podvádění v tomto týdnu na tiskové konferenci jednačtyřicetiletý veterán.

Veterán, který v amatérském ringu vyhrál vše, co mohl, v profesionálním si sáhl na pás mistra světa (byť jen regulérní WBA), prohrál pouze s Ukrajincem Vladimirem Kličkem a dalším Britem Anthonym Joshuou, přesto je dlouhé roky přehlížen a podceňován.

Vážení Povětkin vs. Whyte / zdroj foto: Matchroom BoxingVážení Povětkin vs. Whyte / zdroj foto: Matchroom Boxing

„Těším se, jsem rád, že tu mohu být a znovu bojovat,“ usmíval se pohodář z Čechova, který je přezdíván „Ruský Víťaz“, po zápasech mu pravidelně telefonuje prezident Vladimir Putin, on sám je nejraději se svojí rodinou a když se chystá na zápas, tak v kempu nedaleko Moskvy. Mediální aktivity za těch patnáct let v profesionálním ringu byste v jeho případě napočítali na prstech obou rukou. A s trochou nadsázky i slov.

To o devět let mladší rodák z Jamajky je přesný opak. Pozornost médií miluje, stejně jako sociální sítě. Rád se baví, rád baví okolí. Užívá si status milionáře a profesionálního sportovce. A pochopitelně i tvrdě trénuje, v posledních měsících v Portugalsku, ostatně i z tohoto důvodu se galavečer posunul o dva týdny a změnil místo konání.

Přesun na britské ostrovy by byl kvůli karanténním opatřením spojených s pandemií koronaviru problematický, cestování po Pyrenejích oproti tomu pohodičkou. Byť Gibraltar patří do Commonwealthu, pravidla tam jsou trochu jiná. Zatímco Povětkin musel do Británie a pak se zbytkem boxerů přesunul na jih Evropy, Whyte se mohl do poslední chvíle připravovat ve svém kempu, třeba i s polským ranařem Mateuszem Masternakem.

Vážení Povětkin vs. Whyte / zdroj foto: Matchroom BoxingVážení Povětkin vs. Whyte / zdroj foto: Matchroom Boxing

„Jsem připraven. Ta prohra mnou neotřásla, zažil jsem toho za život spoustu. Byl jsem na zemi, plánoval se na mě atentát, měl spoustu problémů a vždy se z toho dostal. Zvládnu i toto. Nikdo mě nemůže na mé cestě zastavit. Alexander je skvělý boxer, úspěšný, hladový, jinak by tady znovu nebyl. Ale já jsem hladovější, jsem rád, že tu mám tu nejlepší verzi Alexandra Povětkina, kterou knockoutuji. A to hodně tvrdě,“ usmíval se Brit.

Ten se na galavečer připravoval vedle kouče Xaviera Millera s novým asistentem – Haroldem Knightem. Důvod? „Má obrovské zkušenosti, pracoval s Lennoxem Lewisem po boku Mannyho Stewarda. Skvěle se s Xavem doplňují, uvidíte ostatně v ringu,“ dodal odhodlaně.

Galavečer, na kterém se představí také jeho kamarád a chráněnec Fabio Wardley (10-0, 9 KO), stejně jako neporažený Němec Erik Pfeifer (7-0, 5 KO), lze díky DAZN sledovat po celém světě. Také v Česku a to za „směšných“ 39 kč na měsíc (jeden galavečer Oktagonu stojí 250 kč). A také v zámoří, kde jej bude možná sledovat i zmíněný Wilder.

Ten se sice stále nevyjádřil ohledně své budoucnosti, ani nedává najevo, že by se věnoval tréninku, prezident WBC Mauricio Sulajman se ale v týdnu nechal slyšet, že v případě výhru Whyta by si dovedl představit jeho střet právě z „Bronzovým Bombardérem“...

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze