Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Tohle bude brutální: 'Černý kohout' touží sejmout zabijáka Mansoura!

  • Napsal Antonín Vavrda

Washington vs. MansourWashington vs. MansourWASHINGTON – Hodně nabitý boxerský týden čeká na fanoušky tohoto sportu. Co den, to zajímavý galavečer buďto špičkových bojovníků, nebo rovnou souboj o světový titul. A nabitých pět dní plných špičkového rohování odstartují dva američtí obři – Gerald Washington (16-0, 11 KO) a Amir Mansour (22-1, 16 KO).

Na jedné straně třiatřicetiletý obr jehož matka se narodila v Mexiku a který v této zemi několik let žil, na straně druhý živel, jehož stály neshody se zákonem možná ještě daleko slibnější boxerskou kariéru. Souboj Washingtona s Mansourem jednoduše slibuje maximální akci a má potenciál aspirovat třeba i na KO roku.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Na hřišti jsem se srážel s chlapi, kteří vážili přes 150 kilogramů, takže potkat v ringu týpky vážící metrák je pohoda. Je snadné s nimi boxovat, cítím se lehký na nohou a s dynamitem v ruce,“ prohlašuje třiatřicetiletý Washington, který na bench údajně zvedl přes 180 kg a dřepovat dokáže i s 280 kilogramy.

„Gerald ještě nikdy nebojoval s někým, kdo by se jen blížil mým kvalitám. Kromě své výšky nemá proti mně co nabídnout. Zápasem proti mně chce Washington nastavit nové pořádky v boxu, ale jsem si jistý, že není ani za mák připravený na to, co jej čeká,“ kontroval o deset let starší Mansour, kterému chybí do 198 centimetrů výšky Washingtona třináct čísel (stejně jako kilo ve váze). Co se týče rozpětí paží, tak ztrácí dokonce propastných 20 cm (208 ku 188).

S jeho slovy se ale dá souhlasit více, než s těmi prospektu pořádající formace Premier Boxing Champions (PBC). Mansoura už prověřili Fred Kassi či Maurice Harris, že to umí na vysoké ukázal proti Kelvinu Priceovi a nevyhořel ani v parádní prohrané bitvě se Stevem Cunninghamem.

Washington proti tomu může nabídnout souboje s Nagym Aguilerou, Shermanem Williamsem či Jasonem Gavernem. Všechny tyto ale nedokázal poslat k zemi, s prvně jmenovaným se pak pořádně natrápil alespoň k bodovému vítězství.

„Neustále se učím. Chci být tím chytřejším v ringu. Nestačí být jen silnější, protože to už jsem. Myslím, že síle mého úderu se může už nyní v profiringu měřit málokdo,“ prohlašuje muž, který přišel do profesionálního boxu stejně jako například Seth Mitchell z amerického fotbalu.

Ale pozor, na rozdíl od „Mayhema“, který tvrdě narazil a po demolici od Chrise Arreoly se po něm slehla zem, Washington má s boxem dlouholeté zkušenosti. Tomuto sportu se začal věnovat už ve třinácti poté, co se se svým otcem odstěhoval do Mexika na ranč své tety. Právě tam přišel i ke své přezdívce „El Gallo Negro“ (Černý kohout).

„Makal jsem tam na farmě a dost jsem se toho dozvěděl o zvířatech. A líbili se mi kohouti a to, jací jsou bojovníci. Starají se o své slepice a ve chvíli, kdy jejich teritorium naruší jiný kohout, nafouknout se a hájí své území. Je to stejné, jako v ringu. Proto ta přezdívka,“ vypráví s odstupem času muž, který se původně chtěl stát novým Karate Kidem. Jenže v Mexiku nenašel tělocvičnu, kde by se věnovali tomuto sportu, ale pouze boxerské kluby.

„Vešel jsem tam, byl tam největší a okamžitě jsem si to místo zamiloval. Líbilo se mi pohybovat se v ringu a mlátil se s kluky. A když jsem je vypráskal z ringu a poslal z tělocvičny domů, cítil jsem se neskutečně. Stal jsem se na mlácení lidí závislý,“ pokračoval bijec, který opustil svět amerického totbalu po studiu na univerzitě.

„Je to těžký sport, sakra těžký. Na druhou stranu se vám tam nemůže nic stát. Máte chrániče, postavit se někomu na hřišti je daleko snadnější, než bojovat tváří v tvář v ringu soupeři. V něm chci být jako ten kohout, prostě vždy bojovat až do posledního dechu. Líbí se mi ten pocit, když se vás protivník bojí,“ dodal Washington.

Jedno je jisté: nyní stojí proti první skutečné kariérní výzvě. Proti stejně odhodlanému bojovníkovi, který mu nedá případné vítězství zadarmo a který stejně jako on raději odejde z ringu po čtyřech, než by něco vypustil. Obstojí v této zkoušce, nebo dopadne jako výše zmíněný Mitchell? To zjistíme v noci na středu.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze