Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Nezapomenutelná show? Křiklouna Briggse čeká Marrone před Kličky a spol.

  • Napsal Antonín Vavrda

Zleva: Briggs, Buffer a MarroneZleva: Briggs, Buffer a MarroneHOLLYWOOD (FLORIDA) – V konferenčním sále krásného čtyřhvězdičkovém hotelu Seminole Hard Rock Hotel and Casino se fanouškům představí na dvacet světových šampionů těžké váhy kolem ringu, jeden uvnitř něho a dalších 17 s ním. Hlavní hvězda večera? Třiačtyřicetiletý Shannon „The Cannon“ Briggs (58-1-6).

Na tuto akci se lze dívat dvěma pohledy. Jeden je zřejmý – devět soubojů v nejtěžší váhové kategorii, kde ale stojí za zmínku snad jen dvě jména: Maurice Harris (26-2-19) a již zmíněný Briggs. Pokud čekáte podívanou špičkových bojovníků, pak raději letenky na Floridu nehledejte, stejně jako stream na internetu.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Pak je tu ale druhý pohled a úspěch, který se Briggsovi a jeho týmu jednoduše upřít nelze. Kolem ringu bude v první řadě více šampionů těžké váhy pohromadě, než kdykoliv dříve. „Budeme psát historii,“ tvrdí svorně stalker Briggs i jeho „oběť“ Vladimir Kličko.

Za ukrajinským vládcem nejprestižnější váhové divize by měl přiletět dokonce i bratr Vitalij, shodou okolností poslední přemožitel „Kanónu“ z Brooklynu. Pozvání přijali Mike Tyson, Evander Holyfield, Riddick Bowe, Michael Moorer, Ray Mercer, Tony Tucker, Michael Bentt, Pinklon Thomas, bratři Michael a Leon Spinksové, Hasim Rahman, Tony Tubbs, Lamon Brewster, Chris Byrd, John Ruiz, Mike Weaver, Bruce Seldon, Tim Witherspoon, Larry Holmes, Roy Jones Jr., Oliver McCall a také Lennox Lewis.

Mnozí z těchto bojovníků se navíc postavili mezi šestnácti provazy proti sobě, nejedno jméno je pak i v rekordu Briggse. To byl ostatně i jeden z důvodů, proč přijal pozvání například také Vladimir Kličko, který to jinak nemá do místa konání daleko, v Hollywoodu totiž žije a trénuje. Shodou okolností i ve stejné tělocvičně, kde jeho pronásledovatel, se kterým se zde „náhodou“ ve čtvrtek opětovně setkal.

„Jednou jsem viděl společnou fotku Aliho, Foremana, Fraziera a Nortona. Byla to krásný snímek velikánů, pohled do historie. Je těžké nás všechny dát dohromady, takže jsem rád, že se můžeme takto sejít, klást si navzájem otázky a hledat na ně případně odpovědi,“ řekl zámořským novinářům šampion federací WBA, WBO a IBF.

„Tohle setkání ukazuje, že jsme ve skutečnosti všichni jedna komunita, jedna rodina. Byla období, kdy jsem se neměli navzájem rádi, protože jsme proti sobě stály v ringu, ale svým způsobem se navzájem neustále respektujeme a milujeme. Rozhodně jde o velký historický okamžik,“ dodal mladší z ukrajinského boxerského klanu.

Pár vět pochopitelně utrousil i na adresu Briggse, se kterým si ve čtvrtek dlouze povídal z očí do očí a nakonec mezi ně raději vstoupili Moorer s Holyfieldem. „Zítra budeš bojovat. Až ten zápas skončí, sedneme si a promluvíme. Jsi hodně silný, hodně velký a nebezpečný,“ prohlásil tváří v tvář Briggsovi a zdá se, že ten by se tak mohl na přelomu roku 2015 a 2016 dočkat svého vysněného duelu.

„Všichni se smáli Foremanovi a podívejte se, jak to dopadlo s Moorerem. S Kličkem to bude stejné. Půjde k zemi a já si vezmu zpět svůj titul. Měl jsem ho v době, kdy jsem byl příliš mladý a nezkušený. Nyní je všechno jiné. Je mi 43 let, ale cítím se o patnáct roků mladší. Přestože mám na bradě už šedivé vousy,“ kontroval americký extravagantní rváč.

Ten sice velkou část fanoušků pobuřuje svým chováním, ještě více lidí jej ale má rádo a užívá si jeho show. „Těžká váha potřebuje Shannona Briggse, box potřebuje Shannona Briggse. Kličko se mi vyhýbá, Wilder odmítl nabídku na dva miliony dolarů od mého sponzora. Ale já si svůj titul vezmu zpět, budu nesporným šampionem těžké váhy,“ zakončil muž, který údajně po zmíněné prohře od staršího z Kličků – Vitalije – přibral až na více jak 170 kilogramů.

Změnou životosprávy ale shodil padesát kilo a během 17 měsíců porazil sedm protivníků, šest z nich v prvním kole. Podobný osud dle všeho čeká i Marroneho, který by neměl být ničím jiným, než obyčejným pěšákem při demonstraci Briggsovy „síly“. A ač si mohou fanoušci o jeho soupeřích myslet cokoliv, bývalý dvojnásobný mistr světa už je aktuálně číslem 5 na ratingu WBA.

Vybere si ho Kličko do další dobrovolné obhajoby? Tedy pokud Briggs porazí Marroneho a Ukrajinec na konci října Brita Tysona Furyho? Odpověď na první dvě otázky dostaneme už za pár hodin...

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze