Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Ukousl si velké sousto? A kdo z nich? Šálek stojí v boji o evropský pás IBF proti Alimu

  • Napsal Antonín Vavrda

Šálek a Bezvoda v AngliiŠálek a Bezvoda v AngliiSHEFFIELD/PRAHA – Třetí velká šance stojí stále před teprve dvaadvacetiletým obrem z Ústí nad Labem. Tomáš Šálek (15-2, 13 KO) si to dnes rozdá s Britem Kashem Alim (18-1, 9 KO) v desetikolovém souboji o evropský pás prestižní federace IBF.

Ano, půjde o první souboj o tento titul, který promotéři pro tento duel zajistili. Proč se ale na to nepodívat pozitivní optikou – Tomáš Šálek se může stát už navždy jeho prvním držitelem. A šance jsou velké.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Ali je hratelný. Říkám to celou dobu. Je psychicky labilní, stejně jako Tomáš, ale ten se v tomto ohledu zlepšuje. V mých očích je Tomáš lepším boxerem, favoritem,“ vyprávěl Lukáš Konečný už z hotelu v půlmilionovém hlavním městě Jižního Yorkshiru ve streamu Profiboxing.cz.

Trenér a manažer české naděje těžké váhy narážel především březen roku 2019. Tehdy coby neporažený bijec dostal Ali šanci boxovat na velkém galavečeru Matchroom Boxing proti velkému jménu – krajanovi Davidu Pricemu. Duel ale absolutně nezvládl. Boxersky a především ve své hlavě. Favorizovaného rivala opakovaně kousl – tu do ramenou, tu do břicha a v závěru pátého kola jej rozhodčí Mark Lyson diskvalifikoval.

Nositel slavného příjmení si tak uřízl pořádnou ostudu. Kontrakt s Eddiem Hearnem se proměnil v cár papíru, Ali musel hledat jinou cestu. Našel ji u známého promotéra menších, ale relativně kvalitních akcí Dennise Hobsona Jr.

Tomáš Šálek na vázeTomáš Šálek na váze

Zápas proti Šálkovi bude čtvrtým v rámci jejich spolupráce. Ten nejdůležitější. „Ale jsem připravený,“ hlásil krátce po vážení na dotaz Profiboxing.cz rodák z Birminghamu, který nyní žije v Rotherhamu nedaleko místa konání dnešního souboje.

„To já jsem ale také. Kemp byl v pohodě, jasně, menší zranění tam byla, ale ta k tomu patří. Ale vše, co jsme chtěli v přípravě udělat, jsme udělali. Jsem připraven, věřím v úspěch, jsem takto nastavený,“ reagoval český bijec. „Viděl jsem asi jeho tři jeho zápasy. Je to dobrý boxer, ale není nepřekonatelný. Odboxuji to klidně na deset kol, udělám ale pro výhru maximum, takže věřím v triumf před limitem,“ dodal odhodlaně.

Knockoutoval Aliho nebude snadné, jak ukázal zápas s Pricem, něco unese, na druhou stranu nejen tento souboj také dokázal, jak moc je zranitelný. Dvakrát se například doslova protrápil k triumfu nad Kamilem Sokolowskim (10-22-2, 4 KO), Polákem žijícím v Barnstaplu, který i přes pasivní rekord deptá favorizované soupeře.

Šálek ale Aliho trápit nechce, chce ho porazit. Zda se mu to povede, můžete sledovat také v Česku. Stačí se přihlásit na stránky Fightzone.uk, zaplatit měsíční poplatek 5 liber (cca 150 kč) a uvidíte v akci také druhé českého zástupce – Tomáše Bezvodu (9-14, 6 KO). Ten bude na desátý profesionální triumf kariéry útočit v super střední váze proti domácí naději Marku Jeffersovi (11-0, 3 KO).

Akce začíná v 18:30 hodin, česká dvojice jde až v závěru galavečeru, Bezvoda třetí od konce, souboj Ali vs. Šálek je pak hlavním duelem...

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Bezvoda a Jeffers na vázeBezvoda a Jeffers na váze

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze