Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Pořád neví, proč si ho vybral. 'Ale jdu tam Konečného porazit,' říká 'Buldozer' Albrecht

  • Napsal Antonín Vavrda

Konečný vs. Albrecht na Save BoxingKonečný vs. Albrecht na Save BoxingPRAHA – Už zítra večer se postaví domácí boxerské legendě. Devětadvacetiletý brněnský bijec Pavel Albrecht (6-8, 4 KO) v šestikolovém souboji v super střední váze vyzve Lukáše Konečného (51-5, 23 KO). „Jsem připravený jako nikdy,“ hlásí do světa velký outsider jednoho z taháku galavečera Save Boxing, který bude vysílán PPV.

PPV NA SAVE BOXING ÚSTÍ NAD LABEM ZAKUPUJTE JIŽ NYNÍ ZDE!

Bude to pořádný kolotoč. Start akce je naplánován na 17. hodinu, zápasů je stále kolem dvaceti, byť někteří boxeři vypadávají – především kvůli koronaviru –, takže se celá akce může hodně natáhnout. Na druhou stranu, když těch sportovních akcí nyní tolik není, proč si jeden celý večer nezablokovat na box?

VÍCE Z DOMÁCÍHO RINGU:

„Zatím je prodáno na 150 PPV, ale počítám, že to půjde nahoru až po vážení a pak v sobotu, kdy už budou lidé přesně vědět, kdo boxuje, na koho budou koukat,“ hlásil ve čtvrtek večer Lukáš Konečný, promotér, matchmaker a také jeden z hlavních protagonistů akce. Po 26 měsících se totiž opět vrací zpět do ringu. Právě proti Albrechtovi.

„Pořád nechápu, proč si mě vybral,“ kroutil hlavou v rozhovoru pro Profiboxing.cz a také v úterním živém vysílání dalšího boxera Václava Pejsara svěřenec Milana Procházky a Jana Baloga. „Proč? Je to jednoduché, aniž bych to myslel zle, ale na jednu stranu jsem chtěl někoho, kdo není úplné dřevo, kdo může nalákat, kdo může mít pocit, že má šanci, ale zároveň ji mít nebude,“ směje se bývalý mistr světa v lehké střední váze.

„Že si Lukáš užívá pohodičku? To je jeho věc, já se na tento zápas připravuji sedm týdnů, dvoufázově, mohu tomu tolik dávat také díky práci, protože jsem řidič z povolání pro jednu firmu, takže mám uzpůsobené směny. Ráno trénink, pak práce, odpočinek a druhý trénink. Pro mě je to obrovská šance a nechci ji promarnit,“ varuje legendu českého i evropského ringu Albrecht přezdívaný „Buldozer“.

„Ať to bere vážně, to je jen dobře. O tom mi šlo. Není to žádná šaráda, prostě regulérní zápas. Pokud ucítím šanci ho ukončit, udělám to. I kdyby to mělo být v prvních deseti vteřinách. Já bych přípravě dával více, kdybych stíhal, měl čas. Ale rozhodně se neflákám,“ kontruje Konečný, který slíbil, že do zápasu půjde s vahou pod 80 kilogramů. A on sám by se rád dostal až na hranici 78 kilogramů.

Konečný coby mistr světa s pásem a dceramiKonečný coby mistr světa s pásem a dcerami

Mimochodem, o tom, kdo je favoritem, nepochybují ani sázkové kanceláře. S kurzem 1,01 se na „Chirurga“, který letos v létě oslaví 43. narozeniny, ani nevyplatí sázek. Naopak na Albrechta je kurz okolo 10 ku jedné.

„Je to moje životní šance, chci se posouvat, budovat svoji kariéru. Jsem motivován i poctěn, že si mě vybral. A jdu do ringu s tím, že chci vyhrát, ne si jen zabouchat. Myslím, že si to i zasloužím, neboxuji dlouho, ale rozhodně do ringu nelezu s blbci,“ burcuje sebe i fanoušky Albrecht, který navíc není dle svých slov trémista, takže by mu nevadila ani skutečnost, kdyby byly v aréně diváci. Naopak.

Pravdou je, že sice jeho bilance na první pohled nevypadá dvakrát dobře, ale jde o českého šampiona v super střední váze, který by rád postupně vyshazoval ještě níže a který výkonnostně rozhodně roste. Za covidový rok stihl porci devíti duelů, a i proti favoritům – neporaženému Artonu Berishovi a zkušenému Waniku Awdijanovi – nezklamal. Naopak, v obou případech ukázal kvalitu a progres.

Kromě tohoto zápasu zazní jméno Konečný, respektive. Konečná ještě jednou – v ringu se představí čtrnáctiletá dcera Jarka, která opět vyzve svoji poslední soupeřku, Valentinu Vackovou. Samozřejmě na startu galavečeru v amatérském programu.

Ten profesionální vyvrcholí soubojem o volný titul v lehké velterové váze mezi zkušeným Josefem Zahradníkem (12-4, 7 KO) a Erikem Agateljanem (6-0, 5 KO). Pokud zvítězí druhý jmenovaný, bude v rodině Agateljanů druhý mistrovský pás současně, o rok starší Viktor (9-1, 5 KO) je od loňského září českým šampionem ve váze střední.

Chybět nebudou ani Konečného svěřenci z SES Team Czech Republic Fabiana Bytyqi (16-0-1, 5 KO) a Tomáš Šálek (14-2, 12 KO). Šampionku WBC v atomové váze čeká Maďarka Judit Hachboldová (5-9, 1 KO), český talent těžké váhy brněnský pořízek Alain Banongo (3-1, 2 KO).

PODROBNOSTI O AKCI MŮŽETE SLEDOVAT ZDE!

Save Boxing startovka, část 1Save Boxing startovka, část 1

Save Boxing startovka, část 1Save Boxing startovka, část 1

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze