Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Souboj Davida a vyčerpaného Goliáše: Cotto a Geale řešili Golovkina a váhu

  • Napsal Antonín Vavrda

Cotto vs. Geale / zdroj foto: Boxingscene.comCotto vs. Geale / zdroj foto: Boxingscene.comNEW YORK – Pětihvězdičkový duel o titul mistra světa WBC ve střední váze je zde. Obhájce Miguel Cotto (39-4) z Portorika se postaví australskému veteránovi Danielu Gealemu (31-3). Vítěz kromě titulu získá možnost na další velké souboje v této divizi, včetně toho nej – s Gennadijem Golovkinem!

Pojďme ale pěkně po pořádku. Tématem číslo jedna tohoto souboje byla během posledních dní váha. Důvod? V kontrolním vážení o uplynulém pátku vážil Geale 167,5 liber (75,98 kg). Na tom by nebylo nic špatného, kdyby ale nepotřeboval shodit do meziváhy podepsané ve smlouvě – 157 liber (71,2 kg). Limit střední váhy je jinak tradičně 160 liber (72,5 kg).

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Daniel GealeDaniel GealeA obě strany rozehrály taktickou hru. Kouč Portoričana, který je z obou soupeřů tím menším a není typickou střední vahou, Freddie Roach měl jasno a dle něj Geale váhu udělat nechtěl a neudělá. Ve smlouvě totiž byla klauzule, že titul zůstane ve hře i pokud přijde v limitu střední váhy. Cotto ale prohlásil, že v tu chvíli on od souboje ustoupí. Promotér Australana Gary Shaw pak tvrdil, že je to nátlak, přesto on sám smlouvu na tento duel a podmínky v něm uvedené podepsal.

Proč? Protože i když jeho klient loni dostal nakládačku od vládce této divize Golovkina, pro životní výdělek si jde do ringu až nyní. Jediný, kdo zůstal v klidu, byl čtyřiatřicetiletý rodák z Tasmánie a jeho kouč Graham Shaw. Výsledek? Přestože přišel na vážení viditelně „vyšisovaný" a unavený, čísla na displeji ukázala: 1-5-7!

Miguel CottoMiguel Cotto„V hlavě jsem absolutně neměl to, že bych váhu neudělal. Měl jsem kolem sebe skvělý tým, udělali jsme to všechno chytře. Tohle je pro mě obrovská příležitost a nechtěl jsem si ji nechat proklouznout mezi prsty tím, že bych nesplnil váhu uvedenou ve smlouvě," řekl posléze už s pitím v ruce Geale, který tak ukázal svoji profesionalitu.

A následně dodal: „Jsem vyčerpaný a dehydrovaný, ale mám čas na to, abych doplnil tekutiny zpět. Vím, jak na to, znám své tělo. Bude to v pořádku. A jakmile dostanu do těla vodu, zase se budu cítit dobře. Jsem větší a silnější, toho hodlám v zápase využít. Budu ho držet pod neustálým tlakem. Určitě ho ale nepodceňuji, Cotto má za sebou tvrdé duely a ukázal, že je velký bojovník."

Miguel CottoMiguel CottoA co na to jeho soupeř, který navážil 153,5 libry (69,6 kg), čímž se v pohodě vešel do limitu i lehké střední váhy? „Cítím se mladší, než jsem. Cítím se skvěle, mám ve svém rohu nejlepšího trenéra na světě, kterému naprosto věřím. Myslím, že mohu porazit kohokoliv na světě," řekl stejně starý Cotto, první Portoričan, který vyhrál titul světového šampiona ve čtyřech váhových divizích.

„Čekám, že na mě vletí, že bude chtít rozhodnout stejně jako Martinezovi. Ale já nejsem Martinez a on není Golovkin. Nemá mě čím ohrozit. A až se vystřílí, přijde můj čas, těším se na to, jak všechny překvapím," dodal Geale, který by měl dle odhadů do zápasu s vahou kolem 168 až 170 liber (76,2 – 77,1 kg). Jeho soupeř dle slov Roache může vážit až 166 liber (75,2 kg). Tomu ale málokdo věří.

Cotto vs. GealeCotto vs. Geale„Máme plán. Všechno jde dle něj, to, kolik vážil v pátek, byl plán. Chtěli jsme, aby byl tak lehký. Do zápasu postupně přibere až na 166 liber. A potom ho knockoutuje. Geale neustojí náš tlak, Miguel je v nejlepší formě kariéry," prohlásil slavný kouč. Zdá se tak, že taktické šachy kolem váhy a stanovený limit pro tento duel, rozlouskne až samotný duel.

A v zákulisí se posléze bude řešit i to, kdo bude dalším soupeřem vítěze. Federace WBC oznámila, že vítěz musí hájit pás proti „GGG", tedy v případě, že vyhraje Cotto. Ten ale do Mexika vzkázal, že mu nikdo mimo jeho tým nebude určovat dalšího soupeře. Roach následně dodal, že prioritou je Alvarez a pak až bitva s Golovkinem.

Cotto vs. GealeCotto vs. Geale„Těším se, až se postavím vítězi tohoto souboje, aby se ukázalo, kdo je jedničkou střední váhy a skutečným šampionem WBC. Už se těším na to, jak si tento duel užiji osobně," vzkázal oběma rivalům Kazach, jehož poslední duel s Williem Monroem Jr. sledovalo na stanici HBO více jak 1,5 milionů diváků a fanoušci ve více jak 120 zemí světa.

Včetně Česka. A stejné to bude také nyní – galavečer z Barclays Center v New Yorku vysílá opět od 3:00 hodin stanice Sport 1.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze