Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Save Boxing 2: Bezvoda chce finalistovi Muže roku upravit tvář a vzít jeho titul

  • Napsal Antonín Vavrda

Bezvoda a Agateljan poprvéBezvoda a Agateljan poprvéPRAHA – Už v sobotu od 18:00 hodin se můžeme těšit na další našlapaný galavečer na severu Čech. Místo určení bude trochu odlišné, boxovat se bude v hotelu Clarion Congress, promotérem ale zůstává Lukáš Konečný. A to je zárukou akční podívané.

Tradičně jsme se dočkali na poslední chvíli pár úprav. Jak silné jméno má Vasil Ducár (9-4-1, 8 KO), aktuální jednička českého profesionálního ringu, ukazuje fakt, že se mu nakonec nepovedlo sehnat soupeře, a tak se na akci v ringu fanouškům neukáže.

VÍCE O SAVE BOXING 2:

Stejně tak bude chybět nakonec i Tom Schwarz (26-1, 18 KO). Německý bouřlivák má problémy s krkem, které nechce prohloubit, a tak na jeho duel s Miloslavem Pávkem nedojde. Menší zdravotní komplikace pronásledují také dceru promotéra – Jarku Konečnou. Tu bychom ale v akci vidět nakonec měli.

Stejně jako další plánované aktéry. O tom, jak skvělá podívaná by nás měla čekat, budiž důkazem, že už v první polovině uvidíme neporaženého Tomáše Ivachova (5-0, 3 KO), hned po něm nastoupí do ringu dvojice Pavel Albrecht (8-10, 6 KO) a David Bauza (6-8-3, 3 KO), následovat bude další žhavá, drsná dvojka – Miloš Beránek (1-0) se střetne s René Molíkem (3-9-1, 2 KO).

Ale takto bychom pokračovat až do konce večera. Martin Parlagi, Václav Pejsar, vracející se Stanley Eschner...

ZDE NAKUP PPVZDE NAKUP PPV

A hlavní dva vrcholy, bitvy o domácí tituly. Sedmadvacetiletý Ondřej Budera (14-21-1, 8 KO) o pás šampiona polotěžké váhy usiloval už dvakrát, ani proti Tomáši Adámkovi, ani proti Karlu Horejškovi neuspěl. Nyní proti němu stojí vrstevník Michal Ryba (6-3, 5 KO).

„Myslím, že od těch zápasů jsem po boxerské stránce hodně vyspěl. Mám více zkušeností, soustředím se na něj na 100 procent, hodně jsem tomu zápasu obětoval,“ řekl v rozhovoru pro Kaocko.cz prvně jmenovaný, který je v zápase mírným favoritem. A který svého soupeře trénujícího s Pavlem Albrechtem dobře zná. Ostatně, to není nic překvapivého, přece jen tuzemský rybníček není až tak velký.

Důkazem jsou také protagonisté hlavního duelu, taktéž titulového. Viktor Agateljan (9-1, 5 KO) a Tomáš Bezvoda (9-15, 6 KO) jsou staří známí už z dob amatérských kariér. Vždyť jsou to bývalí reprezentační parťáci.

Jenže také soupeři. Soupeři, kteří si to loni v září rozdali o pás českého mistra ve střední váze. Nakonec celkem hladce (a zaslouženě) vyhrál 3-0 na body domácí bijec, tedy Agateljan. „Nechci si dělat alibi, ale ten zápas jsem vzal na poslední chvíli, nebyl jsem stoprocentně fit, takže jsem hned, jak duel skončil, chtěl odvetu. Odvetu, do které půjdeme oba ze stejné startovní čáry,“ řekl pro Profiboxing.cz znojemský ranař.

Jeho tužby byly vyslyšeny. Už dva měsíce oba ví, že se potkají znovu, byť původně to mělo být už na konci června, o dva týdny dříve. Odložení večera opět o něco hraje do karet čtyřiatřicetiletému vyzývateli, který od září stihl tři čtyři duely (vyhrál jednou), naposledy prohrál na konci května v Sheffieldu před limitem s domácím Markem Jeffersem.

„Ano, nebudu lhát, měl jsem ten zápas už v hlavě, i když jsem se snažil na to nemyslel. Určitě jsem nebyl nějak opatrnější kvůli zranění, šel jsem do toho naplno, zranit se mohu i ve chvíli, kdy půjdu nakupovat do obchodu. Ani jsem to nevnímal, když ten zápas rozhodčí ve čtvrtém kole ukončil, zpětně je ale možná dobře, že k tomu došlo,“ vrátil se o šest týdnů zpět Bezvoda.

Ten bude mít v rohu trenéra Vláďu Průšu a kamaráda Jardu Spratka, bohužel bude chybět již zmíněný Ducár. Jeden z party legendárního „Znojemských pásků“ se – jak jsme psali v úvodu – na galavečeru nepředstaví.

Startovka Save Boxing 2Startovka Save Boxing 2

„Je vidět, jak kvalitní je to boxer, je to škoda hlavně pro diváky, ale věřím, že se ještě na nějaké akci spolu potkáme. Každopádně i tak bude nač dívat, proto by fanoušci neměli váhat. Já sám v sobotu ukážu, že ten titul patří mně. Bude to úplně jiný zápas než v září,“ dodal bojovně bijec přezdívaný „El Magico“.

„Chápu, že ho štve, když ho porazil někdo, kdo rostl před jeho očima, ale tak to chodí. Půjde určitě bojovat, ale to já také. A mám pro něj i nějaké nové bomby z Ibizy,“ kontruje o osm let mladší šampion, který se poslední dva týdny připravuje na plánovaném přípravném pobytu na známém to ostrově na západě Středozemního moře proslulém hlavně nekonečnými diskotékami a zábavou.

Agateljan ale hlavně makal po boku parťáka, trenéra a bratra Erika. „Každý bojovník potřebuje mít kvalitní psychickou podporu a tu si umíme dát s bráchou navzájem opravdu nejlépe. Proto jsme tady. Makáme společně, společně se posouváme, jen ty společné galavečery nejsou úplně ideální, protože je vždy lepší se soustředit jen na jednoho z nás,“ vysvětluje bijec přezdívaný „King“ proč dosud bojovali s mladším sourozencem společně na akci v profesionálním ringu jen jednou.

A to na menší v hospůdce Eden loni v červnu. Větší zatím nepřipadají v úvahu. A s ohledem na plány obou talentů se na tom jen tak něco nezmění. „Nemám problém boxovat s kýmkoliv v mojí váhovce, ale záleží na nabídce. Každopádně od malička sním, že se jednou stanu profesionálním mistrem světa a tímto směrem se ubírám, to mě zajímá. Nejdříve ale obhajoba domácího titulu,“ dodává na závěr Agateljan.

Dojde na jeho slova? Nebo mu připraví Bezvoda menší překvapení? To uvidíme v sobotu večer, PPV ještě v pátek stojí 80 korun, v den večera pak 150 korun. Obě cenovky jsou ale doslova za hubičku...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze