Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Nekonečný příběh. Lucerna opět přivítá známá jména, loučení chystá Apeltauer

  • Napsal Antonín Vavrda

Roman Kracík před Lucernou 2019 / zdroj foto: czechfighters.czRoman Kracík před Lucernou 2019 / zdroj foto: czechfighters.czPRAHA – Pojedenácté završí tuzemská bojová scéna rok ve velkém sále Lucerny. A opět to bude parádní společenská událost podpořená akcí v ringu...

Dvojici Matouš Rajmont – Mirek Pek (už bohužel nebožtík) vděčí domácí scéna bojových sportů za mnohé. Dlouhé roky se rohovníci legendární Lucerně, místě, kde se boxovalo už před sto lety, de facto vyhýbali.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

V roce 2009 uspořádala tato dvojice první galavečer na závěr kalendářního roku. Několikrát to vypadalo, že ten aktuální rok bude poslední. Ovšem tradicí nakonec neotřásla ani nečekaná předloňský smrt „Mimina“ Peka.

Loni se zde válečníci i fanoušci sešli podesáté. Opět někteří nadávali, že nic neviděli. Že nemohli dýchat. Přesto většina dorazí znovu. Opět bude plný dům. Opět bude vydýcháno.

Ale opět tu bude Galavečer profesionálního boxu a K1, díky kterému se na stejném místě před dvěma lety utkali výběry Evropy a Kuby v klasickém boxu. Díky kterému se zde po čtyřiceti letech uskutečnil letos finálový galavečer domácího amatérského šampionátu.

Klasický box bude opět tvořit polovinu hlavní karty. A polovinu předzápasů. V nich se představí hodně zajímavá jména. Dle pravidel thajského boxu se do sebe zaklesnou Samuel Apeltauer a Jakub Novotný. Ano, ten Samuel, který zde na začátku této dekády slavil coby capart triumf svého otce. Nyní mu bude Jiří „Aplík“ Apeltauer stát v rohu.

Při pokračování rodinné tradice. A jak zní kuloáry. Byť se šestačtyřicetiletý veterán letos skutečně, opravdu a vážně loučí, nikdo by se nedivil, kdyby třeba na konci další dekády vstoupil do ringu on, syn Samuel a vnuk...

Plánek LucernyPlánek Lucerny

Poslední programPoslední program

Vždy zajímavé osvěžení pak nabídne i boxerský duel „prcků“ - velký to talent Pražského rohovníku a fanoušek tohoto sportu Adam Marcin a proti němu Ondřej Bursa. Oba budou pochopitelně tvrdit něco jiného, v tomto zápase ale o výsledek až tak nepůjde. Ostatně řada duelů v těchto věkových kategoriích končí smírem. Že ale oba půjdou za vítězstvím, o tom nemusí nikdo pochybovat.

Výsledek bude druhořadý de facto i pro Luboše Vrňatu. Jeden z mnoha veteránů galavečeru si to v hlavním duelu rozdá s Pavlem Ptáčkem ve váze do 91 kg na 4x3 minuty dle pravidel klasického boxu. Vrňata ale bude bojovat i za dobrou věc.

Za organizaci Debra, která pomáhá lidem s onemocněním motýlích křídel (nemoc kůže, která je extrémně citlivá na jakýkoliv dotek, trpí jí například i dcera kubánské boxerské hvězdy Luise Ortize). „Charita, kdy mohu pomoct dětem, k tomu Lucerna. Nebylo co řešit,“ vysvětlil svůj comeback (další derniéru) oblíbený to, už šestačtyřicetiletý veterán.

Ovšem ani on, ani Apeltauer, kterého při rozlučce čeká skvělý Thajec Sudsakorn Sor Klinmee (na kontě má přes 350 zápasů, z nichž dokázal 290 opanovat), nebudou tím nejstarším bojovníkem akce. Tento primát si pro sebe uzmul už osmačtyřicetiletý Roman Kracík (36-11-1, 19 KO), který byl u toho, když se v Lucerně boxovalo 30. prosince 2009 poprvé.

Aplík na vážení / zdroj foto: czechfighters.czAplík na vážení / zdroj foto: czechfighters.cz

Po pětileté pauze si to rozdá ve čtyřkolovém duelu s havířovským Jaroslavem Kubíčkem (1-0, 1 KO). Do kupy je oběma veteránům 92 let!

Podobná srdcovka je Lucerna také pro Michala Dufka (27-22-2, 20 KO), který je stále více především trenérem, ale nabídku na duel na oblíbeném to místě odmítnout nedokázal, nebo Pepu Víta, Tomáše Adámka či Slováka Vlada Indrányie (6-20-2, 3 KO).

Svěřence další domácí legendy, Luboše Šudy, pak čeká duel, který pro sebe klidně může uzmout primát „zápas večera“. V catchweight do 84 kg si to rozdá s talentem české bojové scény, kterého ale brzdí neustálá zranění, Matúše Juráčka (2-0). A jelikož je tento střet vypsán „jen“ na čtyři kola, dá se očekávat pořádná štípaná.

Stejně jako v dalších duelech.

Takže šup opět do retro šatů (ano, hlavně ženy) ve stylu 30. let, obrnit se trpělivostí, Lucerna čeká. A pokud si přece jen necháte jedinečnou sportovně-společenskou událost z různých důvodů ujít, pak je tu ještě jedna možnost, přímý přenos stanice Sport 5. Ten startuje v 18:55 hodin.

Prckové na vážení / zdroj foto: czechfighters.czPrckové na vážení / zdroj foto: czechfighters.cz

Tomáš Adámek (vlevo) na vážení / zdroj foto: czechfighters.czTomáš Adámek (vlevo) na vážení / zdroj foto: czechfighters.cz

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze