Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Václav 'Rocky' Pejsar: Udělám to jako Stallone s Dragem a na Vánoce jsem doma

  • Napsal Antonín Vavrda

Pejsar vs. Kudrjašov / zdroj foto: FB Václava PejsaraPejsar vs. Kudrjašov / zdroj foto: FB Václava PejsaraKRASNOJARSK – Cítí se jako legendární Rocky. A vše mu nahrává. Výlet do Ruska. Na Sibiř. Předvánoční čas. A role velkého outsidera v souboji s domácím knockoutérem. Ranařem. Václav Pejsar (14-8, 12 KO) ale cítí, že může v duelu s Dmitrijem Kudrjašovem (23-3, 23 KO) překvapit stejně jako slavný filmový rodák z Philadelphie proti Ivanu Dragovi.

Mínus osm pod nulou, přesto v českém táboře v Krasnojarsku panuje dobrá nálada, která prostě musí rozehřívat. Důkaz? „Vážení! Já 91,6 kg, soupeř 92,4 kg. Tolerance byla 92 kg, takže jsme to v průměru dali naprosto přesně,“ napsal z chladné Sibiře na svůj facebookový účet pětatřicetiletý rváč z Plzně, který má k ruce zkušeného boxerského kouče Veselina Karagiozova, kondičáka Petra Klikoše i zdravotníka Jiřího Svobodu.

DALŠÍ NOVINKY Z ČESKÉHO RINGU:

GALAVEČER STARTUJE V 17:50 HODIN místního času, tedy v 11:50 v Česku. Sledovat by jej mělo být možno na oficiálních kanálech MATCH TV – FACEBOOK, STRÁNKY ČI YOUTUBE KANÁL!

A následně se o duelu se čtyřiatřicetiletým „Ruským Kladivem“ rozpovídal pro web Profiboxing.cz.

Jak se na Dmitrije Kudrjašova těšíš? Předchází ho pověst "zabijáka"...

Hodně. Před dvěma lety jsme oba měli zápas na stejném večeru, takže už jsem ho viděl boxovat i naživo, a vím, jak velká hvězda v Rusku je. Bude to velký zápas, podívám se zase do světa velkého boxu a otevřu dveře do vyššího levelu. To, jak se těším, je samozřejmě podpořeno tím, jak moc věřím tomu, že budeme slavit úspěch.

Věříš, že ho dokážeš zlomit? Tak jako jeho tři přemožitelé, kteří ukázali odolnost a tvrdost...

Přesně. Budu muset být hodně tvrdý. A to jak v příjímání, tak v rozdávání úderů.

Z jakého zápasu, který prohrál, jsi čerpal inspiraci? Proti Ilungovi Makabu, Junielu Dorticosovi, nebo Olanrewaju Durodolovi?

Inspiraci určitě čerpal boxerský trenér Veselin, asi ze všech možných zápasu, co našel. Já osobně kouknul asi na dva duely, a v poslední době už jsem nekoukal na nic a nechal jsem si klidnou hlavu, abych se soustředil na svůj výkon a najel si pořádně svou taktiku.

Pejsar vs. Kudrjašov / zdroj foto: FB Václava PejsaraPejsar vs. Kudrjašov / zdroj foto: FB Václava Pejsara

Ty máš za sebou řadu sparingových kol s Vasilem Ducárem, který právě s Makabuem absolvoval kemp. Říkal o něm, že jeho devíza je v tom, že neustále pracuje. Nejde na sílu, ale pracuje. Je to cesta? Uvidíme takto boxovat Václava Pejsara? Překvapí jako třeba další známý ranař a bijec Karel Hořejšek, který se jako technik prezentoval na nedávném vítězném mistrovství ČR?

S Vasilem jsme v této přípravě hodně spárovali, a právě přesně toto rozebírali. To, jak Makabu pořád pracuje, ale nemá „takovou sílu“. Nevím, jestli budu až tak aktivní, abych neustále něco dělal, ale rozhodně se budu snažit být aktivnější než obvykle, a hlavně tlačit se dopředu s údery. Na několika sparinzích jsem měl to štěstí, že jsem mohl mluvit i s Lubošem Šudou, který s Kudrjašovem také boxoval. A shodli jsme se, že stanovená taktika, kterou máme s trenéry nachystanou, by mohla být ta správná. (úsměv)

NAŠLAPANÁ AKCE

Ve Sportovním paláci Ivana Jarygina bude k vidění dalších devět zápasů, povětšinou neporažených ruských talentů. V super střední váze se v desetikolové bitvě stejně jako v případě Pejsara s Kudrjašovem představí Kazach Aidos Jerbossjnul (12-0, 8 KO), kterého vyzve Venezuelan Omar Garcia (15-2, 12 KO). Hlavním duelem večera pak bude comeback populárního Denise Lebeděva (32-2, 23 KO). Zkušeného, čtyřicetiletého ex-mistra světa prověří ve dvanáctikolovém souboji leváků o pás WBC Silver neméně zkušený, byť o devět let mladší Jihoafričan Thabiso Mchunu (21-5, 13 KO).

Mimochodem, jak ti v této přípravě pomohlo, že trénuješ právě s Veselinem, který je technickým typem trenéra? Protože mi v posledních měsících přišlo, že ti občas boxerského kouče supluje kondiční trenér Petr Klikoš...

Nebylo to tak. Petr se mnou dělá kondici, sílu, fyzičku a tréninky sestavuje tak, aby byly co nejvíc přínosné a funkční pro box. Veselin ale se mnou udělal velký kus práce. Boxersky a takticky jsem od něj připravený jako nikdy. Teď to jen přenést do zápasu.

Přední hák, rovná zadní, toť hlavní devízy Kudrjašova, souhlasíš? A jak toto případně eliminovat?

Určitě s tím souhlasím. Vím o tom a budu se snažit být v obraně pozorný, obzvláště v případě těchto úderů. Nevím, jestli půjdou eliminovat, ale jak říkám, rozhodně si na to budu dávat maximální pozor.

V Rusku už jsi dvakrát boxovat, dvakrát prohrál. Do třetice všeho dobrého?

Věřím, že ano. Dvakrát jsem prohrál, abych potřetí slíznul tuhle vítěznou smetanu.

Ať dopadne zápas jakkoliv, máš v hlavě duel o český titul právě s Ducárem? Ve hře už byl, ty jsi nakonec kývl na ruskou nabídku...

Pejsar vs. Kudrjašov / zdroj foto: FB Václava PejsaraPejsar vs. Kudrjašov / zdroj foto: FB Václava Pejsara

V jednání už opravdu byl a byli jsme blízko, abychom se dohodli, ale opravdu jsem nakonec podepsal tenhle zápas. Uvidíme, jak se domluvíme potom, nechci předbíhat a teď ten zápas v hlavě nemám. Soustředím se na zapas, který mě právě čeká, a v současné době můžu akorát Vasilovi poděkovat za vstřícnost a podporu v přípravě. Myslím, že v případě přípravy na tak velký zápas, bychom si tady u nás měli vycházet vstříc. Jsem za to rád a stejně tak budu já připraven Vasilovi pomoct, pokud se bude chystat na nějaký velký duel a bude o sparingy se mnou stát.

Stihnete se vrátit do Česka včas na Vánoce? A těšíš se na ně? Poprvé jak manželé Pejsarovi...

Vracíme se hned v neděli 22. prosince a díky časovému posunu budu v Praze už ve čtrnáct hodin, takže stíhám Štědrý den úplně v pohodě. Moc se na svátky těším. Osobně tak trochu jako malý kluk. (smích) Máme velkou rodinu, takže to zabere pár dní, než všechno objedeme, ale těším se, jak si to užjí dětí, mám dva kluky, jsou jako bráchové (s jinými partnerkami) tak, jak se sluší a patří, navíc moje manželka si zakládá na tom, aby byla atmosféra maximální a aby si všichni Vánoce pořádně užili. Dělá to tak každý rok, každý rok ji to vychází, a tak se těším, že i letos to budou pohodové svátky.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze