Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Odpočinutý GGG: Canelo mě nezajímá, de la Hoya? Jestli chce zemřít, můžeme jít na to

  • Napsal Antonín Vavrda

GGG vs. Szeremeta na váženíHOLLYWOOD – Už 43. profesionální duel kariéry čeká v noci na sobotu na Kazacha Gennadije Golovkina (40-1-1, 35 KO). Jak už ale bývá v posledních letech zvykem, pokud proti němu nestojí Mexičan Canelo Alvarez, nikoho příliš jeho skutečný protivník nezajímá.

Kamil Szeremeta (21-0, 5 KO). Jednatřicetiletý Polák se dnes coby povinný vyzývatel postaví kazašské mlátičce, toho času šampionovi IBF a jednomu z nejobávanějších boxerů střední váhy historie vůbec. Kdo je tento rodák z Bialystoku?

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

To vlastně nikdo moc kromě znalců neví. Ani jindy důslední američtí novináři se o historii Szeremety nezajímali. Vždyť je to až polská trojka střední váhy. Muž, jehož největšími jmény v rekordu jsou Patrick Mendy a Kassim Ouma. „Je to sympaťák, fakt milý a pohodový kluk. Ale bude to mít těžké, hodně těžké...,“ říká o polském vyzývateli i český šampion v křížové váhy Václav Pejsar, který jej zná ze společných sparingů u našich severních sousedů.

A který ho nejspíše zná více než většina evropské, či světové boxerské komunity.

„Golovkin má to nejlepší za sebou, to víme všichni, kdo boxu trochu rozumíme. Ale pořád je to nesmírně nebezpečný boxer. Nikdy nemůže porazit čas. Nikdo, ani on. To ale nic nemění na tom, že ho plně respektuji,“ nechal se bijec bez přezdívky slyšet po příletu na Floridu s tím, že zkušenosti pro střet s „GGG“ čerpá především z jeho posledního souboje s Ukrajincem Sergejem Derevjančenkem.

Co na to druhá strana? Těžká otázka, protože většina odpovědí kazašské mlátičky se točila v posledních dnech kolem jiných témat než těch jménem Szeremeta. „A jestli mu něco nechybělo, tak právě tohle. Neustálé dotazy na Canela Alvareze či nyní i Oscara de la Hoyu,“ pousmál se Američan Johnathon Banks, poslední dva roky Golovkinům trenér. A také vrstevník (je o dva měsíce mladší než svěřenec) a přítel.

„Hodně si odpočinul. I když pro všechny ta pauza byla těžká, zvláště poté návrat do tréninku, člověk najednou zjistí, že existují také jiné věci než trénink a box. Ale Golovkin je hodně disciplinovaný, to všichni víme. Pro nás to byla šance se ještě lépe poznat. Myslím, že jsme toho využili dokonale a že to bude nyní v ringu vidět,“ přidal bývalý kouč Ukrajince Vladimira Klička, který povede stříbrné olympionika z Atén 2004 do třetí bitvy.

Rozhodně ne té nejtěžší. Ty by měly teprve přijít. Ať už se budou jmenovat Alvarez nebo jinak. „Že dosud nedošlo na trilogii, není moje chyba. A upřímně už mě unavuje na jméno Canelo Alvarez vůbec myslet. Klidně se může stát, že už se v ringu nepotkáme. A určitě to přežiji,“ řekl šampion IBF ve střední váze agentuře AFP.

GGG vs. Szeremeta na váženíGGG vs. Szeremeta na vážení

Kdo by ale nemusel případné vzájemné zápasové setkání přežít, je jiný Mexičan, sedmačtyřicetiletý Oscar de la Hoya. Ten se po vzoru řady dalších legend rozhodl vrátit zpět do profesionálního ringu. Na rozdíl ale od Mika Tysona nejen formou exhibice. A na rozdíl od Sergia Martineze nechce zápasy na získání formy. „Boxery jako jsou GGG, jsem miloval. Pro můj styl by byl jako dělaný,“ tvrdí sebevědomě bývalý šampion šesti vah a olympijský vítěz z Barcelony 1992.

„Znáte všichni Oscara a ty jeho prolhaná ústa. Vše spojené se jménem Gennadij Golovkin je pro něj černá můra (právě při jednáních o zápasech Alvarez – GGG se začal lámat vztah de la Hoyi s jeho krajanem). Může říkat co chce. Má reakce? Pokud bych dostal příležitost legálně zabít člověka v ringu, pak je zápas s ním to pravé,“ reagoval tradičně suše Kazach.

„Byla to dlouhá pauza, jsem rád, že jsem zpět. Mám za sebou svůj obvyklý a tradiční kemp, vše proběhlo tak, jak mělo, jsem připraven,“ zaznělo z jeho úst nakonec i pár slov směrem k nejbližšímu souboji. „Má před sebou ještě hodně dlouhou kariéru. Hele, když startoval před pár týdny kemp, tak přišel se 76 kilogramy. Pracovali jsme na rytmusu, pohybu, rychlosti. Miluji knockouty, ale život není jen o nich. GGG to chápe, učí se, pořád se posouvá,“ chválí svého svěřence Banks.

A také on nakonec přidá pár slov ke Szeremetovi: „Je to nebezpečný bojovník z několika úhlů pohledu – neustále se zlepšuje. Každým zápasem. Z posledních pěti duelů třikrát vyhrál před limitem, přestože to není knockoutér. Nemá co ztratit. A je až nápadně podobný Derevjančenkovi. Jako by byl skoro jeho bráchou. Čekám hodně těžký duel.“

Zda tomu tak bude i ve skutečnosti, mohou od 1:00 hodin v noci sledovat také fanoušci v Česku. Stačí mít v telefonu, počítači nebo televizi staženou aplikaci DAZN a tuto streamingovou platformu si zaplatit. Na začátek za pouhých 39 korun měsíčně.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze