Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Vánoční dárek Japoncům? Fujimoto slibuje senzaci, Dubois už hledá Joshuu a spol.

  • Napsal Antonín Vavrda

Dubois vs Fujimoto / zdroj foto: Boxingscene.comDubois vs Fujimoto / zdroj foto: Boxingscene.comLONDÝN – Stále teprve dvaadvacetiletý Brit Daniel Dubois (13-0, 12 KO) má před sebou další výzvu. Jmenuje se Kjotaro Fujimoto (21-1, 13 KO). V duelu vypsaném na dvanáct kol budou pásy WBC Silver a WBO International v těžké váze. A také velké věci pro rok 2020. A je vlastně jedno, kdo zvítězí...

„Do října roku 2020 vyzve o světový titul jednoho ze šampionů. Dostane se do pozice povinného vyzývatele,“ pronesl v tomto týdnu přesvědčivě promotér Frank Warren, který momentálně „DDD“ – jak se mladíkovi z britské metropole přezdívá – upřednostňuje i před oblíbeným Tysonem Furym.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Tak moc si 196 centimetrů vysoký a 109 kilogramů vážící „Dynamit“ oblíbil.

Mimochodem, pokud by mu jeho předpověď vyšla, zařadil by se Dubois mezi elitní pětici nejmladších šampionů těžké váhy historie. Rekord Mika Tysona – 20 let a 145 dní – je nejspíše pro pár dalších generací nepřekonatelný, čtvrtý v tomto žebříčku – Joe Louis – se stal poprvé mistrem světa ve věku 23 let a 40 dní.

A 23. narozeniny oslaví Dubois 6. září 2020. Jen tak na okraj, na pomyslných stupních vítězů jsou další legendy, Floyd Patterson a Muhammad Ali alias Cassius Clay.

„Chci Anthonyho Joshuu. Jsem připraven,“ odhodil svoji obvyklou skromnost a slova o tom, že se stále učí, sám Dubois. „Vím, že na něj mám. Klidně bych s ním boxoval příští víkend, kdyby ta nabídka přišla,“ přidala tato hora svalů. A také stále se lepšící talent.

Dle většiny je Fujimoto, o hlavu menší a jedenáct let starší Japonec jen zákuskem. Vylepšením rekordu, který nemá reálnou šanci Brita ohrozit. Je tomu tak?

To se ukáže až v ringu. Pravdou je, že Fujimoto od nakládačky z paží Solomona Haumona na Silvestra roku 2012 neprohrál.

Dubois vs Fujimoto / zdroj foto: Boxingscene.comDubois vs Fujimoto / zdroj foto: Boxingscene.com

Dubois vs Fujimoto / zdroj foto: Boxingscene.comDubois vs Fujimoto / zdroj foto: Boxingscene.com

Stejně tak je pravdou, že má daleko větší zkušenosti, než jeho dnešní soupeř, jde o bývalého kvalitního kickboxera, který má za pasem skalpy Gökhana Sakiho, našeho Honzy Soukupa, nizozemské a francouzské legendy Petara Aertse s Jeromem Le Bannerem a další věhlasní soupeři – Tyrone Spong, Semmy Shields a Gegard Mousasi s ním strávili v ringu všechna vypsaná kola, než ho udolali.

Na druhou stranu, od těchto duelů uplynulo už téměř deset let. A v profesionálním boxerském ringu byl jeho dosud nejkvalitnějším soupeřem dvakrát krajan Nobuhiro Išida, se kterým se v obou duelech zle natrápil. Ano, ten Išida, který ještě rok před prvním setkáním s Fujimotem dostal drtivé KO ve střední váze od Gennadije Golovkina v Monte Carlu.

Co z toho vyplývá? Že rodák z Ósaky žijící v Tokiu je velkou neznámou. Že má kvality na to favorita potrápit, pokud bude mít den. V opačném případě půjde o rychlou záležitost.

„Slibuji, že budu bojovat. A že vyhraji. Pro svoji vlast,“ řekl na tiskovce za pomoci překladatele muž, který si nechal na temeno hlavy vyholit japonskou vlajku. „Mám knockoutový úder. A všichni, kdo si myslí, že ne, tak budou hodně překvapeni. A Daniel také. Je to moje životní šance a to, že mi nikdo nevěří, mě motivuje. Vyhraji. Pro sebe, a hlavně pro svoji zemi,“ zakončil odhodlaně Fujimoto.

„Tohle nebude žádná zkouška odolnosti, Daniel nebude riskovat. V sázce je až příliš mnoho. Takže uvidíte to nejlepší z něj,“ řekl za svoji rostoucí hvězdu Warren. Na čí slova dojde? To uvidíme dneska večer, bohužel v Česku tentokrát jen skrze streamy, například skrze www.vringe.com.

V rámci galavečera Warrena a BT Sport se můžete těšit na dalších sedm zápasů a v akci budou například i Liam Williams (21-2-1, 16 KO), Archie Sharp (17-0, 9 KO), Sunny Edwards (13-0, 4 KO) či Tommy Fury (2-0, 1 KO), mladší to bratr Tysona Furyho.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze