Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Opět dá pusu mamince a pak... Parkera čeká největší výzva: zkušený Meehan

  • Napsal Antonín Vavrda

Parker vs. Meehan / zdroj foto: Duco Events PromotionsParker vs. Meehan / zdroj foto: Duco Events PromotionsAUCKLAND – Nový Zéland aktuálně nemůže vidět větší boxerský zápas. Dva dny před čtvrtfinálovým duelem ragbistů z této země na světovém šampionátu v Anglii se do sebe zaklesnou dvě nejlepší domácí těžké váhy – Joseph Parker (15-0, 13 KO) a Kali Meehan (42-5, 32 KO).

Ve hře sice budou hned čtyři kontinentální tituly tří top organizací – WBO, WBA a WBC – o ty ale půjde až ve druhé řadě. Souboj trochu připomíná loňskou bitvu Poláků Artura Szpilky s Tomaszem Adamkem, kde druhý jmenovaný předal svému mladšímu krajanovi pomyslné žezlo národní jedničky v supertíze.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Ovšem přirovnání v tomto ohledu lze brát s rezervou. Zatímco Szpilka s Adamkem byli na zhruba stejné výkonnostní úrovni a mnozí ještě věřili staršímu z této dvojice, v případě novozélandských bijců je situace trochu jiná. Třiadvacetiletý Parker je obrovským favoritem, o dvaadvacet let starší Meehan může jen překvapit.

Třeba tak, jako loni, kdy nejprve po dvouleté pauze naprosto ovládl australskou obdobu britského Prizefighteru – Super8 – a následně si v deseti kolech poradil také se Shanem Cameronem (29-5). „Bude to skvělý zápas, jsme rádi, že Joseph přijal tuto výzvu. Kali se umí na velké zápasy vždy skvěle připravit, fanoušci se mají nač těšit,“ pronesl Stuart Duncan z pořádající agentury Duco Events Promotions.

A jeho slova potvrzují i oba soupeři. „Kali je nebezpečný protivník. Všichni víme, jakou sílu má ve své pravačce. Jeho knockoutová bilance je skvělá, navíc konstantní. Rozhodně to není snadný protivník,“ pochválil novozélandského veterána ovšem nyní boxujícího už pod australskou vlajkou Kevin Barry, slavný to kouč Parkera.

„Chci ukázat všechno, co ve mně je. Poslední zápas byl hodně krátký, nemohl jsem se pořádně předvést. Věřím, že tentokrát to bude jiné. Jsem připravený na všechno,“ řekl jeho svěřenec, který už má jedenáct let stejný rituál – pod ringem dá pusu své mamince Sale.

„Posledně jsem měla strach, slzy v očích, soupeř byl obrovský, silný a nebezpečný. On mi ale řekl – 'mami, neboj se',“ doplnila synka vitální žena, která jistě neporuší tradici ani tentokrát. A Parker bud podporu potřebovat, na Meehana sice ztrácí jen tři centimetry výšky (193 ku 196), v rozpětí paží je ale rozdíl centimetrů třináct (193 ku 206).

„Trénuji s Izuagbem Ugonohem (13-0), který má paže ještě delší, než Kali. Kevin chtěl, aby simuloval jeho údery, nutil mne držet levou (přední) ruku dostatečně vysoko a dostávat se k němu blíže na můj distanc. Věřím, že mi to pomohlo a že mi nebude přední ruka padat tak, abych byl chráněný před jeho silným úderem z pravé ruky,“ poodkryl něco z tréninku Parker.

Ten je v současnosti považovaný vedle Britů Anthonyho Joshuy (14-0) a Tysona Furyho (24-0) za možná největší talent nejvyšší váhové divize. A s druhým jmenovaným bude mít v dalších dnech i co do činění osobně. Díky posunutí termínu Furyho souboje s Vladimirem Kličkem na 28. listopadu zamíří Novozélanďan do kempu – ovšem nikoliv jako dříve to Ukrajince do Rakouska či na Floridu, ale na ostrovy za manchesterským obrem.

Pro Parkera půjde také o ostrou přípravu na další souboj, který má naplánovaný na polovinu prosince. Nejdříve se ale musí popasovat s Meehanem. „Nemám důvod se bát. Můj syn Willis má silnější úder, než Parker, porazím ho,“ vzkázal bývalý neúspěšný (hodně kontroverzně) vyzývatel o titul mistra světa.

„Zajímavé. Ale myslím, že je to jen součást hry. Jsem si jistý, že Willis má tvrdý úder, to musí mít každý těžká váha. Vážím si Kaliho názorů, ale až po zápase se ukáže, jestli bude mít pořád stejný pohled na věc,“ kontroval klidně Parker.

Tak, či onak, fanoušci se mají nač těšit. Kromě tohoto souboje se v ringu totiž představí i další výše představené těžké váhy a tréninkoví partneři hlavní dvojice rivalů – osmadvacetiletý Ugonoh a o osm let mladší Willis Meehan (3-0). Ti zatím každý proti jinému soupeři, určitě ale není vyloučené, že by se v budoucnosti nemohli postavit mezi šestnáct provazů ve vzájemném souboji.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze