Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Noc rváčů: Mansour chce seřezat drzého Dawejka, Soro má další americkou šanci

  • Napsal Antonín Vavrda

Mansour vs. DawejkoMansour vs. DawejkoPRAHA – Zatímco uplynulý víkend byl o šlágru Floyd Mayweather vs. Manny Pacquiao, tento nám nabídne dle všeho pořádnou porci ostrých bitev. A není řeč jen o sobotním souboji Saula Alvareze s Jamesem Kirklandem.

Nač dívat se bude také v noci z pátku na sobotu. Nevěříte? Snad vás přesvědčí následující řádky...

PHILADELPHIA, USA – AMIR MANSOUR (21-1) VS. JOEY DAWEJKO (14-2-3), o titul šampiona Pensylvánie

 

Mansour vs. DawejkoNa jedné straně dvaačtyřicetiletý veterán, na straně druhé o osmnáct let mladší krajan, který v posledních osmnácti měsících neskutečně zvedl a probil do elitní padesátky ratingu těžké váhy. Dawejko ukazuje, jak důležité je mít ve světě velkého byznysu jménem profesionální box, kvalitní promo.

Dokud se o jeho kariéru nezačala více zajímat pensylvánská skupina kolem Peltz Boxing Promotions, byl tento přemožitel Bryanta Jeninngse z amatérských let jen obyčejným boxerem s nepříliš velkou perspektivou. Jenže od porážky s Charlesem Martinem se vše změnilo, o Dawejkovi začal referovat i web Fightnews.com a ten rázem začal stoupat na ceně.

Výsledek? Vybojované právo vyzvat velkého rivala z okresu a výrazně zkušenějšího Amira Mansoura, jehož cestu za slávou loni výrazně zpomalila porážka od Steva Cunninghama v jinak parádní bitvě.

„Hard-core" se ale ještě na podzim vrátil parádním knockoutem Fredda Kassiho a nyní hodlá zkrotit i vousáče z Philadephie, který si sice měl svojí ozdobu tváře zkrátit, leč tak příliš neučinil. Mansoura to ale příliš netrápí. Cestu na jeho bradu si hodlá najít i přes výrazné roští.

„Je to dobrý kluk, má slušnou ránu a jeho klame tělem. Ač nemá postavu kulturisty, je velmi nepříjemný a rychlý. Ale já jsem rychlejší, patřím mezi pět nejrychlejších těžkých vah současnosti. A moje kondice? Lepší než loni. Víte, nejsem dokonalý, ale učím se ze svých chyb, čtu je, přemýšlím, co lze změnit," svěřil se Mansour serveru Boxingscene.com.

V rozhovoru pro tento web následně lehce zapovídal chvalozpěvem na jeho osobu otázku, zda by se chtěl utkat s Deontayem Wilderem, který momentálně jedná o souboji s dalším levorukým americkým veteránem Tonym Thompsonem. „Víte, těm klukům šijí soupeře přímo na míru a pak je staví do velkých duelů. Deontay ale může být velkým šampionem. Ještě pár let a bude vládnout. Protože on přemýšlí a pořád se učí," dodal rodák ze Salemu v New Jersey.

Přiblíží se nejen tomuto souboji v noci na sobotu, nebo se dočkáme dalšího překvapení na úkor levorukého knockoutéra? Na to se ze záznamu mohou podívat v sobotu odpoledne i diváci stanice Slovak Sport.

NEW JERSEY – GLEN TAPIA (23-1) VS. MICHEL SORO (25-1-1), o Severoamerické tituly WBO a WBA v lehké střední váze

Michel Soro vs. Glen TapiaMichel Soro vs. Glen Tapia

Proti pětadvacetiletému Američanovi s postavou kulturisty se postaví o dva roky starší, neméně dobře stavěný Francouz. Francouz, který v minulosti spároval s Lukášem Konečným a zle, nedobře potrápil Rusa Zaurbeka Bajsangurova.

Nyní dostává po sporné remíze s neporaženým Antoniem Douglasem další zámořskou šanci. Ve zmíněném souboji se ukázal ve skvělém světle a dle všeho ani Tapiu nečeká snadná práce. Naopak – Soro – by měl prověřit, nakolik se on poučil z těžké knockoutové porážky od Jamese Kirklanda, který jej vyškolil krátce před vánočními svátky roku 2013.

„Mám jinou mentalitu. Knockout od Kirklanda, po kterém mě už mnozí odepsali, mě naopak probudil. Pochopil jsem, jak těžká je cesta na vrchol, jak těžké je stát se šampionem. Do té doby jsem to měl snadné, všechny lehce porážel, nepracoval na sobě. Nyní je to jiné, s novým koučem (Freddiem Roachem) jsme hodně změnili styl a nese to ovoce," řekl mladík pár dní před zápasem se Sorem.

Kromě tohoto souboje se mohou fanoušci boxu těšit na další zajímavé duely, tím nejvíce lákavým pak bude střet neporažené polotěžké váhy, třiatřicetiletého Seana Monaghana (23-0), kterého vyzve o dva roky starší Brazilec Cleiton Conceicao (20-2-6). Favorit je jasný, oba ale mají atraktivní, ofenzivní styl a tak nás dle všeho čeká pořádná „štípaná" vypsaná na deset kol.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze