Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Sluneta je zde, boxovat bude i Konečná! 'Byly to nervy,' hlásí její otec před gala

  • Napsal Antonín Vavrda

Agateljan vs. BezvodaAgateljan vs. BezvodaPRAHA – Dvakrát odložený galavečer v ústecké Slunetě napotřetí bude. Nic na to nemění ani rošáda na pozici ministerstva zdravotnictví, byť to na začátku týdne vypadalo všelijak. „Byl jsem připravený ji udělat i bez lidí, ale takhle je to samozřejmě lepší,“ říká pro Profiboxing.cz Lukáš Konečný, promotér, manažer a tradičně i trenér.

Když v pondělí ráno složil funkci Adam Vojtěch a jmenován byl Roman Prymula, většinu sportovní obce doslova omývalo. Lukáš Konečný, který už kvůli pandemii koronaviru a přijatým vládním opatřením dvakrát překládal galavečer ve Slunetě, nebyl výjimkou.

VÍCE K TÉMATU:

„Doufám, že nás to neomezí, ale příjemné to není. Myslím, že pokud to chtějí seknout, měli by dát všem trochu času, byť chápu výjimečnost situace. Ale udělat to případně před víkendem, kdy je naplánovaná většina sportovních a kulturních akcí, to je naprosto nelogické, příšerné,“ hlásil v úterý odpoledne jediný český profesionální mistr světa.

Prymula ještě předtím dvakrát upravil svá rozhodnutí ohledně konání sportovních a kulturních akcí, na radikální řez, kterého se mnozí obávali, nakonec nedošlo. Venkovní akce do 2000 lidí, ty v hale do tisícovky. Druhé číslo se týká také pátečního Boxing Live. „Jsme v klidu, ale byly to nervy,“ mohl ve čtvrtek hlásit Konečný.

Ty neměl jen kvůli pandemii koronaviru, respektive rozhodnutím vlády. „Celkem osm změn ve dvanácti zápasech? To je dost,“ povzdychl si směrem ke startovce, která se mu ale nakonec povedla poskládat více než dobře.

Mimo jiné dá opět šanci své čtrnáctileté dceři Jarce, která si střihne jeden z předzápasů. A nečeká ji rozhodně nic snadného. „Měla by být nakonec soupeřka z Liberce. Taková, aby to nebylo jednoznačné, aby si zaboxovala,“ sliboval v úterý. Nakonec padla volba na libereckou Valentinu Vackovou, jmenovkyni hvězdičky české scény bojových umění.

Sluneta zari 2020 fightcardSluneta zari 2020 fightcard

A podobných bude na akci, která startuje v 18:00 hodin povícero. Fanouškům se představí také třiadvacetiletý kosovský ranař žijící v Česku Edmond Zefi (5-0, 3 KO), podruhé mezi profíky několikanásobný amatérský český šampion, olomoucký Patrik Baláž (1-0, 1 KO), či naopak německý talent, pětadvacetiletý Wanik Awdijan (25-1, 10 KO).

Toho nakonec prověří místo Tomáše Bezvody krajan Pavel Albrecht (5-7, 4 KO). „Je sice outsider, ale vím, že tam nechá duši,“ má jasno Konečný. Důvod změny? Zranění Matúše Babiaka, který tak nemůže stanout v boji o český titul ve střední váze proti Viktoru Agateljanovi (8-1, 5 KO). Slovenského bijce pak nahradil právě Bezvoda (8-11, 5 KO).

„Jsme kamarádi, známe se strašně dlouho. Nejlepší je, že pamatuji doby, kdy já boxoval váhu do 48 kg a on už střední do 75 kg,“ zavzpomínal na amatérské časy mladší z dvojice, šestadvacetiletý Agateljan. Ten končil ve střední váze, většinu kariéry ale strávil o dvě váhy níže, naopak o sedm let starší bývalý reprezentační parťák Bezvoda odcházel k profíkům coby několikanásobný medailista (a také šampion) polotěžké váhy do 81 kg.

Nyní se poprvé jako soupeři utkají ve střední váze. „Těším se na svoje fanoušky a až konečně budu zase v ringu. A věřím, že od posledních zápasů bude vidět posun, protože jsem měl spoustu času tvrdě makat. Času a motivace. Co se týče Toma, nikdy jsme spolu neboxovali, vyjma tréninků a sparingů, ale vždy spíše lehce, vždycky mezi námi bylo několik vah rozdílu, bude to zajímavé nyní stát proti sobě v ringu. Pevně věřím, že to bude hezký zápas,“ láká fanoušky Agateljan.

Pro něj to bude druhý titulový souboj kariéry, ten první absolvoval loni v dubnu u protinožců a s Tejem Pratanem Singhem po deseti kolech prohrál 0-3 na body. Na domácí půdě je ale neporažený. „Pořád máme možnost cestovat do Austrálie, ale s bráchou jsme doma tady, proto jsme se vrátili a zůstáváme zde. Ten pocit domova vám ani pláže, luxus a mrakodrapy nevynahradí,“ dodává.

Vedle klasického boxu uvidí diváci také premiéru na českém území v souboji tzv. „holých kloubů“ mezi Stanislavem Eschnerem a bývalým kulturistou Michalem Řehákem. Kdo je favoritem duelu, není třeba dodávat, Řehák ale rozhodně nebude chtít dát svoji kůži zadarmo.

Hlavním soubojem večera bude tak trochu tradičně už v režii Fabiany Bytyqi (15-0-1, 5 KO), úřadující šampionky WBC v atomweight. Tentokrát si ale mohla dopřát trošku volnosti, co se jídla týče. Proti Slovence Claudii Ferenci (20-75-8, 10 KO), kterou už jednou porazila – čtyři roky zpět hladce 3-0 na body po šesti kolech, bude boxovat v muší váze a na osm kol. Obhajoba pásu přijde na řadu až později.

Přímý přenos vysílá od 20:25 hodin ČT Sport.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze