Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Ostrovní bitvy na ostří nože: Smith – Eggington, Fowler – Fitzgerald, Price – Ali

  • Napsal Antonín Vavrda

Price a Ali / zdroj foto: Boxingscene.comPrice a Ali / zdroj foto: Boxingscene.comLIVERPOOL – Ani v jednom zápase galavečera Matchroom Boxing v Liverpoolu nepůjde o světový pás. Přesto se mají fanoušci profesionálního boxu nač těšit. Tyhle souboje budou zvedat ze sedadel...

Skvělá zpráva na úvod: vyhecované souboje v Echo Arena budou moct sledovat také čeští fanoušci, televize Sport 1 bude od 21:30 hodin vysílat z Liverpoolu přímý přenos.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

V akci bude také český bijec Václav Pejsar (13-7, 11 KO), jehož střet s domácím Craigem Gloverem (9-1, 8 KO) se pokusí televize zajistit alespoň ze záznamu. V programu, který má i dva „volné duely“ na vložení, je naplánován jako třetí od startu galavečera startujícího v 17:30 hodin.

A přestože také tento střet slibuje napínavou podívanou, ty největší emoce se čekají až v závěrečném trojboji.

Nejprve se do sebe zaklesnou David Price (23-6, 19 KO) a Kash Ali (15-0, 7 KO). Na jedné straně pětatřicetiletý liverpoolský rodák, který v této aréně zažil vzestupy, ale i tvrdé pády. Na straně druhé pak o osm let mladší nájezdník z Birminghamu.

Pořádně nažhavený a drsný nájezdník. „Před dvěma lety jsme spolu spárovali. Víš, co pro tebe znamenám. Víš, jak jsem nebezpečný. Jdu si pro tebe. A ty s tím nemůže nic dělat,“ pokřikoval Ali na svého rivala, který stejně jako pro poslední vítězný střet s Tomem Littlem shodil z předchozích více než 120 kilogramů přes pět kilo.

„Dělal jsem si s tebou ve sparingu, co jsem chtěl. A stejné to bude také v zápase. Vrátím tě zpět do tělocvičny, abys přemýšlel nad tím, cos udělal špatně. Nad tím, že ses se mnou vůbec neměl postavit do jednoho ringu,“ kontroval muž s neskutečně tvrdou pravačkou, který ale nikdy nedokázal naplnit vlastní potenciál.

Podobně „láskyplný“ vztah mají také Anthony Fowler (9-0, 8 KO) a Scott Fitzgerald (12-0, 9 KO), kteří jsou taktéž bývalými sparing-partnery.

Anthony Fowler na váze / zdroj foto: Boxingscene.comAnthony Fowler na váze / zdroj foto: Boxingscene.com

Scott Fitzgerald na váze / zdroj foto: Boxingscene.comScott Fitzgerald na váze / zdroj foto: Boxingscene.com

„Bude to hrozné bití, co ho čeká. Je stejně vyděšený, jako byl po našich společných trénincích. Chlapče, tohle není Twitter, tohle je realita. Říká, že je to zápas 50 na 50, ale vůbec neví, o čem mluví,“ hřímal před duelem o volný pás WBA International v lehké velterové váze osmadvacetiletý Fowler.

Jeho o rok mladší protivník sebevědomím taktéž nešetřil. „Věřím, že ho zastavím, že ukončím jeho neporazitelnost. Je jedno, jestli před limitem, nebo na body, ale slavit budu já,“ kontroval bijec z Prestonu, který první boj absolvoval už na pátečním vážení.

Na první dorazil pozdě, svlékl se do naha, přesto o 150 gramů nevešel do limitu váhy. Na druhý pokus už ale limit splnil a vítěz souboje tak bude brát vše – pokračování neporazitelnosti, skalp soupeře i pás prestižní světové federace.

Vrcholem večera bude bitva ve stejné váze, ovšem pro změnu o volný pás WBC Silver. Bývalý světový šampion WBO Liam Smith (26-2-1, 14 KO), kterého dosud porazili pouze skvělí Mexičané Saul Alvarez a Jaime Munguia, se postaví krajanovi Samu Eggingtonovi (24-5, 15 KO). A byť oba pojí v tomto případě přátelské vztahy, v ringu to bude tradiční ostrovní řež. Oba totiž vyznávají ofenzivní styl plný tvrdých výměn.

Smith a Eggington na váze / zdroj foto: Boxingscene.comSmith a Eggington na váze / zdroj foto: Boxingscene.com

Ostatně toho si jsou oba dobře vědomi. „Styl můj a Sama budou vždy ideálními ingrediencemi pro skvělý zápas. Bude to velmi, velmi zajímavé, ale při vší úctě k němu – myslím si, že jsem ve všech ohledech lepším bojovníkem,“ usmíval se na tiskové konferenci třicetiletý Smith pocházející ze známé a velké boxerské rodiny.

„Známe se dobře, je to skvělý kluk, ale teď nás čeká vzájemný zápas. Bude to pro mě skvělý start do roku 2019. S deseti-uncovými rukavicemi jsem pro něj prostě příliš dobrý,“ přidal muž, který se vrací právě po prohře s Munguiaem.

„Jsem nadšený z tohoto zápase. Neřeším, co říká. Neřeším, kdo je favoritem, nebo outsiderem. Nemám co ztratit, mohu jen získat, takže se na sobotní noc moc těším. Mám za sebou skvělé sparingy, nejsme pod tlakem, chci si to pořádně užít a prodat to, co je ve mně,“ kontroval o pět let mladší krajan, který má za sebou únorovou zahřívací bodovou výhru nad Samem Omidim poté, co loni nečekaně ve dvou kolech padl s Hassanem Mwakinyoem.

Připraví tentokrát naopak on senzaci na úkor papírového favorita? To bychom měli zjistit kolem dnešní půlnoci.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze