Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Večer veteránů: Mosley se rval už na tiskovce kvůli ženě, Jones zatím v klidu

  • Napsal Antonín Vavrda

Leon Santa Cruz vs. Abner MaresLeon Santa Cruz vs. Abner MaresPRAHA – Také sobotní boxerský program je zaplněný několika zajímavými galavečery především za velkou louží. My vám v našem preview nabízíme čtyři, ve kterých budou hrát dvakrát hlavní roli veteráni a dvakrát zajímavé mládí.

Stáří má přednost a proto začínáme u dvojice Roy Jones Jr. a Shane Mosley...

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

PHILIPSBURG, USA – ROY JONES JR. (62-8) vs. DANNY SANTIAGO (33-1-7), duel křížové váhy

Další udržovací duel čeká na někdejšího nejlepšího boxera planety šestačtyřicetiletého Jonese Jr. Osmou desítku profesionálních zápasů načne setkáním s dvaačtyřicetiletý krajanem Santiagem. Jones sice v posledních čtyřech letech jen vítězí, šest jeho posledních soupeřů ale rozhodně nemělo nějaké výraznější kvality.

A nejinak tomu je v případě Santiaga. Ten si sice třikrát zaboxoval o titul mistra světa, dokonce i se životním rivalem Jonese – Antoniem Tarverem – ani jednou ale neuspěl. Po více jak osmnáctiměsíční pauze by bylo jeho vítězství nad Jonesem prvotřídní senzací. O kvalitě souboje něco vypovídá i místo konání – v karibském letovisku Philipsburg se za posledních sedmadvacet let boxovalo všehovšudy dvakrát.

INGLEWOOD, USA – SHANE MOSLEY (47-1-9) vs. RICARDO MAYORGA (31-1-8), dvanáctikolový netitulový duel lehké střední váhy

Mosley a MayorgaMosley a Mayorga

To vyhecovaná odveta dvou veteránů aktuálně lehké střední váhy nabídne dle všeho zcela jinou podívanou. Už nyní má jejich bitva říz a to se ještě ani nesetkali na vážení. Důvodů je více – vedle soudní před pořádajícího Mosleyho s Donem Kingem a odvety za sedm let staré sporné vítězství bijce přezdívaného „Sugar“ - také incident z tiskové konference.

Na ní jednačtyřicetiletý Nikaragujec Maoyrga poplácal po zadku přítelkyni svého o dva roky staršího rivala, který si to nenechal líbit a chtěl začít pěstní souboj o dva dny dříve. A přestože údajně nahraný incident odsoudila federace WBC, o jejíž pozornost budou oba bojovat, nelze upřít Mosleymu velkou dávku slušnosti: než na svého rivala skočil, posunul na stranu nejen svého otce, ale i přítelkyni tak, aby se jim v případné šarvátce nic nestalo.

Obě přestárlé hvězdy se každopádně skutečně příliš nemusí a je dobře možné, že i před vítězství Mosleyho u soudu nad Donem Kingem, na jejich souboj nakonec nedojde. A to přesto, že si za jeho sledování musí v zámoří zaplatit 50 dolarů. Boxerští kohouti se totiž aktuálně kromě míry obdivu Mayorgy nad křivkami Mosleyho partnerky nemohou domluvit na váze.

Kdo nakonec bude slavit mezi šestnácti provazy, pokud se mezi proti sobě postaví?

JOPLIN, USA – TREY LIPPE (8-0) vs. CORY PHELPS (16-1-8), šestikolový netitulový duel těžkých vah

V úterý tomu budou dva roky, co zemřel slavný Tommy Morrison. De facto v předvečer tohoto smutného výročí se v ringu představí jeho pětadvacetiletý syn Trey Lippe. Ten po svém otci zdědil výbušnost a sílu úderů, ale také lehce skleněnou bradu, což se projevilo už při jeho debutu. V součtu to ale z něj dělá zajímavého prospekta těžké váhy, kterého se vyplatí sledovat. Jak dlouho bude trvat přestřelka s journeymanem Phelpsem?

LOS ANGELES, USA – LEO SANTA CRUZ (30-1-0) vs. ABNER MARES (29-1-1), dvanáctikolový duel o titul mistra světa WBA (Super) a Diamantový pás WBC v pérové váze

Leo Santa Cruz a Abner MaresLeo Santa Cruz a Abner Mares

Dle mnohých zápas víkendu. Vyhecovaný souboj dvou mexických rodáků žijících ale trvale ve Spojených státech slibuje rozhodně napínavou podívanou. Mares už druhým rokem marně sní svůj sen o odvetě se svým jediným přemožitelem Jhonnym Gonzalezem, setkání s Maresem ale může být příjemnou „záplatou“.

Sedmadvacetiletý Santa Cruz půjde do souboje s o dva roky starším a sedm centimetrů menším (171 cm ku 164 cm) rivalem v pozici mírného favorita. Ta ale nemusí nic znamenat. Mares do zmíněné porážky platit za velký talent světového boxu, který si navíc svojí výřečností v ničem nezadal s americkým duem Floyd Mayweather – Adrien Broner.

„Už jsem toho ale namluvil dost. Řekl jsem vám, jak ho porazím a to také udělám. V sobotu v noci jdu do práce a moc se na to těším. Myslím, že jsem stál proti daleko těžším protivníkům, než on a z toho hodlám těžit. Zažije něco, co ještě nezažil,“ vzkázal protivníkovi Mares.

„Neskutečně se na ten zápas těším. Vždy jsem chtěl být hlavní hvězdou galavečera a nyní se mi to splní. Vím, jak na něj a chystám se ho knockoutovat. Co se týče fanoušků, myslím, že to bude padesát na padesát,“ kontroval Santa Cruz, který se stejně jako jeho rival těší na báječnou kulisu v losangeleském Staples Center, které se na pár hodin stane místem s největší koncentrací Mexičanů na metr čtvereční v Americe.

Předskokany oběma budou dělat taková jména jako Alfredo Angulo, Alejandro Luna, nebo mladší Santa Cruzův bratr Antonio.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze