Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Unikl smrti a teď jej čeká nejtvrdší hák ve velteru. Spence vs. Garciou o jejich odkaz

  • Napsal Antonín Vavrda

Spence vs. Garcia previewSpence vs. Garcia previewPRAHA – Šlágrem víkendu ve světě boxu je jednoznačně noční souboj šampiona WBC a IBF ve velterové váze Errola Spenceho Jr. (26-0, 21 KO) a jeho vyzývatele Dannyho Garcii (36-2, 21 KO). Skrze platformu Fite.tv lze sledovat galavečer z AT & T Stadium také v Česku.

Už loni v září byl ten zápas domluvený. Po souboji se Shawnem Porterem, kterému v zajímavé a těsné bitvě sebral pás WBC, se měl utkat s dalším známým jménem velterové divize – Dannym Garciou. V lednu letošního roku. Jenže...

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Dvanáct dní po triumfu se byl Spence projet ve svém bílém Ferrari. Přehnal to s rychlostí a nejspíše i alkoholem a lehkými drogami (americké úřady neuvádí konkrétní látky, alkohol za volantem je pro ně totéž jako návykové látky). V rychlosti blížící se 200 km/h dostalo jeho auto smyk a začalo házet kotouly.

Spence také. Ovšem mimo vůz, první náraz jej vystřelil z vozu a on se zastavil o betonový patník. Pomlácený. S vyraženými zuby. Monoklem pod okem. Ale bez jediné zlomeniny v těle. „To, že jsem nebyl připoutaný mi paradoxně zachránilo život. Vím to. Znovu jsem se narodil. Beru to jako další šanci, za kterou děkuji Bohu,“ přiznává v posledních 14 měsících opakovaně jeden z nejlepších velterů světa, dle BoxRec.com dokonce ten nejlepší vůbec.

Nyní bude tuto pozici hájit proti Garciovi. „Nechtěl jsem změnit soupeře, nechtěl jsem si nic ulehčovat. Chtěl jsem navázat tam, kde jsem loni v září skončil,“ vysvětlil, proč se nerozhodl pro „snadnější“ sousto s ohledem na těžkou nehodu. „Překvapilo mě to, opravdu. Je to borec, ale i tak jsem outsider, což mi vyhovuje,“ reaguje na dnešní bitvu jeho soupeř.

Spence vs. GarciaSpence vs. Garcia

Ačkoliv ten tvrdí, že pod tlakem je šampion, neporažená hvězda světového boxu, pro kterou to bude třetí duel na placeném kanále FOX Sports, není to tak úplně pravda. „Jak ho někdo může brát jako jednoho z nejlepších velterů? Vždyť nikoho pořádného v této divizi neporazil, vlastně jen Paulieho, který byl za zenitem a je taky o dost menší,“ rýpl si do Garcii v týdnu Terence Crawford (37-0, 28 KO), číslo dvě této váhy. Šampion WBO, který nedávno knockoutoval ve čtyřech kolech Kella Brooka.

Skutečnost? Byť vlastně s podobným názorem bojuje také „Lovec z Omahy“, tak má pravdu. Garcia je ve velteru už od roku 2015, kdy právě na uvítanou dostal Paula Malignaggiho a ukončil ho v devátém kole. V dalších duelech porazil Roberta Guerrera, Samuela Vargase, Brandona Riose, Adriana Granadose a Ivana Redkacha. Nic, z čeho by si fanoušek sedl na zadek, prvně a třetí jmenovaní mají sice zvuk, oba už ale byli v té době za zenitem. A hlavně Rios taktéž není klasický velter.

S těmi nejlepšími – i když v těsných duelech – prohrál. Nejprve ztratil v roce 2017 svoji neporazitelnost proti Keithu Thurmanovi (1:2 na body), o rok později nestačil ani na Portera (těsně, ale 0:3 na body). „Vím, co ve mně je, ano, prohrál jsem, ale vím, že jsem ty zápasy klidně mohl také vyhrát. Mohl jsem v nich udělat více? Vždycky můžete udělat více,“ vrací se časem bijec přezdívaný „Swift“.

Garcia na váženíGarcia na vážení

Bijec, který přece jen má co nabídnout: tvrdou bradu, která unesla mnohé, byť jej dokázali někteří soupeři roztančit. A bezesporu nejlepší levý (přední) hák v divizi. Možná jeden z nejlepších vůbec v současném boxu. Proti otočenému gardu, ve kterém Spence boxuje, skvělá a nebezpečná zbraň.

„Je to velký test. Rozhodně ho nepodceňuji, neshazuji, lidi, co to dělají, boxu nerozumí. Jsem připraven? Uvidíme. Věřte, že kdybych nebyl přesvědčen, že jsem v pořádku, kdyby tam nebyla rychlost, síla a hlavně reflexy, tak do zápasu nejdu. Tak dokonce uvažuji o konci kariéry. Ale ono tam toto vše je. A v sobotu to uvidí celý svět,“ má jasno Spence.

„Jsem na to zvědavý. Jen on sám ví, jak na tom po té nehodě skutečně je. Já jsem připraven. Vím, že je to pro mě důležitý souboj,“ reaguje muž, který byl mistrem světa v lehkém velteru i velteru. Nyní se jím může v této váze stát podruhé. A překazit plány promotérů na střet Spence vs. Pacquiao, nebo Spence vs. Crawford. „Ano, to jsou duely, které chci. Pak ještě jeden a půjdu o váhu výše,“ potvrzuje tyto spekulace bijec přezdívaný „The Truth“.

Hlavní program galavečera PBC a FOX Sports startuje ve 3:00 hodin v noci na neděli. Na platformě FITE.tv ho lze sledovat za měsíční poplatek 4 dolary a speciální pro tento galavečer 10 dolarů. Dlužno dodat, že v USA za něj diváci FOXu platí dolarů 75.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Spence na váženíSpence na vážení

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze