Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Velkolepá rozlučka?! Může to být skvělá tečka, říká Maršálek z gala Canelo-Saunders

  • Napsal Antonín Vavrda

Davis vs. Maršálek na váženíDavis vs. Maršálek na váženíARLINGTON/PRAHA – Už dnes krátce před půlnoci bude pozornost celého boxerského světa upřena do texaského Arlingtonu. Ano, hlavním tahákem bude střet hvězd Canela Alvareze (55-1-2, 37 KO) s Billem Joem Saundersem (30-0, 14 KO), na pozadí jejich bitvy se ale odehraje příběh s výraznou českou stopou.

Jan Maršálek. Třiatřicetiletý bijec z Pardubic. Proti Kelvinu Davisovi (1-0, 1 KO) to bude jeho 11. profesionální duel. Dle všeho ale i poslední. „Tenhle zápas v sobě má vše, co jsem kdy od boxu chtěl. Hledám v tom vedle cesty ve sportu, který miluji, také cestování a zážitky. Kariéra a tituly jsou pro mladé kluky. Já jsem především trenér,“ začíná své vyprávění z dalekého Arlingtonu.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Právě byl v pokoji obřího pětihvězdičkového hotelu, ze kterého kouká na obří AT&T Stadium, kde hrají své duely primárně dallaští „Kovbojové“, tým amerického fotbalu. A kde se v noci na neděli uskuteční boxerská sláva před 70 tisíci platících diváků. Půjde o největší sportovní akci na americkém kontinentu od vypuknutí pandemie koronaviru. A jedné z největších boxerských vůbec.

„Je to obrovský barák. Neskutečně se těším. Protože si to nejdříve užijeme zevnitř a poté také z tribuny jako diváci,“ pokračuje Maršálek, který svým duelem s čtyřiadvacetiletým rodákem z Long Islandu otevře program celého galavečera. „Jsem moc vděčný Ondrovi Buderovi, že tento duel domluvil. A hlavně, že mě vůbec nahecoval do profesionálního ringu jít. Vždy jsem po tom toužil, ale myslel jsem, že už je pozdě.“

Ano, Maršálek není žádný mladík, vždy mezi profíky zamířil až po 30. narozeninách. Aktuálně je ale číslem dvě českého ratingu super lehké (lehké velterové) váhy, má za sebou zápasy v Anglii, V Německu, na Maltě, či v Itálii. První a poslední místo mu štěstí nepřineslo, oba tyto duely rychle prohrál.

Davis vs. Maršálek na vázeDavis vs. Maršálek na váze

Nyní má šanci vylepšit svoji zahraniční bilanci na 3-2. Proti na první pohled papírově slabšímu soupeři. Ale samozřejmě jen na pohled. Maršálek, který o zápase ví zhruba měsíc, je pro Davise ideálním protivníkem, jak se vyhoupnout žebříčkem z jeho chvostu někam do třetí stovky. Bijec, který v juniorském věku sváděl vyrovnané bitvy třeba i s hvězdným Téofimem Lopézem, pochopitelně má myšlenky na ještě vyšší mety.

„Soupeř vypadá dobře, ale není to nic, z čeho bych měl obavy. Boxoval jsem s jinými zvířaty, poslední talentovaný amatér ode mě dostal K.O. Na jednu stranu se dlouhé hubené klacky (Davis měří 185 centimetrů na váhu 63,5 kg) dobře lámou, ale uznávám, že ten otočený gard mě štve. Nemám na něj zautomatizovaný pohyb hlavou,“ hodnotí svého soupeře krátce poté, co na hotelovém pokoji právě tento aspekt piloval.

Taktiku už vymyšlenou pochopitelně má. „Je to má práce, jsem přece trenérem,“ usmívá se. „Zápas je postavený pro něj, to je jasné. Ale v mojí situaci na tom až tak nezáleží. Je to dost možná můj poslední zápas. Chtěl jsem rozlučku v Lucerně, ale onemocněl jsem, tak to nevyšlo. Tohle by byla parádní tečka, moje ruce už asi totiž více nesnesou,“ přidává.

Na první pohled se to může zdát, že jede soupeři body v žebříčku odevzdat, opak je ale pravdou. Loučit se chce případně vítězně. „Pokud se mi podaří připravená taktika aplikovat do dění v ringu, nemá můj soupeř šance,“ má jasno Maršálek, který odcestoval do Ameriky už minulý týden. Vedle trenéra Kuby Kašpara a místní spojky Luba Smida také s Davidem Dvořákem.

Ano, další český zástupce v UFC je vedle zmíněného Budery druhým výrazným svěřencem rodáka z Hořic (správně, zde se vyrábí oblíbené hořické trubičky). „Díky Davidovým vízům jsme měli vše jednodušší, jinak bychom se sem do Ameriky v současné době nedostali. David se zde pochopitelně připravuje, aklimatizuje, je to ideální, byť se mu v současnosti nemohu tolik věnovat, protože se soustředím na sebe. Ale myslím, že s tím nemá problém,“ vysvětluje Maršálek.

Davis a Maršálek na vázeDavis a Maršálek na váze

Společně se totiž po galavečeru přesunou do Las Vegas, kde osmadvacetiletého českého „The Undertakera“ čeká duel se zkušeným, byť stále teprve s o tři roky mladším Brazilcem Raulianem Paivou. Nejdříve si ale společně vychutnají pompézní akci Matchroom Boxing až dokonce.

„Je to krásný zážitek. Trochu mě ale mrzí, že jsem dosud nepotkal Canela, který je přece jen uzavřenější než Billy Joe, který tu má s sebou svého gypsy parťáka Tysona Furyho. V nadsázce a dobrém, ti dva nemají respekt před nikým a ničím, naopak Canelo je takovým spíše rezervovaným gentlemanem,“ usmívá se při vyprávění k hlavním hvězdám akce.

Kdo ví, třeba bude český tým součástí velkého oznámení. Ono se totiž vyloženě nabízí: kde jinde říct světu o dohodě mezi Joshuou a Furym než před 70 tisíci bouřících diváků čekajících na šlágr Canelo vs. Saunders? A když je navíc manchesterský obr na místě...

To zjistíme až v neděli na ránem. Až se atmosféra vyšponuje na maximum. Před, nebo po šlágru super střední váhy. „Saunders má perfektní obranu, ale to i Canelo, který ale disponuje velkou silou, tvrdostí a dovednosti v ofenzivě. Možná ho Canelo nedá před limitem, ale jsem si jistý, že z ringu odejde jako vítěz,“ dává Maršálek svůj tip na hlavní tahák večera.

Potvrdí se? Stejně jako plán na Davise? Na vítěznou rozlučku s profesionální kariérou? To sledujte od 23:35 hodin na Youtube kanálu Matchroom Boxing!

POSLEDNÍ ČTYŘI DUELY GALAVEČERA VYSÍLANÉHO OD 2:00 HODIN DAZN NALEZNETE ZDE! 

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze