Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Povětkin se Stiverna nebojí, ten mu slibuje KO! Kdo nakonec vyzve Wildera?

  • Napsal Antonín Vavrda

Povětkin vs. Stiverne na vážení / zdroj foto: Svět boxuMOSKVA – V sobotu večer bude znám nový prozatímní mistr světa WBC v těžké váze. Titul a právo vyzvat současného šampiona Deontaye Wildera (37-0, 36 KO), který už začal po zranění ruky trénovat, si vybojuje lepší z dvojice Alexander Povětkin (30-1, 22 KO) – Bermane Stiverne (25-2-1, 21 KO).

Jestli se nedá federaci něco upřít, tak fakt, že to se svými šampiony v těžké váze umí. Možná i proto, že na rozdíl od zbylých tří top federací – WBA, WBO a IBF – nebyla dlouhá léta v područí Vladimira Klička.

Když se jeho impérium loni po porážce od Brita Tysona Furyho rozpadlo, především WBA a WBO na tom byly poslední měsíce pořádně bité.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

To WBC má po konci kariéry (odchod do důchodu ale také dost protahoval) Vitalije Klička situaci danou celkem jasně. Když loni v lednu zdolal Američan Deontay Wilder nyní již svého krajana Bermana Stiverna, začal vládnout rukou pevnou, byť tu zlomenou, tu s utrženým bicepsem.

Jelikož ale nakonec padla jeho velká bitva právě s Povětkinem, rozhodla se po jeho posledním zranění dát do hry prozatímní verzi mistrovského pásu. A poté, co byl ruský bohatýr od dopingového škraloupu očištěný, bylo jasné, že dostane šanci právě on.

S ním si to rozdá bývalý držitel tohoto titulu a muž, který už má také menší dopingový prohřešek (v listopadu neprošel na test na Metylhexananim, který se ale do jeho těla dostal kvůli doplňku stravy Superharm,, jenž vzal kvůli usnadnění močení před touto dopingovou zkouškou, pozn. autora). „Rusko je nádherná země. Co se týče počasí, tak jelikož jsem žil v Kanadě, zaskočený nejsem,“ začal už osmatřicetiletý Stiverne po příletu do Jekatěrinburgu zdvořilostními frázemi.

Povětkin vs. Stiverne na vážení / zdroj foto: Svět boxu

Poté už ale pokračoval daleko ostřeji: „Musel jsem zapracovat na své vytrvalosti tak, abych vydržel pracovat po celých dvanáct kol ve vysokém tempu. Jsem ve skvělé kondici, mám dost energie na dvanáct kol, ale nepočítám, že budou třeba. Chci ho ukončit před limitem, byť si uvědomuji, že je Povětkin hodně talentovaný boxer.“

„Mám jediný cíl – chci znovu stát v jednom ringu s Wilderem. Vím, jak to bylo před naším prvním soubojem. Tu porážku prostě nedokážu přijmout, byl jsem z formy, měl jsem problémy s kondicí, přetrénováním,“ přidal muž, který se v den souboje s americkým knockoutérem chladil v obří vaně s ledem a který v pátek v Rusku navážil 113,1 kg (jeho soupeř měl 101,5 kg).

Podobný cíl má ale také jeho o rok mladší soupeř. „Bermane něco říká a něco jiného činí. Proč bych se ho měl bát. Duel s Wilderem jsem viděl, nebyl zjevně ve své kůži. Vím, jak na něj a vím, co musím udělat pro to, abych získal titul mistra světa a poté se postavil Wilderovi. I když z něj nemám pocit, že by chtěl boxovat se mnou,“ pronesl na tiskové konferenci Povětkin.

Povětkin vs. Stiverne na vážení / zdroj foto: Svět boxu

Jeho slova Wilder potvrdil de facto vzápětí. „Nepochybuji o tom, že Povětkin vyhraje. V těžké váze je to o jednom úderu, jenže tady se bavíme o zápasu s Rusem na jeho půdě. Dnes a denně vidíme, že neumí vyhrávat bez toho, aniž by podváděli. V boxu nemůžete věřit nikomu, ale oni mají podvádění v krvi, jsou to trochu jiní lidé,“ vzkázal přes oceán bijec přezdívaný „Bronzový Bombarďák“.

„Stiverne je silný, hodně silný soupeř, nedá vám ani chvíli odpočinku, ale ten já nepotřebuji. Jsem připravený na všechno,“ přidal Povětkin na adresu haitského rodáka, který pochází ze čtrnácti dětí a který žil až do roku 2004 střídavě mezi Montrealem a Miami, než se on sám definitivně usadil v Las Vegas. Právě proto loni vyměnil původní kanadské občanství za to americké.

Již nyní je ale téměř jisté, že vítěz tohoto souboje, který můžete sledovat od 18:00 hodin na televizi Dajto, nebo údajně živě po otevření stránky promotérů večera – www.vsenabox.ru – i volně na internetu, se v příštím zápase neutká s Wilderem.

Ten by totiž měl dostat po zranění šanci se rozboxovat. Na kom? Toť otázkou. Od minulého víkendu je tu totiž také Brit Dillian Whyte (20-1, 15 KO), který ovládl krásný eliminační duel s krajanem Dereckem Chisorou (26-7, 18 KO). Je možná, že právě s ním by se na jaře příštího roku utkal jeden ze šampionů (Wilder, nebo vítěz bitvy Povětkin vs. Stiverne).

Otázkou je, kdo. A také, jaké by byly další kroky všech zainteresovaných. Jisté je jedno: nuda to nebude!

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA V JEKATĚRINBURGU NALEZNETE ZDE!

Povětkin vs. Stiverne na vážení / zdroj foto: Svět boxu

Povětkin vs. Stiverne na vážení / zdroj foto: Svět boxu

Povětkin vs. Stiverne na vážení / zdroj foto: Svět boxuPovětkin vs. Stiverne na vážení / zdroj foto: Svět boxu

Povětkin vs. Stiverne na vážení / zdroj foto: Svět boxuPovětkin vs. Stiverne na vážení / zdroj foto: Svět boxu

Povětkin vs. Stiverne na vážení / zdroj foto: Svět boxu

Povětkin vs. Stiverne na vážení / zdroj foto: Svět boxuPovětkin vs. Stiverne na vážení / zdroj foto: Svět boxu

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze