Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Ústí čeká uragán. Šampionka Bytyqi, řežba Šour vs. Šálek či turecký olympionik

  • Napsal Antonín Vavrda

Šálek vs. Šour / zdroj foto: Crazy PromotionsŠálek vs. Šour / zdroj foto: Crazy PromotionsÚSTÍ NAD LABEM – Očekávaný den D je zde. Dnes od 18:00 hodin se mohou fanoušci profesionálního boxu těšit na jedenáctizápasové menu s třemi titulovými chody. V akci budou také všechny hvězdy a hvězdičky promotéra, manažera, trenéra a pořadatele Lukáše Konečného.

Hned úvodní bitva celého galavečera v ústecké Slunetě, který bude celý vysílat stanice O2 TV Sport, slibuje zajímavou podívanou. Ital Dario Socci (10-4-2, 4 KO), akvizice plzeňské formace Qwert Boxing, si to rozdá s Richardem Walterem (7-15-1, 6 KO). Bilance mluví jasně, ovšem tento čtyřkolový souboj velterové váhy pro Itala nebude snadný...

VÍCE KE GALAVEČERU VE SLUNETĚ:

Následovat bude první střet žen. Opět ve velteru se představí debutující bronzová z posledního MČR Linda Dostálková, kterou v amatérském ringu dokázala porazit pouze velezkušená reprezentantka Martina Schmoranzová. Jednou právě na domácím šampionátu, podruhé v únoru na galavečeru Evropa vs. Asie.

Kvality talentované bojovnice z Uherského Hradiště prověří Polka Monika Antoniková (1-13), který byla v roce 2005 juniorskou šampionkou Polska ve váze do 57 kg a absolvovala několik mezinárodních turnajů, než po menší přestávce zamířila v roce 2016 mezi profesionály.

Chybět pochopitelně nemůže ani první z chráněnců Konečného – bojovník Stanislav Eschner (11-12-1, 6 KO). Ten bude chtít proti René Molíkovi (2-3, 1 KO) potvrdit, že na českém území jednoduše neprohrává. Navíc půjde o první střet Sever vs. Západ.

Čtvrtý souboj obstarají křížové váhy Radoslav Estočin (5-2, 1 KO) ze Slovenska a brněnský David Vicena (12-24-2, 8 KO). Když se oba utkali poprvé, psal se datum 16. prosince a Estočin měl tři kola navrch. Jenže ve čtvrtém ho Vicena překvapil a ukončil. Nyní je čas odvety. Opět vypsané na šest kol.

Další bitvou bude ta ve střední váze, kdy na sebe narazí další debutant Tomáš Tovačovský a Martin Kabrhel (2-13, 2 KO). Ten sice sbírá porážky, ovšem povětšinou na zahraničních misích a při svém debutu dokázal odboxovat čtyři kola například i s Viktorem Agateljanem.

FightcardFightcard

Po nich vstoupí poprvé do ringu těžké váhy. Hodně pečlivě se připravující ústecký chasník Radek Vařák (5-7, 3 KO) nakonec po několika změnách narazí na debutujícího Michala Marka, který ale stihl nasbírat několik desítek zápasů v amatérském ringu. Že si tito dva stokiloví drobečkové nic nedarují, není třeba dodávat.

Také sedmý zápas večera bude patřit těžké váze. Slovenský talent Marián Džupka (6-0, 3 KO) se popasuje s kontroverzním ex-kulturistou a kamarádem Karlose Vémoly (tou dobu bojujícího v Liberci na Night Of Warriors) Filipem Grznárem (1-0, 1 KO). Cokoliv jiného než rychlý a drtivý knockout od prvně jmenovaného by byl velkým překvapením...

Poté dojde na první titulovou bitvu. Poprvé bude svůj zelený pás šampionky WBC v atomweight hájit domácí Fabiana Bytyqi (14-0, 6 KO), které se postaví Mexičanka Maria Soledad Vargasová (12-3, 1 KO). A česká „Andělská pěst“ má jasno. Titul zůstane doma. „Na poličce se mi libí. Stejně jako mému papouškovi, který vedle něj sedává a kterému ladí s peřím,“ svěřila se před zápasem skvěle naložená Bytyqi.

Té dobrá nálada zůstala i po pátečním vážení, které zvládla bez sebemenších problémů a na kterém si definitivně potvrdila, že bude mít proti vyzývatelce mírnou výškovou výhodu. S tou počítala už od nedělního příletu mexické boxerky, jistotu ale neměla. Poprvé se totiž viděly obě dívky až na vážení.

Bytyqi a Vargasová / zdroj foto: Crazy PromotionsBytyqi a Vargasová / zdroj foto: Crazy Promotions

Na něm se potkali také Michal Řehák, ústecká ikona bojových sportů – leč v boxu debutující –, který se utká s Robertem Rosenbergem (7-6, 6 KO). Ten má za sebou těžké období, jelikož mu minulý týden náhle zemřel ve věku 70 let otec František. Pohřeb pak v Praze absolvoval jen několik hodin před vážením. Přesto je svěřence Daniela Táborského připraven nechat v ringu maximum.

Hodně zajímavým předkrmem před hlavním chodem bude bitva těžkých vah Aliho Erena Demirezena (10-0, 10 KO) a Adnana Redzoviče (19-2, 7 KO). Prvně jmenovaný Turek má za sebou velké zkušenosti z amatérského ringu, kde byl jeho katem Brit Joe Joyce, absolvoval také olympijské hry v Riu 2016. Jeho bosenský rival je už zkušeným profesionálem, který má i ve dvaačtyřiceti letech kvality na to, aby svého favorizovaného protivníka v duelu o Evropský pás WBO potrápil.

Vrcholem večera bude bitva mezi dalším domácím bijcem Tomášem Šálkem (9-0, 7 KO) a Pavlem Šourem (10-1, 6 KO). O jejich střetu už toho bylo napsáno spoustu. Takže snad jen: dorazte do Slunety, nebo před 23. hodinou usedněte k televizním obrazovkám, přepněte na kanál O2 TV Sport a užijte si jedinečnou podívanou o český titul v těžké váze. Bude to stát za to!

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Eschner, Bytyqi, Šálek a Vařák / zdroj foto: Crazy PromotionsEschner, Bytyqi, Šálek a Vařák / zdroj foto: Crazy Promotions

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze