Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Rolls touží trefit GGG jako Jackpot. Kazach si chce po podnikání zajistit trilogii s Canelem

  • Napsal Antonín Vavrda

Golovkin a Rolls na vážení / zdroj foto: Boxingscene.comGolovkin a Rolls na vážení / zdroj foto: Boxingscene.comNEW YORK – Týden po šokující porážce Anthonyho Joshuy s Andym Ruizem Jr. bude newyorská Madison Square Garden opět patřit profesionálnímu boxu. Po první prohře kariéry si v ní zaboxuje Kazach Gennadij Golovkin (38-1-1, 34 KO), kterého čeká v netitulovém souboji neznámý Kanaďan Steve Rolls (19-0, 10 KO).

„Jsem největší tajemství ve střední váze,“ prohlašuje o sobě sám pětatřicetiletý bijec z Toronta, jehož město momentálně žije finálovou sérií v basketbalové NBA, ve které místní Raptors trápí favorizované Golden State Warriors.

Pokud tomu tak skutečně bude, mají se fanoušci v Mekce boxu nač těšit – podobně jako při finálových bitvách NBA.

„Ten kluk spároval s Adonisem Stevensonem, Davidem Lemieuxem, Billem Joem Saundersem, Glenem Johnsonem, Andym Leem, či Lucianem Butem. Nikdy nebyl v problémech, nikdy nebyl tím horším v ringu,“ pronesl o svém svěřenci Tommy Howat.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Zda jde o přehnaná slova, která mají kamuflovat trochu problémy při hledání soupeře kazašské mlátičce pro „návratový“ duel a pro roli obětního beránka pro první střet pod smlouvou s DAZN, to uvidíme až v noci na neděli.

Skutečností budiž, že duel byl ohlášený zhruba dva týdny předtím, co vyšlo najevo, že Golovkin vypoklonkoval svého dosavadního kouče Abela Sancheze, se kterým se neshodl na finančních podmínkách spolupráce (údajně po něm chtěl snížení peněz, přestože podepsal smlouvu na 100 milionů dolarů za šest zápasů s DAZN během tří let), a začal se připravovat po boku Johnathona Bankse.

Muže, který vedl po smrti Manny Stewarda slavného Ukrajince Vladimira Klička, který momentálně připravuje vládkyni velterové váhy Cecilii Braekhusovou, a který se moc dobře zná jak s Howatem, tak také Rollsem. Všichni prošli slavným detroitským Kronk Gymem právě legendárního Stewarda.

Jistě, může být náhodou, že se obě novinky časově protínají, ale...

Každopádně Rolls věří, že v noci na neděli šokuje celý boxerský svět. Stejně jako před týdnem Andy Ruiz. „Před pár měsíci jsem si po svém posledním boji říkal: Co mám udělat, abych si vydělal konečně na živobytí? Abych dostal své jméno mezi elitu?“ pousmál se na tiskovce Rolls.

„Nyní jsem tu šanci dostal. Když porazím Golovkina, bude to pro mě ve všem velká změna. Jakmile zvítězím, bude to jako bych vyhrál v Super Lotto,“ přidal obrovský outsider hlavní bitvy galavečera DAZN a GGG Promotions.

Steve Rolls na vážení / zdroj foto: Boxingscene.comSteve Rolls na vážení / zdroj foto: Boxingscene.com

Ano, GGG Promotions. Golovkin totiž v posledních dvou letech udělal řadu změn ve svém týmu. Ukončení spolupráce se Sanchezem bylo de facto tím finálním krokem.

Jsou to dva roky, co se zbavil svým manažerů Maxe a Olega Hermanny, které navíc na začátku roku zažaloval o 3,5 milionů dolarů za ušlé zisky. Aby dále předešel tradičnímu to příběhu, kdy vrcholový sportovec přichází o peníze kvůli lidem, které dlouhé roky věřil, začal se v podnikání své stáje angažovat sám.

Důkladně. Dokonce natolik, že si veškeré smlouvy nechává doslovně překládat, že se angažuje i při jednáních. A byť celkem obstojně zvládá angličtinu, dokonce v zámoří pobývá většinu roku, na tiskovky i rozhovory si bere překladatele.

Jediným mužem, který z jeho okolí zůstal, je (vedle dvojčete Maxe) tak manažer Tom Löffler. Ten mu řídí kariéru od roku 2012, kdy se po rozpadu německé stáje Universum spojil právě s Löfflerem, který do té doby získával ostruhy v K2 Promotions bratří Kličků.

Mezi Golovkinovy vyvolené pak přibyl právník John Hornewer, který spolupracoval mimo jiné s bratry Kličky, Floydem Mayweatherem, Royem Jonesem Jr. a řadou dalších.

Gennadij Golovkin na vážení / zdroj foto: Boxingscene.comGennadij Golovkin na vážení / zdroj foto: Boxingscene.com

Společnými silami chtějí odstranit z cesty Rollse a zajistit si zářijový duel s Canelem Alvarezem, třetím v jejich kariérách. První – v září 2017 – skončil kontroverzní remízou, ten druhý o rok později po dopingovém nálezu Mexičana jeho neméně kontroverzní výhrou.

„Nechci přehlížet Rollse, je to kvalitní protivník. A nikdy své soupeře nepřehlížím. Ale všichni víme, co by mohlo být v září. A po čem toužím,“ naznačil své další plány kazašský knockoutér, který sice ztratil gloriolu neporazitelnosti, mnozí ale stále věří v to, že nejlepší střední vahou na světě.

„Víte, není toho moc, co by měl změnit. Všichni ho známe jako přímočarého bojovníka. Ale už není nejsilnější chlap v divizi, takže podle toho se musí chovat. Stačí málo, zapracovat na technických detailech, více pracovat s horní částí těla, aby nebyl tak přímočarý, snadno čitelný a zasažitelný,“ poznamenal k hvězdnému rodákovi z Karagandy známý kouč a analytik Teddy Atlas.

Ukáže něco z tohoto Golovkin už v noci na neděli? To budou moct sledovat fanoušci v Česku pouze skrze internetové streamy, ideálním zdrojem budiž web www.vringe.com.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Golovkin a Rolls na vážení / zdroj foto: Boxingscene.comGolovkin a Rolls na vážení / zdroj foto: Boxingscene.com

Golovkin a Rolls na vážení / zdroj foto: Boxingscene.comGolovkin a Rolls na vážení / zdroj foto: Boxingscene.com

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze