Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Porazil mocné mimo ring. Canelo obdivující Tysona čelí své nejtvrdší britské zkoušce

  • Napsal Antonín Vavrda

Canelo Alvarez na váženíCanelo Alvarez na váženíPRAHA – Poprvé v nové roli. Poprvé sám sobě pánem. Mexická hvězda Canelo Alvarez (53-1-2, 36 KO) po patnácti letech profesionální kariéry zažije proti Britu Callumu Smithovi (27-0, 19 KO) novou situaci. A ne pro to, že ve hře budou pásy WBC a WBA v super střední váze.

Od 4:00 hodin můžete sledovat hlavní duel galavečera DAZN a Matchroom Boxing mezi Alvarezem a Smithem, ve kterém půjde o volný pás WBC a tituly WBA a The Ring Magazine v super střední váze druhého jmenovaného.

...

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Nejprve porazil nebezpečného Američana Daniela Jacobse a následně si přišel do polotěžké váhy pro pás ve čtvrté váhové divizi, když v jedenáctém kole knockoutoval Rusa Sergeje Kovaljova. Vypadalo to na dobrý základ pro silný rok 2020. Zvláště, když byla připravena smlouva na souboj s neporaženým šampionem WBO v super střední váze Billem Joem Saundersem.

Jenže... „Je jasné, že to bylo hodně náročné. Hodně náročné, stalo se tolik nečekaných věcí, které vás ale občas potkají,“ zaznělo od třicetiletého Mexičana v tomto týdnu při rozhovoru pro ESPN. Nemluvil o problémech spojených s covidem-19. Ne, mluvil o něčem jiném.

Je to pár týdnů od chvíle, kdy se domluvil s promotérem Golden Boy Boxing a DAZN na ukončení svého času nejlukrativnějšího sportovního kontraktu vůbec. Po triumfu v odvetě proti Gennadiji Golovkinovi podepsal se Alvarez se streamingovým gigantem jedenáctizápasovou smlouvu na 365 milionů dolarů. Ukrojil z ní tři dílky, aby se stal v září volným agentem.

Aby ukázal svaly i mimo ring. Podobné tahanice o peníze a smlouvy trvají dlouho. Všichni zúčastnění stráví hodně času v soudních síních. Ale hlavně je v drtivé většině vyhrávají promotéři, nikoliv boxeři. Jenže tentokrát to byl bojovník, kdo slavil. Komu protistrana ustoupila ještě před ostrým soubojem právníků.

A díky tomu nyní Alvarez stojí sice stále proti britskému soupeři. Proti neporaženému britskému soupeři. Jen se změnilo jméno – Saunderse vystřídal Callum Smith. „A není to slabší protivník. Naopak. Je silný, je velký, je chytrý. Bude to pořádně ostrý zápas, ale na jeho konci budeme slavit a budeme pokračovat v pohybu vpřed,“ má jasno sám třicetiletý rodák z Guadalajary.

Ten je nyní svým vlastním pánem. Nikdo ho neřídí, neurčuje, co má dělat. Ne, své plány, své zápasy si řídí on sám společně s trenérem, kamarádem a manažerem Eddym Reynosem, se kterým se zná přes dvacet let, tedy většinu života.

„Krátkodobými plány je sjednocení super střední váhy, poté se uvidí. Chci si plnit sny, dávat lidem ty nejlepší možné zápasy. A to myslím souboj se Smithem splňuje,“ pokračuje jedna z největších postav současného profesionálního boxu, která se vydala po podobné cestě jako čerstvý člen Síně slávy Floyd Mayweather, nebo jeho dnes již bývalý promotér Oscar de la Hoya z Golden Boy Boxing.

„Co bych k němu řekl? Poslední rok jsme se míjeli, nemluvili jsme spolu osobně, tváří v tvář. Nebyla to už dobrá spolupráce, ale předtím to byly parádní roky. Opravdu. Nepřeji mu nic špatného, naopak. Ale zároveň je to vše, co k němu chci říct,“ vrátil se hodně stručně ke spolupráci, která trvala deset let. A vypadala nezničitelně. Zvláště, když šlo o velkou mexickou spolupráci (de la Hoya má sice americký pas, ale kořeny v největší středoamerické zemi).

Mimochodem, někteří novináři mluví o tom, že jejich spojenectví se začalo tříštit ve chvíli, kdy se Alvarez začal více věnovat své promotérské činnosti, vždyť už deset let má vlastní společnost Canelo Promotions, která se snaží starat o mladé mexické talenty. Nemá sice žádného stálého boxera, ale vlastně jen na oko. A oficiálně.

Ve skupině kolem čtyřiačtyřicetiletého Reynosa (a jeho otce Joseho) se objevuje v posledních měsících stále více zajímavých boxerů v čele s Ryanem Garciou či Frankem Sanchezem, kubánskou těžkou vahou, kterou na dnešním galavečeru taktéž uvidíme v akci.

Alvarez, který je tak jiný než zmíněná dvojice celebrit a bývalých soupeřů Mayweather – de la Hoya, prostě a jednoduše dokazuje, že je nesmírně přizpůsobivý. A učenlivý. I po patnácti letech v profesionálním sportu. Jak dlouho v něm ještě chce zůstat?

„Uvidíme. Já a box v padesáti? Těžko říct...,“ přidává rozverně ve chvíli, kdy dojde řeč na nedávnou exhibici Mike Tyson vs. Roy Jones Jr. Bitvu dvou bývalých králů napříč vahami ten současný sledoval hodně pozorně. „A to, co předvedl Tyson, patnáct let po konci kariéry, po tom všem, čím si prošel, bylo neskutečné. V jeho věku takto vypadat v ringu? Fantazie,“ smekl na dálku pomyslné sombrero.

Co dneska předvede on sám po více než roční pauze, kterou vyplnil trochu jiným zápasem? Mimo boxerský ring...

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze