Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Těžká cesta se nyní protnula. Portera čeká obhajoba titulu proti obrozenému Ugasovi

  • Napsal Antonín Vavrda

Porter vs. Ugas / zdroj foto: Boxingscene.comPorter vs. Ugas / zdroj foto: Boxingscene.comCARSON – V noci na neděli se v Dignity Health Sports Parku utkají v hlavním souboji večera Shawn Porter (29-2-1, 17 KO) a Jorgenis Ugas (23-3, 11 KO). Ve hře bude prestižní pás WBC ve velterové váze a také završení cesty druhého jmenovaného profesionálním ringem...

Psal se rok 2008 a Jorgenis Ugas právě vybojoval v Pekingu bronz na olympijských hrách. O rok později završil svoji cestu amatérským ringem pátým domácím titulem, kdy opětovně porazil Roniela Iglesiase Sotolonga, který na něj rozhodně nevzpomíná v dobrém.

DALŠÍ PREVIEW NA NAŠEM WEBU:

Vše bylo nachystané na skvělý vstup mezi profíky, zvláště, když měl Ugas doma také světové zlato z roku 2005, kdy mu bylo pouhých devatenáct let. Během dvou let se dostal k bilanci 11-0, jenže...

Nejdříve přišla před sedmi lety prohra 1-2 na body s Johnnym Garciou, který šel do duelu s naprosto shodnou bilancí. O dva roky později narazil s Emanuelem Roblesem a hned poté Amirem Imamem.

Z kandidáta na titulové zápasy byla hromádka neštěstí, která nevěděla, co dál s kariérou. A to v pouhých osmadvaceti letech.

„Musel jsem si přeorganizovat svůj život. Uvažovat na dalšími kroky. Box mi ale chyběl, věděl jsem, že chci pokračovat,“ vypráví nyní s odstupem času, proč si dal více než dvouletou pauzu.

Vrátil se až v srpnu 2016. Proti neporaženému Jamalu Jamesovi. Zpět v lehkém velteru. „Jsem velký i na velter a shazování ještě níže nebyl dobrý nápad. Mělo to na mne negativní vliv,“ přiznává nyní.

Hlavně ale s novým koučem Ismaelem Salasem. „Měl hodně osobních problémů, jeho žena byla nemocná, poté těhotná. A také kolem sebe měl hodně rozptylování, dalších negativních vlivů. Proto jsem mu řekl, že pokud se chce přesunout na novou úroveň, musí být soustředěný, motivovaný. Povedlo se myslím,“ usmívá se zkušený kouč.

Po Jamesovi porazil Ugas dalšího neporaženého talenta Bryanta Perrella, předloni si pak poradil také se známým Thomasem Dulormem. A když loni v září porazil v eliminaci WBC Cesara Miguela Barrionueva, bylo jasno.

Porter a Ugas / zdroj foto: Boxingscene.comPorter a Ugas / zdroj foto: Boxingscene.com

Titulový zápas je blízko.

Na přelomu roku se stal souboj s Porterem skutečností. A Ugas vstoupil do nejdůležitějšího kempu kariéry. „Mám za sebou skvělou přípravu, bude to dobrý a vzrušující boj,“ tvrdí odhodlaně dvaatřicetiletý Kubánec, kterého nyní nezajímá nic jiného, než nejbližší soupeř. „Dívám se na nejtěžší noc své kariéry, ne dál,“ odráží otázky na to, že triumf nad Porterem by mu otevřel cestu k velmi lukrativním bojům.

Ostatně s jeho slovy, že půjde o hodně zajímavou bitvu, se dá skutečně souhlasit. Ugas není klasickým kubánským tanečníkem jako Erislandy Lara. Jeho styl je bližší tomu Juriorkise Gamboy. Jen s kvalitnější obranou.

„Když k nám přišel, byl ztuhlý. Chtěl se lišit od svých krajanů, ale nebyla v tom ta správná uvolněnost. Příliš tlačil do svých úderů, přitom pochází z míst, kde se trénuje dle mého nejhezčí boxerský styl vůbec. Prostě jsem mu řekl, že ho vezmu na úplný začátek a dostanu tam, kde je nyní,“ komentuje kvality Ugase jeho kouč.

Těch si je moc dobře vědom i o rok mladší Porter. „Vím, o koho jde. Jaký je rozdíl mezi Ugasem v amatérech a nyní? Je rychlejší, šikovnější. Moc se těším na tuhle výzvu, bude to těžký duel. Ale ten titul zůstane mně. Je mi ctí být šampionem WBC a chci jím zůstat i po víkendu,“ pronesl bijec přezdívaný „Showtime“, který pás získal loni v září, když porazil Dannyho Garciu těsně 3-0 na body.

„Je to skvělý bojovník, musím říct, že plně rozumím tomu, čím si prošel. Mám k němu respekt, rozhodně nejsme nepřátelé. Naše životní cesty hodně podobné. Různá protivenství nás přivedly až na společné rozcestí. Až sem,“ přidal bijec, který se na tento duel nepřipravoval tradičně v Las Vegas, ale ve Washingtonu v gymu Lamonta Petersona. Z něj už vyrážel na duel v roce 2014, kdy v hlavním městě USA zdemoloval Paulieho Maliggnagiho.

Jak to bude tentokrát?

To uvidí čeští fanoušci jen prostřednictvím streamů, ideálně skrze stránku www.vringe.com, v zámoří vysílá galavečer stanice FOX Sport.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Porter a Ugas / zdroj foto: Boxingscene.comPorter a Ugas / zdroj foto: Boxingscene.com

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze