Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Nepoučitelný. Chavez bojoval s Nevadskou komisí i vahou, Jacobs je v klidu. A vítěz?

  • Napsal Antonín Vavrda

Jacobs vs. Chavez Jr / zdroj foto: Boxingscene.comJacobs vs. Chavez Jr / zdroj foto: Boxingscene.comPHOENIX – V noci na dnešek se i přes všechny peripetie nakonec přece jen uskuteční duel mezi Juliem Cesarem Chavezem Jr. (51-3-1, 33 KO) a Danielem Jacobsem (35-3, 29 KO), pro kterého půjde o debut v super střední váze poté, co se stal dvakrát světovým šampionem ve váze střední.

Stále mu je teprve třiatřicet let, přesto by jeho sportovní život už nyní vydal na pořádnou bichli. A ať dopadne jeho střet s Jacobsem jakkoliv, tak do ní po tomto víkendu přidá syn slavného otce další hodně tučnou kapitolu.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Julio Cesar Chavez Jr. nejprve v říjnu vyhodil z posilovny dopingové komisaře, protože ještě neměl podepsaný zápas. Nevadskou komisi to ale namíchlo a ve chvíli, kdy jim přišla žádost na duel s Jacobsem, tak ho zamítli a mexickému bijci odmítli vydat licenci. A když se promotér Eddie Hearn rozhodl duel přesunout do Arizonu, tak poslali celou záležitost k soudu.

Na začátku tohoto týdne přišel osvobozující rozsudek. „Komise neměla věcnou pravomoc k tomu, aby pozastavila Chavezovi licenci,“ řekl pro Boxingscene.com Ross Goodman, šéf právnického týmu bývalého šampiona ve střední váze.

Vše ještě vyřešeno není, celou situaci posuzuje také Asociace boxerských komisí (ABC), protože té Nevadské vadí údajné porušení zákona Muhammada Aliho. Důležité ale je, že duel s Jacobsem bude. Jenže ani úterní tiskovce nebylo vše tak, jak mělo.

Chavez si postěžoval, že kvůli těmto záležitostem se nemohl soustředit na shazování váhy a požádal o navýšení limitu ze 168 liber (super střední) o pět liber. Jacobs mu opět vyhověl, ovšem jeho mexický protivník dle ESPN přijde o milion dolarů ze svého garantovaného platu (3 miliony dolarů). Ve smlouvě je nakonec i doložka o rehydrataci. Jaká, to zveřejněno nebylo.

Jacobs vs. Chavez Jr / zdroj foto: Boxingscene.comJacobs vs. Chavez Jr / zdroj foto: Boxingscene.com

Jacobs vs. Chavez Jr / zdroj foto: Boxingscene.comJacobs vs. Chavez Jr / zdroj foto: Boxingscene.com

„Danny chtěl bojovat s Juliem, pořád má jméno a zvuk. Proto to všechno. A i přes váhu mu nakope prdel,“ pronesl manažer Američana Keith Connolly, proč jeho chráněnec trval na plánovaném soupeři a nepřistoupil ani v průběhu týdne na náhradníka v podobě Gabriela Rosada (24-12-1, 14 KO).

Jen pro zajímavost: Jacobs navážil 167,8 liber, Chavez 172,7 liber.

„Nejsem překvapený, ale znám průběh jeho kempu, vím, že makal a že udělal maximum. Nemyslím si, že mohl zhubnout ještě více. Ale může ukázat své srdce v ringu, tam se může vykoupit velkým výkonem. Protože je ve formě, stejně jako Danny,“ pronesl po vážení Eddie Hearn, který také udělal maximum pro to, aby zápas byl.

A aby přitáhl pozornost, kterou DAZN na americké půdě potřebuje. Výběr Phoenixu jako hostitelského města není náhodné, právě zde žije obrovská hispánská komunita. Právě zde má především jméno Julia Cesara Chaveze Sr. obrovský zvuk.

Hearn také zajistil kontrolní dopingové testy u Drug Free Sport, které sice má zkušenosti z NFL a dalšími sporty, ovšem nulovou s boxery. Dle všeho ale Chavez i Jacobs všemi prošly. A nyní se tak všichni mohou soustředit na duel (pokud Mexičan neselže při rehydrataci).

Jacobs vs. Chavez Jr / zdroj foto: Boxingscene.comJacobs vs. Chavez Jr / zdroj foto: Boxingscene.com

Jacobs vs. Chavez Jr / zdroj foto: Boxingscene.comJacobs vs. Chavez Jr / zdroj foto: Boxingscene.com

„Když jsem mluvil o svém návratu, řešil jsem všechna pro a proti. Nechtěl jsem slabého protivníka, proto padla volba na Dannyho Jacobse. Vím, že výhra nad ním mi otevře mnohé dveře. Ale také vím, že není prostor na chyby. Jsem připraven na sto procent,“ pronesl mexický průšvihář, který zároveň přiznal, že nesnáší hubnutí a hlad, který ho při něm provází.

Jako by to snad nebylo poznat z jeho dlouhodobých problémů s vahou...

Reakce „Miracle Mana“? Klasická. „Těším se na tuto zkoušku, věřím, že Bůh bude na mojí straně. Děkuji Chavezovi, že přijal moji výzvu. Děkuji jeho právníkům, že ji dokázali nakonec u soudu zajistit (poděkoval jim i sám Mexičan). Jsem připraven nechat v ringu vše pro triumfu. Vím, že to bude velký zápas,“ dodal o rok mladší rodák z Brooklynu.

Kromě této dvojice se mohou fanoušci těšit také na zmíněného Rosada, předvánoční výplatu si zajistí také Liam Smith, Maurice Hooker, Danjar Jeleussinov či Josh Kelly. Hlavním předzápasem pak bude střet o volný pás WBC v muší váze mezi Juliem Cesarem Martinezem Aguilarem (14-1, 11 KO) a velezkušeným Cristoferem Rosalesem (29-4, 20 KO).

V českých luzích a hájích jej ale bude možno sledovat pouze skrze streamy, například na stránce www.vringe.com.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze