Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Noc obrů: Povětkin chystá pomstu, Whyte chce zůstat aktivní, Hrgovič se ukázat světu

  • Napsal Antonín Vavrda

Whyte vs. Wach / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – Nejen o zápase Andy Ruiz Jr. (33-1, 22 KO) vs. Anthony Joshua (22-1, 21 KO) bude galavečer v saudsko-arabském Dirijahu. Fanoušci se mohou těšit na další čtyři hodně zajímavé bitvy v těžké váze. Pojďme si je nyní trochu blíže představit.

Pánové Zuhajr Al Qahtani, Diego Pacheco, Ivan Price či Majid A Naqbi jistě odpustí, celý boxerský svět bude dnes v noci zajímat především dění v těžké váze. Hlavnímu taháku budou dělat garde další čtyři dvojice pořízků. Kteří?

VÍCE K ZÁPASU RUIZ VS. JOSHUA 2:

ALEXANDER POVĚTKIN (35-2, 24 KO) vs. MICHAEL HUNTER (18-1, 12 KO) – finální eliminace WBA

Na jedné straně čtyřicetiletý Rus, na straně druhé o devět let mladší Američan. Zkušenost proti dravosti a nevyzpytatelnosti.

Bijec přezdívaný „The Bounty“ se po prohře od Alexandra Usyka rozhodl v roce 2017 zamířit do těžké váhy. A zde kosí vše, co mu zatím Eddie Hearn postavil do cesty. Naposledy si doma v zámoří poradil s ruským obrem Sergejem Kuzminem. A nyní má před sebou další ruskou výzvu. Možná ještě lepší, daleko zkušenější.

Povětkin vs. Hunter / zdroj foto: Boxingscene.com

„Můj styl, můj pohyb, moje IQ bude v ringu dělat problém komukoliv, kdo se mi postaví. A platí to také pro Povětkina. Vybral jsem si ho, protože je jedním z nejlepších boxerů v těžké váze, a navíc jsem věděl, že se mi nebude vyhýbat. Ani jeden nemáme strach, proto to bude velký zápas. Ale bude pro něj těžké mne porazit, protože já udělám pro výhru maximum,“ pronesl svěřenec ex-mistra světa Hasima Rahmana.

Půjde tak o dvojí pomstu. Právě Povětkin de facto poslal přemožitele Lennoxe Lewise do boxerského důchodu, když jej zničil v září roku 2012 v německém Alsterdorfu. A naopak Hunter má za opaskem čerstvý skalp zmíněného Kuzmina, týmového parťáka Povětkina.

„Je hodně nepříjemný, šikovný. Nestačí jeden, dva údery, musíš jej trefit ještě třetím, čtvrtým, pak už máš šanci uspět. Já se bohužel soustředil na jednotlivé údery, Saša ale má skvělé delší kombinace, a to by na něj mělo platit,“ řekl k duelu ruský medvěd. A jeho krajan tradičně lakonicky dodal: „Jsem rád, že s ním budu boxovat, protože až vstoupíme do ringu, předvedeme všem krásný, zajímavý a zábavný souboj.“

DILLIAN WHYTE (26-1, 18 KO) vs. MARIUSZ WACH (35-5, 19 KO)

Možná největší neznámá. Duel, který přibyl na kartě až minulý týden a do kterého půjde Whyte coby velký favorit. Ale...

Na pátečním vážení měl brutálních 122,9 kg, když o půl libru dokonce převážil i svého urostlejšího a vyššího polského protivníka. Ten naopak oproti posledním dvěma udržovacím zápasům šel s vahou dolů, čímž dokázal, že byl v přípravě. Jeho šance tak může přijít v případné druhé polovině vypsaných kol, kdy by mohl Whyte odcházet kondičně.

Whyte vs. Wach / zdroj foto: Boxingscene.com

Jinak by neměl mít stále teprve jednatřicetiletý Brit velké problémy. Po posledních duelech vypsaných na dvanáct kol by mělo v jeho případě jít o určité zvolnění (ostatně na váze, která mu za poslední rok vystřelila o 11 kilo nahoru, je to znát). Whyte byl dlouho povinným vyzývatelem WBC, v červenci si zaboxoval o prozatímní pás této federace, jenže o svoji pozici přišel, jelikož před duelem neprošel dopingovými testy (podruhé v kariéře).

WBC jej potrestala, až do února 2020 (UKAD jej v podvečer zápasu očistila) se nemůže vrátit do pozice povinného vyzývatele. Dle všeho tak bude muset hledat jiný směr. „Chrání ho, kašlu na ně. Už jsem byl tolikrát v hajzlu a vždy se z toho dostal. Wilder se mnou nechce bojovat a tohle je jejich způsob, jak ho přede mnou ochránit. Dostal několikanásobně vyšší nabídku za duel se mnou, než za kolik boxoval posledně,“ okomentoval Whyte po svém rozhodnutí nejsilnější momentální federace.

Mimochodem Wilder měl za odvetu s Luisem Ortizem zinkasovat se vším všudy na 20 milionů dolarů.

„Uvidíme, co bude po Wachovi. Chci vyhrát a poté se uvidí. Nemám problém boxovat kdykoliv s AJ. Bojoval bych s ním i kdyby měl na kontě deset porážek. Duel s ním je pro mne osobní záležitost,“ dodal. Dlužno přidat, že už mezi oběma není nenávist, jako byla kolem jejich prvního souboje, osobní je to prostě a jednoduše kvůli tomu, že jde o ostrovní derby, že to mají 1-1 na zápasy. U bohatých šejků se spolu potkali po otevřeném tréninku a Whyte svému rivalovi popřál hodně štěstí.

FILIP HRGOVIČ (9-0, 7 KO) vs. ERIC MOLINA (27-5, 19 KO)

Další krok pro skvělého, stále teprve sedmadvacetiletého Chorvata. Hrgovič má za sebou americký i mexický debut, oba zvládl před limitem. Nyní nastoupí proti americkému boxerovi právě s mexickými kořeny. A bude moct poměřit své kvality, alespoň na dálku s Anthonym Joshuou a Deontayem Wilderem, kteří oba Molinu knockoutovali. Jeden ve třetím, druhý v devátém kole.

„Je skvělé, že jsem zde v Arábii. Chci bojovat s těmi nejlepšími. Měl jsem skvělý kemp, trávil jsem čas s kondičním trenérem, svými sparingpartnery i koučem Pedrem Diazem. Děkuji všem, kteří mi pomáhají,“ pronesl mezi šejky bronzový muž z posledních olympijských her. „Chceme velké titulové zápasy,“ dodal jeho trenér Diaz.

Hrgovič vs. Molina / zdroj foto: Boxingscene.com

Sám Hrgovič tak trochu ví, koho by si přál: „Mohli jsme boxovat s Dereckem Chisorou, ten ale zápas odmítl. Já jsem připraven. Takže pokud bude on chtít, můžeme jít do toho.“ Problémy s hledáním soupeřů pro chorvatskou hvězdu následně přiznali i jeho promotéři ze stáje Sauerland Event. Každopádně je pravdou, že Chisora momentálně cítí velkou šanci na duel s Ukrajincem Alexandrem Usykem, ve kterém by mohlo jít o pás mistra světa WBO.

O tom se rozhodne ale až po dnešním galavečeru.

MAGOMEDRASUL MEDŽIDOV (1-0, 1 KO) vs. TOM LITTLE (10-7, 3 KO)

Druhý profesionální duel a hned vypsán na osm kol. Toť úkol pro skvělého Uzbek Magomedrasula Medžidova, který ale poznal úskalí profi-ringu hned při svém debutu. Ten sice zvládl vítězně a před limitem, ovšem ve třetím kole ho poslal Ed Fountain na podlahu ringu.

Nyní na něj čeká zkušenější a vyšší Tom Little. Dvaatřicetiletý Brit sice platí za otloukánka hvězd, momentálně má na kontě tři porážky v řadě před limitem, ovšem pokaždé dostal svého protivníka alespoň do čtvrtého kola. Jak si proti němu povede Medžidov?

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA, KTERÝ BUDE V PŘÍMÉM PŘENOSU OD 20:30 VYSÍLAT SPORT 2 NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze