Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Poslední velká šance? Šoura čeká setkání s mladíkem, kterého trénuje Ricky Hatton

  • Napsal Antonín Vavrda

Gorman se Šourem na váženíGorman se Šourem na váženíLONDÝN – Týden po zápase Vasila Ducára je zde další česká jednička své váhy v souboji na britských ostrovech. V sobotu večer vyzve v londýnském olympijském komplexu Pavel Šour (13-3, 8 KO) domácího pořízka Nathana Gormana (17-1, 11 KO).

Nevypadá na svůj věk. Nevypadá na to, že je boxer. Čtyřiadvacetiletý rodák z Nantwiche ale klame tělem. 120kilový z farmy od vedle má v rukou granáty a talent od Boha. „Nezažil jsem tvrdší údery,“ vyprávěl před dvěma lety po společných sparinzích Václav Pejsar.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Právě tréninky s Gormanem tehdejší českou těžkou váhu utvrdily v tom, že se má přesunout do váhy křížové. Chráněnec legendárního rváče Rickyho Hattona následně sice prohrál v souboji o jedničky Franka Warrena (Tysona Furyho nepočítáme, ten je už trochu jinde) s Danielem Duboisem, bylo ale jasné, že se pokusí najít cestu zpět.

Ano, návrat do ringu mu trval přes rok, ale loni v říjnu s přehledem v deseti kolech přeboxoval Richarda Larteyho (14-4, 11 KO). Teď je tady výkonnostně i žebříčkově větší výzva. Osmatřicetiletý český „Pablo“, který loni stihl tři zápasy, ovšem rozhodně ne dle plánu.

Nejprve v březnu ve třech kolech prohrál odložený duel s Hughiem Furym, poté na podzim stihl dva „udržovací“ souboje, ve kterých se ale vlastně ani nezapotil. „Po covidu byla sice nyní příprava o něco kratší, než byl plán, ale do tréninku jsem dal všechno. Chci předvést vše, co ve mně je, pak budu nadmíru spokojený,“ řekl už z britské metropole pro Profiboxing.cz.

Právě covid ho připravil o dva lukrativní souboje. Nejdříve měl v prosinci odletěl do Kanady, kde se na něj chystal ruský obr Arslanbek Machmudov (11-0, 11 KO). Koronavirová opatření cestu za oceán zhatila. Poté se našla rychlá náhrada v Davu Allenovi, bijec přezdívaný „White Rhino“ ale týden před soubojem ukončil kariéru. Únorový střet v Hamburku se Žanem Kossobutským (15-0, 14 KO) zase překazil covid-19 v těle Šoura, který jej chytil přesně měsíc po Štědrém dni.

Místo, kde se bude boxovatMísto, kde se bude boxovat

Český šampion těžké váhy tak má před sebou skvělého zahraničního soupeře, proti kterému může jen mile překvapit, před sebou až nyní. Recept? „Nesmím ho nechat rozboxovat, nesmí se dostat do pohody. Má drtivý levý (přední) hák. Je to skvělý boxer, širší světová špička,“ uvědomuje si osmatřicetiletý plzeňský ranař.

Ten věří, že prodá zkušenosti, které načerpal s předchozích zahraničních misí. Otevřeně přiznává, že poslední výlet do Británie proti Hughiemu Furymu mu nevyšel psychicky. „Poučil jsem se. Těším se, bude to zážitek,“ říká nyní při otázce na skutečnost, že se bude boxovat v olympijském komplexu. Copper Box Arena sice během Her 2012 nehostila turnaj v šermu pěstí, přesto na vás atmosféra dění z pod pěti kruhů v areálu dýchne.

Šour se coby český reprezentant na olympijské hry kvalifikovat nedokázal. Vítězství proti Gormanovi by mu ale určitě tuto skutečnost vynahradilo. Domácí štěstí už má, s manželkou Sandrou vychovávají půlroční dcerku. „Dělá nám obrovskou radost. A žena je mi v přípravě i životě velkou oporou,“ dodává před střetnutím dvou obrů, kteří vynikají ale hlavně šikovností a pohybem, ten český.

Přiveze dcerce Samantě nejcennější skalp profesionální kariéry?

To se dozvíme dnes večer, bohužel v Česku pouze skrze streamy, přímý přenos z galavečeru Franka Warren a BT Sport žádná z tuzemských televizí nevysílá.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze